Uzm. Pedagog Gamze Yücel, İstanbul, Pedagoji

Uzm. Pedagog Gamze Yücel

Pedagoji - İstanbul

Aile Danışmanılı, Çocuk Ve Ergen Psikolojisi, İlişki Problemleri

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Adres

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Gamze Yücel Kimdir?

17 Ocak 1984 tarihinde Gaziantep de doğdu. 

Orta öğrenimini Şişli Kurtuluş Lisesinde tamamladı. 

Bayrampaşa Meslek Lisesinden 2 yıl boyunca alan derslerini ve staj programını tamamlayarak “Çocuk Gelişimi” diplomasına hak kazandı.

İstanbul Arel Üniversitesi “Çocuk Gelişimi” bölümünü “Yüksek Onur” derecesiyle burslu olarak bitirdi. 

Yüksek Lisansını:  Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü “Klinik Psikoloji” bölümünde tamamladı. 

İhtisas tezini: " 3-6 yaş arası Otistik Çocuklarda Uygulamalı Davranış Analizi Yönteminin Stereotipik Davranışlara Etkisi " tezi ile tamamladı. Tezi ile ilgili birçok bilimsel mecrada atıfta bulunulmuştur.

“Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği - 2” eğitimini Prof. Dr. İbrahim H. Diken' den, ALL KIDS FIRST - Nıcky Nukte Altıkulaç' tan “ABA Terapistliği” eğitimini alarak “OTİZM” konusunda uzmanlaşmıştır. 

İstanbul Aydın Üniversitesinde “Bilirkişilik Eğitimi” almıştır.

Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı 240 saatlik programı başarıyla tamamlayarak “Özel Eğitim Alanında Uzman” ünvanını almıştır.

Açev, Tohum Otizm Vakfında bulunmuş ve üniversitelerde sosyal sorumluluk çalışmalarına katkı sağlamıştır. 

Meslek hayatında 10. yılını bitirmiş olup, danışmanlık merkezleri ve rehabilitasyon merkezlerinde müdürlük yapmıştır. 

Çocuk ve yetişkinlere yönelik tüm test eğitimlerini tamamlamıştır. Başlıca: ”Wıscr vb zeka testleri , Denver vb gelişimsel testler, Metropolitan okul olgunluğu testi, Roschach,MMPI, MMSE vb. ”

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Psikiyatri birim şefinin vizitlerine, Roschach, MMPI vb. Psikometrik incelemelere, EKT uygulamasına, Grup terapilerine katılarak Şizofreni, Bipolar Bozukluk, Şizoaffektif Bozukluk, Majör Depresyon, Atipik Psikoz hastalarının tanı ve tedavi süreçlerini gözlemlemiştir.

Alanında uzmanlaşmış yetkin isimlerden aldığı terapiler: “Psikoterapi- BDT- EFT- EMDR- ABA- Dil Konuşma Terapisi- Müzik Terapi- Oyun Terapisi- Hipnoterapi”dir. 

Uzm. DR. Psikiyatrist Tahir ÖZAKKAŞ ’ın kurucusu olduğu “Psikoterapi Enstitüsü Derneği” üyesidir.

Çocukluk ve ergenlik dönemi ruhsal sorunları, davranış bozukluğu, sınav stresi, ayrılık anksiyetesi, madde bağımlılığı üzerine çalışmalarını sürdürmüştür. Psikometrik testler uygulayarak, rutin aile görüşmeleri ve ailelere yönelik atölyeler düzenlemiştir. 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerin psikolojik değerlendirmesinin yapılması, gerekli test ve envanterlerin uygulanması, ihtiyaç doğrultusunda gerekli psikolojik destek çalışmalarının yürütülmesi, aile görüşmesi ve aile eğitim çalişmalarını gerçekleştirmiştir. 7-13 yaş grubundaki çocuklarla yürütülen kariyer grupları çalışmaları ve imajinatif hikayelere aktif katılımla süreçlenen psikodrama çalışmalarını yürütmüştür.

Otizm, down, serebral palsi, reaktif bağlanma bozukluğu, gelişim geriliği, özel öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği hiperaktive bozukluğu olan, üstün zekaya sahip çocukların eğitimlerini planlama-geliştirme, okula hazırlık ve adaptasyon sürecini planlama, problem davranışını değiştirme vb. alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir.

2 yıl boyunca ulusal bir radyo da “Çocuk Programı” Yapımcılığı-Sunuculuğu yapmıştır.

Belediye, ilköğretim okulu, anaokulu, danışmanlık merkezi vb. Birçok merkezde eğitim hazırlama ve verme görevlerini yürütmüştür. Çeşitli kurumlara danışmanlık yapmakta ve eğitim seminerleri vermektedir. 

Anaokullarına High Scope, Gems, Math Their Way, Montessori, Waldorf, Emilia, Orff vb. Uluslararası Eğitim Yaklaşımlarını kullanarak program hazırlamıştır.

Kurumsal şirketlere yönelik: “ Tüketici Davranışları, Ekip Çalışması, Etkili İletişim Liderlik, Yöneticilik, Stres Yönetimi, Öfke Kontrolü, Motivasyon," konularında profesyonel danışmanlık vermiştir. Son olarak banka çalışanlarına yönelik "Pozitif İletişim" konulu seminer vermiştir. Personellere yönelik haftalık, aylık kişisel görüşmeler, İnsan Kaynakları departmanına destek verilmesi şeklinde çalışmalar yürüttü. 

