Uzm. Psk. Melis Yiğitbaş, İstanbul, Psikoloji

Uzm. Psk. Melis Yiğitbaş

Psikoloji - İstanbul

Aile İçi İletişim Sorunları, Uyum Sorunları, Uykusuzluk

Randevu Al 0 (850) 474 11 04Soru Sor
Bu uzmandan online görüşme randevusu alabilirsiniz.

Böylece evde kalabilir ve aynı zamanda da uzmanla görüşme sağlayabilirsiniz

Hemen Randevu Al

 

Psikologun Adresi

Bağdat Cad. Hamiyet Yüceses Sok. Köşk Apt. No:24 D:11 Şaşkınbakkal  Kadıköy, İstanbul
Uzm. Psk. Melis Yiğitbaş Psikolojik Danışmanlık Merkezi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Melis Yiğitbaş Hakkında

Melis Yiğitbaş Kimdir?

Uzm. Psk. Melis Yiğitbaş, 2005 yılında Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra, lisans eğitimini 2010 yılında Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü başarıyla tamamlayarak "Psikolog" unvanı almıştır. Lisans eğitimi sırasında University of California, Berkeley Üniversitesi’nde “Social Welfare ” (Sosyal Hizmetler), ve “Peace and Conflict Studies” (Barış ve Çatıma Çalışmaları)  alanlarında çalışmalarda bulunmuştur.

Lisans eğitimimin ardından 2011 yılında İngiltere’de University of East London’da Uygulamalı Psikoloji (MSc Applied Psychology) Yüksek Lisans programını “Onur Derecesi” ile tamamlamıştır.

Bu programda psikolojinin farklı alanlarında (İlişki Psikolojisi, Pozitif Psikoloji, Sağlık Psikolojisi ve Eleştirel Psikoloji) teorilerle saha uygulamalarının uyuşmadığı noktalar ve buna bağlı olarak gerekli olan saha geliştirme çalışmaları üzerine araştırmalar yaparak makaleler yazmıştır. Yüksek Lisans tezini ise üç ayrı ülkeden (Türkiye, İngiltere, Hindistan) topladığı datalarla “Biyolojik, Çevresel ve Kültürel Değişkenlerin Bireylerin yada Toplumların İyimserliğine Etkisi” üzerine yazarak başarıyla tamamlamıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra bir süre “Duyu Bütünleme”(Sensory Integration) alanında çalıştıktan sonra Amerika’daki Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans kriterlerine uygun olarak hazırlanan, Türkiyede’ki ilk Çift ve Aile Terapisi Yüksek Lisans Programını, Doğuş Üniversitesi Çift ve Aile Terapisi (Süpervizyonlu) Yüksek Lisans Programını, derece ile tamamladı. 

Yüksek lisans çalışmaları süresince kameralı odadan izlenerek aldığı yoğun canlı süpervizyon sonrasında bireysel, çift ve aile terapisi alanlarında uzmanlaştı ve Uzman Çift ve Aile Terapisti unvanını almıştır.

Klinik stajlarını Özel Fransız La Paix Hastanesinde, Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi ve Tuvana Okumaya İstekli Çocuk Derneği’nde (TOÇEV) tamamlamıştır. 

Bir süre VKV Amerikan Hastanesi’nde Uzman Psikolog/Çift ve Aile Terapisti ünvanı ile çalışmalarını sürdürdükten sonra 2017 yılı itibari ile, çiftlere uygun daha esnek çalışma saatleriyle bireysel olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleki çalışmalarına, İstanbul'da bulunan Uzm. Psk. Melis Yiğitbaş Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • KOÇ ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • University Of East London
Yabancı Diller
 • İngilizce
 • Fransızca
İlgilendiği Hastalıklar
 • Aile İçi İletişim Sorunları
 • Uyum Sorunları
 • Uykusuzluk
 • Unutkanlık
 • Takıntı
Tedaviler
 • İlişki terapisi
 • Psikoterapi
 • Yetişkin terapisi
 • Yetişkin Psikoterapisi
 • Psikoterapi
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 11 04

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Melis Yiğitbaş tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Psikologdan Randevu Al


.