Cerec sistem

Cerec sistem

Bütün tam porselen restorasyonların ( kron-köprü, porselen laminate, inlat-onley) bilgisayar teknolojisi ile hazırlanması ile yapılan bir sistemdir.

Restore edilecek bölgenin klasik anlamda ölçüsü alınmaz, bilgisayar probu ile fotoğrafı çekilir.
Laboratuvar teknisyeni gene bilgisayar programı ile restorasyonu illüstratif olarak hazırlar.
Kullanılacak porselen rengindeki blok bilgisayara yerleştirir ve restorasyon bilgisayar tarafından işlenir.
Çıkan restorasyon laboratuvar tarafından cilalandıktan sonra hekim tarafından hasta ağzına adaptasyona hazır hale gelir.
Bütün bu işlemlerin yapılması yaklaşık 2-3 saat aldığından zaman problemi olan kişilerde kullanılmaya çok uygundur. Zamandan kazanç sağlar.
İnsan faktörü minimuma indiğinden insan hatasından kaynaklanan tekrar seanslarına ihtiyaç kalmaz.
Kullanılan malzeme zirkon olduğundan biouyumluluğu yüksektir.
Kırılmalara karşı dirençlidir.

Bu makale 6 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dr. Dt. Laçin Berber

Dr. Dt. Laçin BERBER, lisans öncesi  öğrenimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans eğitimini 1996 yılında tamamlayarak Diş Hekimi unvanı almıştır. 1997-2004 yılları arasında yine aynı üniversitede “Kronik periodontitisli bireylerde periodontal başlangıç tedavisine ek olarak sistemik minosiklin-HCL uygulamasının klinik ve biyokimyasal sonuçlarının karşılaştırmalı olarak değerlendirilmesi” başlıklı tezi ile doktora derecesini ve Dr. Med. Dent unvanını almıştır. 2007 yılında Newyork’da American Board of Periodontology’nin başkanının davetlisi olarak, çalışmalar yapmış olan Dr. Dt. Laçin BERBER'in Hamilelik, ergenlik, menapoz, sistemik ve lokal antibiyotik kullanımı, periimplant sağlık ve implantlar, implant ve dişler etrafında papil rekonstrüksiyonu, ileri periodontitisli hastalarda implant uygu ...

Etiketler
Cerec sistem
Dr. Dt. Laçin Berber
Dr. Dt. Laçin Berber
İstanbul - Diş Hekimi
Facebook Twitter Instagram Youtube