Baharla beraber sizde yenilenin…

Baharla beraber sizde yenilenin…

Baharla beraber yaşamınıza yenilenmiş biri olarak devam edebilirsiniz. Öncelikle hayatınızda değişmesini istediğiniz durumları madde madde yazın ve çalışmalara başlayın. Siz değişimi gerçekten istedikten sonra ne engel olabilir ki?!

Arınmış Bir Beden İle Başlangıç Yapın

Maksimum 1 hafta uygulayabileceğiniz mevsim sebze ve meyvelerinin ağırlıklı olduğu bir detoks programı düzenleyin. Bunun için internetteki listeler yerine diyetisyeninizle - yani benimle :) - size ve ihtiyaçlarınıza yönelik bir program hazırlayın.

Tüm Fazlalıklardan Kurtulun

Fazla eşya, fazla insan, fazla kilo… Bu bana artık ‘fazla’, ihtiyacım yok diyebileceğiniz tüm fazlalıklardan kurtulun. Kullanmadığınız eşyalarınızı ve kıyafetlerinizi hediye edin veya geri dönüşüm kumbaralarına atın. Etrafınızda sizi üzen, hayatınızda yer kapladığını düşündüğünüz insanlara kibarca yol verin. Fazla kilonuz varsa vakit kaybetmeden hafifleme çalışmalarına başlayın.

Hemen Sigaradan Uzaklaşın

Sigaranın zararlı etkileri sağlıklı ve mutlu olmak için emek verdiğiniz tüm uğraşlarınızı yok eder. Hiçbir şey düşünmeden şuan sigarayı yok edin hem aklınızdan hem hayatınızdan..

Ne Kadar Renkli O Kadar Sağlıklı

Beslenmenize renk katın! Öğünlerde tabağınızdaki besinlerin rengarenk olması sağlığınızın ve moral seviyenizin artacağına işaret eder. Ayrıca klasiklikten uzaklaşıp koyu renkli tabaklar kullanmak fazla kilolardan kurtulma konusunda size yardımcı olacaktır.

Olumlu Düşün Gerçek Olsun

Geçen yıl istediğiniz birçok durum gerçekleşmemiş olabilir. Bu durum sizi yıldırmasın. Bu sene daha çok inanın ve inandığınız yolda emek verin. Gerçekten inanırsanız yaşamınız o yönde şekillenecektir. Bu konuda hayal panosu yapmak size iyi gelecektir. Tam olarak hayallerinizi temsil eden fotoğraflar bulun ve bir kartona yapıştırın. Altına olumlu cümlelerle gerçekleşmesini istediğiniz şekilde hayalinizi yazın ve inanın…

Kendinize Daha Çok Zaman Ayırın

Ne olursa olsun sadece kendinizle ilgilendiğiniz zamanlarınız olsun. Kişisel bakım, hobi gibi ihtiyaçlarınız doğrultusunda günlük ya da haftalık olarak mutlaka kendinize zaman ayırın.

Yeni Mekanlar Yeni Lezzetler Yeni İnsanlar Yeni Bilgiler..

Seyahate çıkın! Hiç gitmediğiniz yerlerde hiç tanımadığınız insanlarla hiç bilmediğiniz lezzetler deneyin. Eğitimler alın, yeni bilgiler öğrenin. Kurslara yazılın, her an kendinizi geliştirin. Ufkunuz genişleyecektir.

Nerde Hareket Orda Bereket

Yeni yıldan önce sakin, sessiz bir yaşantınız olabilir ama artık bol hareketli, eğlenceli vakitler sizi bekliyor. Haftalık ve aylık olarak boş vakitlerinizde yapabileceğiniz her türlü aktiviteyi programınıza ekleyin. Sinema, tiyatro, ilgi alanları, seyahatler, toplantılar, sosyal sorumluluk projeleri, aile ziyaretleri, fuarlar, imza günleri…

Daha Az Tv Daha Çok Kitap

Söz uçar yazı kalır demişler. Her hafta kütüphanenizdeki bir kitabı bitirmeyi hedefleyin. Beğendiklerinizi çevrenize önerin, anlatın, hediye edin. Yeni kitaplar alın, kitap fuarlarını ve imza günlerini takip edin.

Daha Sağlıklı Olmayı Hedefleyin

Şuan ki sağlık durumunuz gözden geçirin. Yapmamanız gereken davranışları madde madde sıralayın. Sonra bunları yapmanız gerekenlerle değiştirin. Örneğin ilk iş olarak beslenmenizi daha sağlıklı hale getirmek için evdeki abur cuburları yok etmek ve evinize almamak olabilir.

Daha Çok Su

Ortalama olarak dünyanın %75’i, vücudumuzun %60-65’inin su olduğunu düşünürsek su yaşam için olmazsa olmazdır. Günde en az 2 litre su içmeyi alışkanlık haline getirin. Alışkanlığınız varsa taze meyve ve otlarla sularınızı aromalandırmayı deneyin.

Dünyayı Değiştiremiyorsan Dünyanı Değiştir!

Dünyayı tamamen değiştirmek elimizde olmayabilir ama kendi dünyamızı değiştirmek elimizde. Değişime kendinizi daha çok severek başlayın.. <3

Kendini Sev, Değerini Bil... :) 

Bu makale 6 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Diyetisyen Fazile Yılmaz, lise öğreniminin ardından Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü başarı ile tamamlayarak diyetisyen unvanını almıştır. 

Diyetisyen Fazile yılmaz danışanlarına online olarak hizmet vermektedir.

Etiketler
Spor
Dyt. Fazile Yılmaz
Dyt. Fazile Yılmaz
İstanbul - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube