Uzm. Pedagog Gamze Yücel, İstanbul, Pedagoji

Uzm. Pedagog Gamze Yücel

Pedagoji - İstanbul

Aile Danışmanılı, Çocuk Ve Ergen Psikolojisi, İlişki Problemleri

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Uzmanın Adresi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Gamze Yücel Hakkında

Gamze Yücel Kimdir?

17 Ocak 1984 tarihinde Gaziantep de doğdu. 

Orta öğrenimini Şişli Kurtuluş Lisesinde tamamladı. 

Bayrampaşa Meslek Lisesinden 2 yıl boyunca alan derslerini ve staj programını tamamlayarak “Çocuk Gelişimi” diplomasına hak kazandı.

İstanbul Arel Üniversitesi “Çocuk Gelişimi” bölümünü “Yüksek Onur” derecesiyle burslu olarak bitirdi. 

Yüksek Lisansını:  Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Klinik Psikoloji” bölümünde tamamladı. 

İhtisas tezini: " 3-6 yaş arası Otistik Çocuklarda Uygulamalı Davranış Analizi Yönteminin Stereotipik Davranışlara Etkisi " tezi ile tamamladı. Tezi ile ilgili birçok bilimsel mecrada atıfta bulunulmuştur.

“Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği - 2” eğitimini Prof. Dr. İbrahim H. Diken' den, ALL KIDS FIRST - Nıcky Nukte Altıkulaç' tan “ABA Terapistliği” eğitimini alarak “OTİZM” konusunda uzmanlaşmıştır. 

İstanbul Aydın Üniversitesinde “Bilirkişilik Eğitimi” almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı 240 saatlik programı başarıyla tamamlayarak “Özel Eğitim Alanında Uzman” ünvanını almıştır.

Açev, Tohum Otizm Vakfında bulunmuş ve üniversitelerde sosyal sorumluluk çalışmalarına katkı sağlamıştır. 

Meslek hayatında 10. yılını bitirmiş olup, danışmanlık merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde müdürlük yapmıştır. 

Çocuk ve yetişkinlere yönelik tüm test eğitimlerini tamamlamıştır. Başlıca: ”Wıscr vb zeka testleri , Denver vb gelişimsel testler, Metropolitan okul olgunluğu testi, Roschach,MMPI, MMSE vb. ”

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Psikiyatri birim şefinin vizitlerine, Roschach, MMPI vb. Psikometrik incelemelere, EKT uygulamasına, Grup terapilerine katılarak Şizofreni, Bipolar Bozukluk, Şizoaffektif Bozukluk, Majör Depresyon, Atipik Psikoz hastalarının tanı ve tedavi süreçlerini gözlemlemiştir.

Alanında uzmanlaşmış yetkin isimlerden aldığı terapiler: “Psikoterapi- BDT- EFT- EMDR- ABA- Dil Konuşma Terapisi- Müzik Terapi- Oyun Terapisi- Hipnoterapi”dir. 

Uzm. DR. Psikiyatrist Tahir ÖZAKKAŞ ’ın kurucusu olduğu “Psikoterapi Enstitüsü Derneği” üyesidir.

Çocukluk ve ergenlik dönemi ruhsal sorunları, davranış bozukluğu, sınav stresi, ayrılık anksiyetesi, madde bağımlılığı üzerine çalışmalarını sürdürmüştür. Psikometrik testler uygulayarak, rutin aile görüşmeleri ve ailelere yönelik atölyeler düzenlemiştir. 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerin psikolojik değerlendirmesinin yapılması, gerekli test ve envanterlerin uygulanması, ihtiyaç doğrultusunda gerekli psikolojik destek çalışmalarının yürütülmesi, aile görüşmesi ve aile eğitim çalişmalarını gerçekleştirmiştir. 7-13 yaş grubundaki çocuklarla yürütülen kariyer grupları çalışmaları ve imajinatif hikayelere aktif katılımla süreçlenen psikodrama çalışmalarını yürütmüştür.

Otizm, down, serebral palsi, reaktif bağlanma bozukluğu, gelişim geriliği, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği hiperaktive bozukluğu olan, üstün zekaya sahip çocukların eğitimlerini planlama-geliştirme, okula hazırlık ve adaptasyon sürecini planlama, problem davranışını değiştirme vb. alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

2 yıl boyunca ulusal bir radyo da “Çocuk Programı” Yapımcılığı-Sunuculuğu yapmıştır.