Beykent Üniversitesi’nde “ E-TİCARET “ eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır. 

KURUCULARINDAN olduğu “PSYCHE DANIŞMANLIK” da 2019 yılından itibaren “İşletme Destek Hizmetleri” hk.  kurumsal ve bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Uzm. Pedagog Gamze Yücel

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
6 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

..cel

İlk olarak pedagogları internetten araştırdım, Gamze Hanım ilk çıkan sonuçlardaydı. Okulun yönlendirmesi ile gittik ve şu an okulda iyi olduğunu ve adapte olduğunu söylüyorlar. Gerçekten çok farklılıklar oldu ve çok yol katettik. Çocuğuma sıcak davrandı ve çok güzel ilgilendi. Sadece gittiğimiz konu ile ilgili değil farklı konularda bile destek sağlayıp,bizi yönlendiriyordu. Ne zaman kendisine yazsak mutlaka cevap verirdi. Gitmek isteyenlere de tavsiye ederim. 18-12-2019

kan..müş

Çok sevecen ve hayata yeniden başladık adeta. Çok teşekkür ederiz Gamze hocam. Ofinizde evimizde gibi hissettik. Her istediğimizde ulasabilmemiz bizi çok etkiledi. Çünkü sıkıntılarimizi tedirginliklerimizi bu şekilde atlattık. 03-12-2019

lay..eniz

Gamze hanım, Çok güzel ilgilendi. İstediğim her an ulaşabildim. Saatimizden de fazla zaman ayırdı. Çok alçak gönüllü. Ofisinde çok rahat hissettik. Evimizde gibi karşılandı. Ve çözüm aldık. Herşey için çok teşekkür ederiz, minnettarız. Hakkını ödemeyiz. 13-11-2019

egül..la

5 yasında down sendromu oglum var 4 senedır gıttıgım kurumda gelısme goremedım gamze hocam ıle tanısdık ve kısa surede cok yol katettık meslegınde basarılı bır pedagog gamze yucel tesekkur ederım sıze 06-08-2016

an Aydın..aca

Şizofreni olan çocuk ile çalışmasına tanık oldum. 17 yaşında biriydi. Çocuk yarım saat içinde ünlülerle konuştuğunu, evli olduğunu, 8 karısı olduğunu, evli olmayıp nişanlı olduğunu sanıyordu. Hatta ilk seansta Uzman Terapist Gamze Hanım'a şiddet gösterdi. Gamze hanımın hazırladığı detaylı raporu psikiyatriste göndermesi ile ve kendisi ile devam edilen psikoterapi süreci sonrasında saldırganlıgi bitti, gerçekte kim olduğunu öğrenmeye ve kendini tanımaya başladı. Etrafındakiler ile sağlıklı ilişkiler kurup hatta müzik ve sanat çalışmalarına katıldı... Ailelerin bu tarz sorunları varsa mutlaka alanında gerçekten profesyonel olan Gamze hanimdan yardım almalarını tavsiye ediyorum.. Gamze hanımın başarılarının devamını diliyorum.... 08-02-2016

a..ekoğlu

Wisr testi uygulaması icin iyi bir uzman bulmamiz gerekiyordu. Çocuğumuzun ayni zamanda dikkat eksikligi hiperaktive bozuklugu tanisi vardi. Bu yuzden iyi bir uzman olmasi cok onemliydi.Gamze Yucel hocamin sayesinde dogru test sonucu ve yonlendirme ile iyi bir konumdayiz. Teşekkürler Gamze hocam 10-01-2015

6 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Pedagog Gamze Yücel tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Oğlum ismine bakmıyor

  Hocam merhaba. 15 aylık oğlum ismine kesinlikle bakmıyor, göz teması süper, bizimle oyun oynuyor, saklanbaci ve müzikte oynamayı çok seviyor. basen sisst desem duyuyor ama ismine hiç dönüp bakmıyor. ne yapmalıyim ?

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Pedagog Gamze Yücel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Otizim tanı

  Merhaba gamze hanım size nasıl ulaşabilirim. otizim konusuyla ilgili görüşmek istiyorum . internetten baktım ama hangi kurumda hasta kabulu yaptığınızı bulamadım

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Pedagog Gamze Yücel

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Pedagog Gamze Yücel kimdir , telefon numarası nedir?

Uzm. Pedagog G Yücel ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Pedagog Gamze Yücel için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Pedagog G Yücel şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Pedagog Gamze Yücel nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Pedagog Gamze Yücel bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Pedagog Gamze Yücel hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Pedagog Gamze Yücel Pedagoji, uzmanıdır. Aile danışmanlığı, Dikkat testleri, Öğrenme bozukluğu belirti tarama testi alanlarında hizmet veriyor ve Aile Danışmanılı, Çocuk Ve Ergen Psikolojisi, İlişki Problemleri, Kaygı, Kişilik Bozuklukları hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Pedagog Gamze Yücel için muayene ücreti nedir?

Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Pedagog Gamze Yücel muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Pedagog Gamze Yücel hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?

Uzm. Pedagog G Yücel ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Pedagog Gamze Yücel hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Uzm. Pedagog G Yücel hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.