Bacak estetiği: nedenler? Nasıllar?
Bacak estetiği: nedenler? Nasıllar?

Bacaklar, vücüdun dili ve endamıdır. Onlarsız bir vucut altın oranından bahsetmek mümkün değildir. Kısa olması ve ya kısa görünmesi, kalın olması ve ya ince olması vucudun duruşuna direkt etkilidir.

Genellikle bacakla ilgili hangi şikâyetlerle karşılaşıyoruz?

Bazı hanımlar etek giymekten çekinirler. Genellikle bunun nedeni bacaklarını beğenmemeleridir. Bacaklar vücudun her bölümü gibi estetik açıdan son derece önemli bir değere sahiptir kadın için. Çünkü bacaklar vücut ile bir bütünlük sağlar ve vucudun dilidir, endamının yansımasıdır. Bize bu nedenle başvuranların şikayetleri genelde bacak kalınlığı, bacakların çarpı ya da yuvarlak biçimde olması ya da ayak bileği kalınlığı oluyor. Aslında en fazla rastlanan sorunlardan biri de bacak inceliğidir. Ancak bu kişiler genellikle bu sorunlarının çözümü olmadığını sandıkları için uzmana gitmezler. Oysa son derece kolay bir şekilde bu problemin çözümü vardır. Bu tür sorunları olanlar genellikle sürekli pantolon giyerek bacaklarını kamufle etmek isterler.

Bacaklarından memnun olmayan hanımlara estetik cerrahi nasıl bir çözüm sunuyor?

Uzman olarak bizim amacımız bacaklarından mutsuz olan hanımların bacaklarını onların beğeneceği hale getirmek. Her şeyden önce bacakların kendine özgü parelilik içerisinde olması çok önemlidir. Biz operasyonla bacakları doğal bir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Bunun için de çeşitli yöntemler kullanıyoruz.

Bacak için estetik cerrahi nasıl gerçekleşiyor?

Bacak kalınsa kalınlığa yol açan yağları liposuction ve ya lipoliz yöntemi ile alıyoruz. Son derece basit olan bu işlem lokal anestezi ile yapılıyor, kişi gündelik işlerine devam edebiliyor.
Eğer bacak inceyse ya kişinin kendi yağ dokularını o bölgeye naklediyoruz ya da çok küçük bir kamera eşliğinde o bölgeye silikon protez yerleştiriyoruz. Birkaç tane estetik dikiş atarak bacakları bandaja alıyoruz. Dört beş gün o bandajın kalmasını ve onunla dolaşmasını istiyoruz. Çünkü bacaklar vücudun en alt bölümü olduğu için şişmeye meyillidir. Sonra bandajı çıkartıyoruz. Birkaç hafta topuklu ayakkabı giyilmesini istemiyoruz. Çünkü topuklar nedeni ile baldır kasları gerildiği için ağrıya neden olabiliyor.

Bacaklarda yağ aldığınız bölgeler sonradan tekrar yağlanabilir mi?

Bacak estetiğinde silikon uygulanan yerler bizim yapısal olarak yağ alamadığımız yerlerdir. Bacağı kalın bir kişinin bacağına liposuction yöntemi uygulayarak bacağını incelttiysek orası yeniden yağ almaz. Çünkü bir kadında yağ alan veren yerler bellidir. Vücudun belli bölgeleri ise kilo alıp vermeden etkilenmez, bacaklar da bunlardan biridir.

Ayak bileği de estetik cerrahi ile düzeliyor mu?

Ayak bileği kadın güzelliğinde çok önemli bir semboldür. Ayak bileği ile ilgili en büyük şikayet bilek kalınlığıdır. Biz operasyonla ayak bileğini incelterek daha zarif görünmesini sağlıyoruz. Ayak bileği kalınlığı durumunda 'liposuctionve lazer lipoliz' yöntemini uyguluyoruz. Asimetrik bir durum varsa orayı düzeltiyoruz. Lazer yöntemiyle de o bölgedeki yağ dokularını eritiyoruz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!