Belediye, ilköğretim okulu, anaokulu, danışmanlık merkezi vb. Birçok merkezde eğitim hazırlama ve verme görevlerini yürütmüştür. Çeşitli kurumlara danışmanlık yapmakta ve eğitim seminerleri vermektedir. 

Anaokullarına High Scope, Gems, Math Their Way, Montessori, Waldorf, Emilia, Orff vb. Uluslararası Eğitim Yaklaşımlarını kullanarak program hazırlamıştır.

Kurumsal şirketlere yönelik: “ Tüketici Davranışları, Ekip Çalışması, Etkili İletişim Liderlik, Yöneticilik, Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü, Motivasyon," konularında profesyonel danışmanlık vermiştir. Son olarak banka çalışanlarına yönelik "Pozitif İletişim" konulu seminer vermiştir. Personellere yönelik haftalık, aylık kişisel görüşmeler, İnsan Kaynakları departmanına destek verilmesi şeklinde çalışmalar yürüttü. 

Beykent Üniversitesi’nde “ E-TİCARET “ eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. 

KURUCULARINDAN olduğu “PSYCHE DANIŞMANLIK” da 2019 yılından itibaren “İşletme Destek Hizmetleri” hk.  kurumsal ve bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Uzm. Pedagog Gamze Yücel

Diploma aldığı kurum
 • BEYKENT ÜNİVERSİTESİ
 • DİĞER
İlgilendiği Hastalıklar
 • Aile Danışmanılı
 • Çocuk Ve Ergen Psikolojisi
 • İlişki Problemleri
 • Kaygı
 • Kişilik Bozuklukları
Tedaviler
 • Aile danışmanlığı
 • Dikkat testleri
 • Öğrenme bozukluğu belirti tarama testi

Uzman Yorumları

Değerlendir
17 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ice..rbüz
Zamanlama
İlgi
Ortam

Doktorum, mutlaka kilo vermem gerektiğini söyleyerek doktorumun tavsiyesi üzerine kendisini buldum. Kilo vermekle alakalı sorunlarım vardı. Gamze hanım ile 12 seans aldım. Şu ana kadar Hedeflediğim 27 kilonun 13 kilosunu verdim. Bazı şeyler ile ilgili konuştuktan sonra iç güdüsel olarak diyet yapmamı sağladı. Kendimi keşfettim. Kendimi sevdim. Ve Diyet yaparken de hiç zorluk çekmedim. Şu an hızla kilo vermeye devam ediyorum. Ekmek ve diğer unlu mamülleri yemiyorum ama canım istemediği için. Daha çok sağlıklı besleniyorum ama bunu zorunluluk olarak değil canım öyle istediği için yapıyorum, bol bol su içiyorum , çünkü canım böyle istiyor artık. Bunun için de zorlanmıyorum. İçimden öyle geliyor. FARKINDALIĞIM mükemmel. Tavsiye ederim kilo vermek için doğru yol Gamze hanım Teşekkürler 12-12-2020

kender..bova
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ablam 16 yıldır madde kullanıyordu. Ablamın Tüm hayatı maddeyi temin etmek ve kullanmak üzerinedeydi. Çok yere götürdük. Herşeyi denedik ama faydalı olmadı. Kendisi de hep iyileşmekten kaçıyordu. Derken Gamze hoca ile düzenli seanslara başladık. Gamze hocaya da İlk götürdüğümüz gün ve o günden önce çok büyük krizlerle zar zor götürdük. En sonunda Zorla götürmüştük. Gamze hocayla başlayınca ablam kendi isteğiyle Gamze hocaya gitmeye başladı. Ve Gamze hocanın Önerilerinin hepsine uydu. Bize “ben iyiyim artık, ben kendim tedavi olacağım diyip“ kendi Gamze hocaya gidiyordu. Yine de Gamze hoca seans çıkışı arayıp, bize de bilgi veriyordu. 6 aylık seansların sonunda Şu an ablamın kan tahlilleri temiz. Gamze hocayı bırakalı 2 yıl oldu. Sonra başka diğer konularla ilgili tanıdıklarımızda kendisine gitti. onlarda çok memnun kaldılar. ve ablam evlendi. Bi de çocuğu oldu. Eşi ve çocukları ile çok mutlu bir hayat yaşıyor. Keşke ilk onu bulsaydık. Çok büyük bir şans onunla karşılaşmak. Mutlaka düzenli olarak sabırla ve HER ÖNERİSİNE uyarak devam edin. Bize kendisini Dernek önermişti. Gamze hoca o kadar iyi ve vatansever bir insan ki aynı zamanda okullarda bağımlılıkla ilgili gönüllü olarak seminer verip, ailelere gençlere bilgilendirme yapıyor. 12-12-2020

