Cildimizin ihtiyaçları her geçen gün artmakta…. Modern insanın maruz kaldığı yıpratıcı faktörlerin sürekli artması cildin yaşlanmasını engelleyici ve ciltteki tüm sıkıntılarda iyileştirici tedavi yöntemlerini gerekli kılmaktadır. Tam da bu noktada, İNFİNİ, yüzümüzü gençleştirirken aynı zamanda cilde minimal hasar veren, cilt altı dokulara uygulandığı için etkisi çok uzun süren, tek bir seansta bile gözle görülecek düzeyde etki yaratan, radyofrekans enerjisinin cilt toparlayıcı etkilerini hızlandıran ve bunu fraksiyonel koagülatif etki ile birleştiren bir cihazdır. Etki kaba soyma (ablasyon) ile gerçekleşmediğinden fraksiyonel lazer sistemlerine göre üstünlüğü olarak öne çıkan özelliği ise her mevsimde her cilt tipinde kullanılabilmesi ve uygulama sonrası iz ve leke oluşturma riski taşımamasıdır. Mekanizma şu şekilde çalışmaktadır: İleti gücü yüksek 0,50 mm ile 3,50 mm arasında değişebilen mikro altın uçlu iğneler cilt altına fraksiyonel radyofrekans enerjisini direkt olarak vermektedir. İşlem lokal anestezi altında yapılmaktadır. Bu üstün özellikleri nedeni ile İNFİNİ sadece cilt gençleştirme tedavisinde değil aynı zamanda ciltte oluşan lekeler, sarkma ve cilt çatlaklarında da başarılı sonuçlara ulaşmaktadır.
Altın uçlu iğneler cilt altındaki kolajen ve elastin liflerini uyararak, hem kırışıklıklardan hem de ciltte oluşmuş olan sarkmalardan kurtulmamızı sağlamaktadır. Tüm diğer uygulama tiplerinde benzer etkiyi oluşturabilmek için farklı sorunlarla baş etmemiz gerekecektir. İNFİNİ ile yapılan uygulamalarda lazer, peeling yöntemi ya da dermabrazyonla yapılan tedavilerde ciltte oluşabilecek ciddi yan etkilerle karşılaşılmamaktadır . Yüzde uzun süren kızarıklıklar, günlerce düzelmeyen cilt ödemi ve işlem sonrası oluşabilecek yanıklar kesinlikle izlenmez.
İNFİNİ ciltte kontrollü bir hasar oluşturmaktadır. Bu şekilde dokular kendini onarmak için harekete geçer ve yenilenme süreci başlar. Altın uçlu iğnelerin iletim gücü sayesinde hiç kayba uğramayan radyofrekans enerjisi cildin 3,5 mm kadar altına ulaşır ve hedef dokularda daha güçlü bir etki oluşturulmuş olur.
On beş günde bir yapılacak üç seans optimal etki için önerilmekle beraber ilk seans dahi belirgin bir etkinin ortaya çıkması için yeterlidir. Göz çevresi mimik kırışıklıklarının, dudak çevresindeki kırışıklıkların, boyun ve dekolte bölgesindeki problemlerin, el üzerindeki yaşlılık lekeleri ve kırışıklıklarının tedavisinde son derece etkili bir sistemdir. Kolda meydana gelen sarkmalarda da toparlanma sağlar. Lokal anestezi altında güvenle uygulanır. İşlem yarım saat gibi bir zamanda hızlıca uygulanır ve yarattığı etkiler çok uzun süre devam eder. Ciltte meydana gelen kızarıklıklar 4-5 saat içinde azalır ve bir ay içinde ise en ideall sonuçlara ulaşılmış olur.
İNFİNİ bu özellikleri ile cildimizdeki her türlü dejeneratif etkiyi azaltan, cilt gençleştirme konusundaki her sorunda önemli faydalar sağlayacak ve muhtemelen 2012 yılında estetik sektöründe parlayan bir yıldız olacaktır.
Dr. Devrim Gürsoy


Ankara Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!