Diş beyazlatma işlemi dişlere zarar verir mi?
Diş beyazlatma işlemi dişlere zarar verir mi?

"Ne kadar fırçalasam da beyazlamıyor!" Bu soruyu sık sık kendinize soruyor musunuz ? Her bireyin Nasıl ki kendine özgü saç, göz rengi olduğu gibi diş rengi de vardır. Ancak mevcut diş renginizden memnun değilseniz, daha beyaz dişlere sahip olmak için diş beyazlatma tedavisi yaptırmalısınız.

Diş beyazlatma tedavisi zararlı mıdır?

İnternette diş beyazlatma ile ilgili bir çok materyal ve yöntem son zamanlarda yayınlanmaktadır. "İnternetteki diş beyazlatma yöntemleri zararlı mıdır? Diş beyazlatma materyalleri dişime zarar verir mi?" Sorusuyla pek çok hastamız bize danışmaktadır.

Örneğin; karbonat tozu ile diş beyazlatma, limon ile diş beyazlatma, sirke ile diş beyazlatma gibi yöntemler diş yapınıza zarar verecektir. Bu maddeler asiditeleri nedeniyle dişinizin minesine zarar verecek, aşırı hassasiyet ve çürüğe yatkınlığa neden olacaktır. Aynı zamanda aşındırırcı tozlar dişlerinizde çizilmelere yol açacak ve sağladığı beyazlık kısa sürede daha kötü bir renklenme ile geri dönebilecektir.

Sağlıklı bir diş beyazlatma tedavisi için doktorunuzun sizin diş yapınıza göre önerdiği diş beyazlatma tedavisini uygulayabilirsiniz.

Öncelikle diş hekiminiz tarafından renk ölçüm cihazıyla mevcut diş renginiz belirlenecek ve diş beyazlatma işleminden sonra hangi rengi elde edebilirsiniz bu saptanacaktır.Diş hekimi kontrolünde özel diş beyazlatıcıları ilaçlar ışını ile aktive edilerek dişleriniz beyazlatılacaktır.


Bursa Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!