t..al
Zamanlama
İlgi
Ortam

Gamze Hanım'a arkadaşım oğlunu götürüyordu. O vesileyle buldum. Yaklaşık 6 aydır bende kızımı götürüyorum hala devam ediyoruz ve bırakmayı da düşünmüyoruz. Çok bilgili, sıcakkanlı, çocuklara pedagojik yaklaşımı mükemmel. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Çok çıkmazdaydık. Allah razı olsun diyorum, başka birşey demiyorum. 01-12-2020

as..apinar
Zamanlama
İlgi
Ortam

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde doktorumuz önermişti. Gamze hoca ÖNCELİKLE -İnsana DEĞER-veren bir hoca. Allah’a şükürler olsun böyle bir hocayı bulduk. Motivasyonumu çok yükseltti. Çünkü ben 42 yaşında İTÜ mezunu olarak önemli bir görevdeyken FELÇ geçirmiş ve son anda hayata dönmüştüm. Herşey tamamen bitmişti. Yatalaktım sonra yürümeye doktora gitmeye başladım. Derken 1 yıl boyunca kendisinden rehabilitasyon merkezinde Dil konuşma terapisi ve terapi alıyorum. Çok uzmana gittik, sonuç alamadık onunla çalıştık ilk ayda sonuç almaya başladım. ve şu an bunları yazabiliyor(yazmayıda unutmuştum) ve konuşuyorum. 30-11-2020

emin..buz
Zamanlama
İlgi
Ortam

6 yaşındaki oğlum için gitmiştim. Kendisini İnternetten bulmuştum. Oğlumun sorunu: fiziksel ve ruhsal olarak yaşıtlarından geriydi ve konuşma problemi vardı. G, K, T, R, S, C seslerini söyleyemiyordu. 1. Sınıfa başlaması bu şekilde oldu. O kadar kötü günlerdi ki sürekli sınıf öğretmeni beni görür görmez oğlumu şikayet ediyordu. Herkes okumayı öğrenmişti benim çocuğum tek bir şey bile yapamıyordu. Artık Sınıf öğretmenimizi görünce saklanasım geliyordu, göz göze gelememeye çalışıyordum. Derken iNTERNETTEN sosyal medyadan araştırmalarıma göre Gamze Yücel’i buldum. Ses çıkarma çalışmaları ve derslerde nasıl çalışmamız gerektiğini haftada 3 kez seanslarımızda göstermesiyle 3 ayın sonunda karne günü geldiğinde sınıf öğretmenimiz HERKESİN İÇİNDE BENİ AYAĞI KALDIRDI, diğer velilere ALKIŞLATTI. Bende o gün seansımız olmadığı halde Gamze Yücel’i arayarak kurdele nazar boncuğu güzel not ile dolu karneyi oğlumla birlikte Gamze YÜCEL e götürüp, hocam az önce okuldaki öğretmenin bize yaptığı alkış sizin için dedik, oğlum ile onu alkışladık. 30-11-2020

