Badem göz estetiği

Badem göz estetiği diğer adıyla bella eyes veya fox eyes son yıllarda popülerliği artan bir operasyondur, çünkü gözlere ve yüze daha çekici bir görünüm verir.

Badem göz estetiği

Badem göz estetiği diğer adıyla bella eyes veya fox eyes son yıllarda popülerliği artan bir operasyondur, çünkü gözlere ve yüze daha çekici bir görünüm verir. Normalde de kapakların dış kısmı iç kısmından 1-2 mm daha yukardadır; bu özellik ırk, yaş, genetik farklılıkla değişmektedir. Bu operasyonla kapakların dış birleşme yeri ve kaşlar hafif yukarı kaldırılarak badem göz görünümü verilir.

Badem göz estetiği cerrahi veya cerrahi olmayan yöntemlerle yapılabilir. Genç hastalarımızda 2 yıla kadar kalıcılığı olan iplerle ameliyatsız olarak badem göz estetiğini yapmayı tercih ediyoruz. Cerrahi yöntem ise 2 şekide yapılır. İlki  kapakların dış kenarından kesiyle yapılırken diğer saçlı deriden kesiyle yapılır ve gözde dikiş izi olmaz (endoskopik temporal lift).

Bu makale 18 Eylül 2023 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Doç. Dr. Ayşe Burcu Dirim

  Doç. Dr. Ayşe Burcu Dirim, Liv Hospital'de hasta kabulüne devam etmektedir. Yayınlar: (31) 1-DIRIM AYSE BURCU, türker ıbrahım çagrı, uslu dogan ceylan, Sendul Selam Yekta, AKBAS Emine Betül (2022). Success Rate Comparis on of External Dacryocystorhinostomy with 5-FU Application or Silicone Tube Intubation. Journal of Ophthalmology, 2022, Doi: 10.1155/2022/2941283 2- Sendul Selam Yekta, DIRIM AYSE BURCU, yıldız atakhan, demir mehmet, ÇAGATAY HALIL HÜSEYIN, yıldız aysegul mavi, acar zeynep, GÜVEN DILEK (2022). The Efficiency of “Double Probing” in Congenital Nasolacrimal Duct Obstruction. Merit Research Journal of Medicine and Medical Sciences 3-Türker ıbrahım çagrı, uslu dogan ceylan, DIRIM AYSE BURCU, güven dılek, kutucu oguz kaan (2022). Evaluation of early and late covıd-19-induced vascular changes with octa. Canadian journal o ...

Etiketler
Badem göz estetiği
Doç. Dr. Ayşe Burcu Dirim
Doç. Dr. Ayşe Burcu Dirim
İstanbul - Göz Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube