Mezoterapi; çeşitli amaçlarla, vitamin, protein, mineral, hyalüronik asit, kolajen ve hücre yapımını uyarıcı özelliklere sahip solüsyonların özel iğneler vasıtasıyla, deri altına küçük enjeksiyonlar şeklinde uygulanmasıdır.

Özel olarak saç dökülmesi, yaşlanmayı önleyici amaçla uygulanan mezoterapi işlemleri, sorunlu olarak görülen alanlara uygulanmaktadır. Alın, yanaklar, çene, göz çevresi, dekolte bölgesi, eller ve saçlı deriye uygulanabilir.

Derideki ince kırışıklıklar, derideki renk değişimleri, güneş hasarı ve gebeliğe bağlı lekeler, sivilce izleri, saç dökülme tedavisi mezoterapi ile yapılabilir.

Mezoterapi solüsyonları küçük iğneler ile tedavi yapılacak bölgeye enjeksiyon yolu ile uygulanır. İşlemin hangi bölgeye yapılacağına bağlı olarak uygulamanın süresi değişir. Ancak tek bir alanda yapılan uygulamanın süresi ortalama 15 dakika kadardır. Seanslar 1-2 hafta ara ile ortalama 6-8 seans süre ile yapılır.

İşlem yapılan bölgelerde herhangi bir sorun meydana gelmez. Uygulama biter bitmez etkisini göstermeye başlar, etkilerin net bir biçimde görülmesi ilerleyen seanslarda olur.

Hamilelik ya da emzirme dönemindeki kadınlara, bazı hastalıklar için ilaç tedavisi gören kişilere ve derisinde aktif alerjik reaksiyon ve enfeksiyon problemleri yaşayan kişilere uygulanmaz.


Bursa Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!