er..an
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ben bir babayım. Gamze hocam ile kızım şu anda eski günlerdeki iyi haline döndü hiç bir sorun kalmadı. Bizim tek çocuğumuz, biricik kızımız için bi tanıdığımızın tavsiyesi ile Gamze hocama gittik. 1. seansta hocam psikiyatriye yönlendirdi. Psikiyatri Gamze hocamın notlarını görünce onunla devam etmemizi söyledi. Benim kızım öğretmendi, atanmak için KPSS ye hazırlanıyordu, dersaneye gidiyordu. Hem sınav stresi, hem aile olarak üst üste kayıp ve ciddi hastalıklar ile mücadelede olmamız nedeniyle kızım garip şeyler görmeye, kendi kendine konuşmaya, gülmeye , ağlamaya, saatlerce boş boş durmaya başladı. Sanki başka biri gibiydi. Dışarı ekmek almaya çıksa korkar olduk. Hiç kendinde değildi. Ne yapacağımızı bilemedik. Tanıdığımın yönlendirmesiyle gittik. Psikiyatri ve Gamze hocamın desteğiyle 2 yılın sonunda evimin tek kızı TAMAMEN hayata döndü. Gamze hocam bizi candan emekleriniz için sonsuz saygılar sunar, teşekkür ederim. 17-09-2020

khan..rış
Zamanlama
İlgi
Ortam

Allah razı olsun Gamze hocamdan. Bizim karşımıza çıkardığı için Allah’a şükrediyoruz. Benim eşim felç geçirince rehabilitasyon merkezine gitmiştik, fizyoterapi için birebir seans aldığımızda Gamze Hoca da dil-konuşma terapisi çalışıyor demişlerdi. Kendisinden de diğer hastalar gibi Seans almaya başladık, çocuklarım ve torunlarım ile söylediklerini evde de yaptık, felç geçirip konuşamayan eşim konuşmaya başladı. Birkaç yere gitmiştik, çok fazla para ödemiştik ama pek fayda görememiştik. -A bile yoktu diyemiyordu eşim, şimdi cümle kuruyor. Çok şükür. 06-09-2020

meyra..ldız
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kendisiyle ilk tanıştığımızda cana yakınlığı ve pozitif enerjisiyle bütün tedirginliğimiz kayboldu. Hem işinde çok iyi olması hemde insanlara verdiği değerden dolayı çok hızlı bir zamanda sonuç aldık. Daha önce de başka bir pedegogla görüştüğümüz ve sonuç alamadığımız için Gamze hanımla görüşmeye başladık. Ve herkes için tavsiyem gerçekten işinde en iyilerinden çok hızlı sonuç alabilirsiniz. Düzenle 15.08.2020 15-08-2020

ingul..ir
Zamanlama
İlgi
Ortam

Tanıştığımızda benim kızım 5 yaşındaydı hiç konuşmuyordu ve bayağı davranışları problemi vardı. Kızım sayesinde kelime kurmaya başladı, davranışları düzeldi. 4 ay gibi kısa bir sürede kızımdaki değişimi tüm çevrem gördü. Kızımda çok emeği var. O kadar memnun kaldım ki ve onun kadar işine bağlı işini severek yapan kimseyi görmedim. Aile ile olan diyaloğu gerçekten çok güzel insanı rahatlatıyor ve çok pozitif biri ve Uzman Pedagog Gamze Yücel ile tanışan çocuklar çok şanslı çünkü Onunla ilerlemeyen bir çocuk daha duymadım. Memnunuz hala da devam ediyoruz. Tavsiye ediyorum. Emeklerinin karşılığını ödeyemeyiz. 14-08-2020

ah..oğlu
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çok duyarlı be candan olmakla beraber çok iyi eğitim almış bir pedagog yönlendirdiğim çoğu insandan olumlu tepkiler aldım. Kendisi alanında çok başarılı, Pişman olmazsınız. 14-08-2020

17 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Pedagog Gamze Yücel tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Cekingenlik

  4 yasindaki kizim evde çok güzel konuşup kendini ifade edebilen bıcır bıcır bir cocuk fakat disardave okulda kimse ile konuşmuyor sadece evde konuşmak istiyorum diyor hiç kimse ile iletişim kurmuyor bu dorunu nasıl cozebiliriz

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Pedagog Gamze Yücel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Çocukta hırçınlık

  Merhaba gamze hanım. 2 yaşındaki yeğenim sürekli insanlara çok sert biçimde vuruyor ve bu onu mutlu ediyor. eline ne geçerse karşısındaki kim olursa olsun fırlatıyor. daha yeni bi kardeşi oldu. korkudan bebeği yalnız bırakmıyoruz, bebeğe vurmak için resmen etrafı kolluyor. sürekli insanlara vuruyor... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Pedagog Gamze Yücel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.