Uzm. Psk. Fahriye Cengiz, Mersin, Psikoloji

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz

Psikoloji - Mersin

Bireysel Terapi, Çocuk - Ergen Psikolojisi, Anksiyete Bozuklukları

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres

Güvenevler Mah. H. Okan Merzeci Blv. Kuru Apt. No:530 **** **** ( Petical Hayvan Hastanesi Yanı)  Yenişehir, Mersin
Mavi Psikolojik Danışmanlık Merkezi&Değişim Atölyesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi İkram Oyun Odası Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Fahriye Cengiz Kimdir?

2011 Mersin Üniversitesi Psikoloji mezunu olan Fahriye Cengiz; Panik Bozukluk, Agorafobi ve Sosyal Kaygı Bozukluğu ,Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Yaygın Kaygı Bozukluğu ve Depresyon , Obsessif-Kompülsif Bozukluk ve Yeme Bozukluğu konularında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) yöntemi ile çalışmaktadır. Aynı zamanda Çocuklarla görüşmelerde Oyun Terapisti olarak çalışıp gerekli durumlarda çocuklara; 1. Gessel Gelişim Figürleri 2. Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi 3. Ankara Gelişim Tarama Envanteri 4. Peabody Resim Kelime Testi 5. FTF-K Konsantrasyon Testi 6. Cattell 2A Zeka Testi 7. Porteus Labirentleri Zeka Testi 8. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi 9. Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi 10. Çocuk Çizimlerinin Projektif Değerlendirilmesi testleri uygulamaktadır. Çocuk İstismarı, Aile İçi Şiddet, Kadına Yönelik Şiddet, Ebeveyn Çocuk İlişkisi, Toplumsal Cinsiyet konularında Mersin İlin’de yer alan Üniversite, Okul ve Sivil Toplum Örgütlerine eğitim verme, yine aynı konularda şehir dışında düzenlenen panel, konferans, söyleyişi ve kurultaylara konuşmacı ve katılımcı olarak katılma, bu konularda travma çalışmaları düzenlemektedir. Toros Üniversitesi Genel Psikoloji Bölümü'nde Yüksek Lisansı devam ederken Toplumsal Travma alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir. Şuan da kurucusu olduğu Mavi Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde çalışmaktadır.

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..

Fahriye hanım çok dikkatli ve analizci bu çok güzel.. Beni çok rahat anlayabiliyor.. Her görüşmemin 2 saat olması hususuna ihtiyaç duyuyorum. Önerdiği kitap filmler bana çok iyi geliyor. Tek istediğim; kendimi daha iyi düzeltmem ve iyileştirmem için yöntemsel kurumsal yönlendirmeler belkide ben biraz sabırsız da olabilirim. Ama genel olarak memnunum. Teşekkür ederim.. 04-01-2018

..

İlk geldiğim andan itibaren gerek ilgileri gerekse mesleki olarak bilgi ve donanımları üst seviyede olan, insanlara sorunlu birer birey olmadığını aksine hayatın içinde olan durumlar karşısında yaşadığımız basit anlaşılabilir düzeyde kaygılar yaşayan insanlar olduğumuzu bize hissettiren bir danışmanlık merkezi. Danışmanlık merkezinin huzur verici olduğunu düşünüyorum. Danışmanlık hizmeti veren arkadaşlarımız da çok sıcak kanlı insanlar. Buraya arkadaş ortamı veya bir aile ortamına gelmiş gibi hissediyorum. Bunun dışında tedavi sırasında danışman arkadaşımızın hem yaklaşımları hem konuşması, hemde bilgisi çok üst seviyede ve gerçekten çok birikimli ve başarılı bir insan. Yaptıkları işi tam ve anlamıyla layıkıyla yapıyorlar. İlerde daha çok tanınan ve başarılı bir klinik olacağından şüphem yok. Yolları açık olsun inşallah :) 12-11-2017

..

Sıcak bir ortam oğlum çekingen olmasına rağmen buraya gelmeyi seviyor. 2 Aydır bu ekiple tanışıyoruz. Oğlumun en büyük sorunu olduğunda fazla olgunluğa sahip olup, çok sinirli bir yapıya sahipti. Ara arada olsa sakinleşip, daha mantıklı hareket etmeye başladı. Ben bile beklerken tüm dünyadan uzaklaşmış, dinlenmiş gibi hissediyorum. Umarım daha iyi sonuçlar elde ederiz. Mavi danışmanlık ekibine çok teşekkür ederim. 20-10-2017

�l..

Daha önceden Fahriye Cengiz'e terapilere gidiyordum. Çok sevecen bir doktor kendisi. Hastası ile arasında nasıl bir bağ kurması gerektiğini bence gerçekten çok iyi biliyor. Fahriye hanım her konuda hastasına destek olmaya çalışıyor ve onun için hastaları çok önemli. Dediğim gibi terapilerim bitti ve ben çok memnun olarak bitirdim. Önerebileceğim birisi Fahriye hanım. 14-05-2017

al..

Büyük bir travma dönemi geçiriyordum ki yakınlarım artık buna dayanamadı ve benim için Fahriye Cengizden randevu aldılar. Zor gittim ama çok memnunum. Fahriye hanım sayesinde kendime geldim sırtımdaki yüklerden kurtuldum ve hayatıma yeni bir bakış açısı ile devam ediyorum. Çok güzel yüzlü ve sizi gerçekten anlayan birisi kendisi. Teşekkür ediyorum uzun bir süre terapilerimi bırakmak isteyeceğimi sanmıyorum. 12-08-2016

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Bu soru değil

  Merhaba fahriye hanım, yarın sabah saat 9'a randevu aldım fakat e-mail veya kısa mesaj bilgilendirmesi gelmedi, lütfen yarın beni ekmeyiniz.

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Fahriye Cengiz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Evlilik terapisti

  Mrblar evlilik terapistliği yapıyormusunuz çalışmalarınızın arasında göremedim?sitenizden yarın için randevu aldım ama yapıyormusunuz emin olamadım teşekkürler

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Psk. Fahriye Cengiz

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Yayınladığı Makaleler

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz kimdir , telefon numarası nedir?

Uzm. Psk. F Cengiz ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Psk. F Cengiz şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz Mavi Psikolojik Danışmanlık Merkezi&Değişim Atölyesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz Psikoloji, uzmanıdır. Bilişsel davranışçı terapi, Çocuk terapisi, Davranış bozuklukları, Dikkat testleri, Kaygı bozuklukları, Psikolojik danışmanlık, Psikoterapi, Çocuklarda zeka testi, Psikodrama alanlarında hizmet veriyor ve Bireysel Terapi, Çocuk - Ergen Psikolojisi, Anksiyete Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresyon hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz için muayene ücreti nedir?

Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Psk. Fahriye Cengiz muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?

Uzm. Psk. F Cengiz ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Psk. Fahriye Cengiz hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Uzm. Psk. F Cengiz hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.