Mezoterapi uygulamaları nedir?

Mezoterapi uygulamaları nedir?

Mezoterapi; çeşitli amaçlarla,  vitamin, protein, mineral, hyalüronik asit, kolajen ve hücre yapımını uyarıcı özelliklere sahip solüsyonların özel iğneler vasıtasıyla, deri altına küçük enjeksiyonlar şeklinde uygulanmasıdır.

     Özel olarak saç dökülmesi, yaşlanmayı önleyici amaçla uygulanan mezoterapi işlemleri, sorunlu olarak görülen alanlara uygulanmaktadır. Alın, yanaklar, çene, göz çevresi, dekolte bölgesi, eller ve saçlı deriye uygulanabilir.

     Derideki ince kırışıklıklar, derideki renk değişimleri, güneş hasarı ve gebeliğe bağlı lekeler, sivilce izleri, saç dökülme tedavisi  mezoterapi ile yapılabilir.

     Mezoterapi solüsyonları küçük  iğneler ile tedavi yapılacak bölgeye enjeksiyon yolu ile uygulanır. İşlemin hangi bölgeye yapılacağına bağlı olarak uygulamanın süresi değişir. Ancak tek bir alanda yapılan uygulamanın süresi ortalama 15 dakika kadardır. Seanslar 1-2 hafta ara ile ortalama 6-8 seans süre ile yapılır.

     İşlem yapılan bölgelerde herhangi bir sorun meydana gelmez. Uygulama biter bitmez etkisini göstermeye başlar, etkilerin net bir biçimde görülmesi ilerleyen seanslarda olur.

     Hamilelik ya da emzirme dönemindeki kadınlara, bazı hastalıklar için  ilaç tedavisi gören kişilere ve derisinde aktif alerjik reaksiyon ve enfeksiyon problemleri yaşayan kişilere uygulanmaz.

Bu makale 17 Haziran 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Uzm.Dr Işıl Tilki Günay, 1981 yılında Bursa’da doğmuştur. Lisans öncesi öğreniminin ardından Süleyman Demirel Üniversitesi’nde başladığı tıp eğitimini başarı ile tamamlayarak tıp doktoru ünvanı almıştır. İhtisasını Uludağ Üniversitesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı’nda yapmış ve Dermatoloji Uzmanı olmuştur.

2014-2019 yılları arasında Bursa Çekirge Devlet Hastanesi’nde görev yapmış olan Işıl Tilki Günay’ın, Türk Dermatoloji Derneği ve Türk Dermatokozmetoloji Derneklerine üyeliği bulunmaktadır.

Uzm. Dr. Işıl Tilki Günay mesleki çalışmalarına Bursa Özel Setbaşı Doruk Tıp Merkezi’nde devam etmektedir.

 

Etiketler
Mezoterapi uygulaması
Uzm. Dr. Işıl Tilki Günay
Uzm. Dr. Işıl Tilki Günay
Bursa - Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube