Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel

Psikoloji - Balıkesir
5.0

Online terapi, Okul çağı çocuklarda görülen uyum problemleri, Aile Terapisi

“👍🏻” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel

Uzm. Kl. Psk.Şeyma Altınel, Balıkesir’de 1990 yılında doğmuştur. Balıkesir Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanmış ve 2014’te lisans eğitimini yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında çeşitli proje, staj deneyimi ve gönüllü çalışmalarda yer almıştır. 2013 yılında Mustafa Kemal Toplum Merkezi’nde sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelere ve çocuklarına bireysel görüşmeler ile psikolojik destek sağlamıştır. Aynı yıl içerisinde Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli çocukların aileleri ile terapötik ilişki temelli bireysel görüşmeler yapmış ve otizm, mental retardasyon, down sendromu tanılı çocukların özel eğitimine ilişki temelli destek sağlamıştır. 2012 yılında Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu’nda çocuklarla oyun aracılığı ile ilişki kurarak ilişki kurma tarzları, iletişim ve baş etme becerilerini gözlemlemiştir. SOYAÇ- Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 10-18 yaş grubu travmatik geçmişi olan gençler ile akran temelli müdahale yaklaşımıyla çalışmıştır. Çeşitli atölye çalışmalarında aktif olarak gençlerle birlikte çalışmalar yapmıştır ve Yrd. Doç. Dr. Özden Bademci tarafından her hafta verilen süpervizyon eğitimlerine katılım göstermiştir. 2013 yılında proje kapsamında SOYAÇ ve İstanbul Kalkınma Ajansı İşbirliği ile düzenlenen; “Sokakta Yaşayan Çocuklara Destek Amaçlı Yürütülen Çalışmaların Işığında: Üniversite-Toplum İşbirliği” sempozyumunda konuşmacı olarak görev almıştır. Travmatize Olmuş Gençler: ‘İlişki Kurarak Öğrenme’ adlı gözlem ve araştırma sunumunu katılımcılara sunmuştur. 

2014 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiş, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yüksek lisans kapsamında 1 yıllık stajını tamamlamıştır. Staj kapsamında açık serviste yatan hastalarla iletişim kurma ve hastalarla yapılan grup terapilerinde gözlemci olma, hasta görüşmelerine aktif olarak katılma ve gözlem yapma, süpervizyon desteği ile Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla bireysel görüşmeler yapma, objektif testler uygulama (MMPI kişilik testi, Catell 3A- 2A zekâ testi) görevlerinde çalışmalar yapmıştır. Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan tarafından verilen 84 saatlik teorik eğitimini almış olduğu Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık tezini tamamlayarak Uzm. Klinik Psikolog olmaya hak kazanmıştır.
2015 yılında kurulmuş olan Health Corner Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi’nde 3 yıl süresince psikolog olarak görev yapmıştır.

ALINAN EĞİTİM VE SERTİFİKALAR

Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu- Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan (2016)
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (84 saat)- Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan (2014-15)
Şema Terapi Eğitimi (42 saat)- Dr. Sevda Sarı Demir (2014-15)
Türk Psikolojik Çalışma ve Rehberlik Derneği- Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı (20 Saat)- Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek (2014)
Kadir Has Üniversitesi- Aile Danışmalığı Eğitimi Sertifika Programı (450 saat) (2013-14)
Kadir Has Üniversitesi- Aile Arabuluculuğu Eğitimi Sertifika Programı (50 saat) (2013-14)
Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği- Objektif Testler Eğitimi (2012-13)
Duygusal ve Fiziksel İstismara Maruz Kalmış Gençlerde Duygu Düzenleme: Öfke ve Şiddet- (Lisans Tezi) (2014)
“KADINLARDA YEME BOZUKLUKLARI BELİRTİLERİNİN ALGILANAN EBEVEYNLİK BİÇİMİ, DUYGU DÜZENLEME GÜÇLÜĞÜ, PSİKOLOJİK İYİ OLUŞ VE YEME TUTUMLARI İLE İLİŞKİLERİ”- (Yüksek Lisans Tezi) (2018)
Maltepe Üniversitesi- Sokakta Yaşayan Çocuklar İçin Terapötik Bakış Açısı ve Uygulamasının Tanıtılması Uluslararası Sempozyumu (Change For Traumatised Children: Therapeutic Approaches That Work For Street Children)- Dr. Felicity de Zulueta, Dr. Hilary Kennedy ve Sylvia Reyes (2012)
SOYAÇ Tarafından Verilen Eğitimler- “Krize Müdahale ve Metaforlar ile Çalışmak”- Prof. David HERPOELAERT ve Psikanalist Karel de Grote Hogeschool (2012)
“Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar” Konferansı- Kahraman Eroğlu, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı, SHÇEK İstanbul Eski İl Müdürü (2012)
SOYAÇ Tarafından Verilen Eğitimler- “Bir Dönem Sokakta Yaşamış Üç Gencin Yaşamöyküsü Üzerinden: Sokakta Yaşamaya Başlama Süreci Üzerinde Erken Dönem Anne-Çocuk İlişkisinin Etkisi” konferansı- Burcu Kılıç (2012)

UYGULAMA YETKİSİ BULUNAN KLİNİK TESTLER
MMPI, Catell 3A Zeka Testi, Catell 2A Zeka Testi, Alexander Pratik Yetenek Zeka Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Draw A Person, Standardize Mini Mental Testi

UZMANLIK ALANLARI
Diyet Sorunlarında Psikolojik Destek
Kaygı Bozuklukları
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Depresyon
Sosyal Fobi
Fobiler
Panik Bozukluk
Kayıp ve Yas
Evlilik ve İlişki Problemleri
Ergen Psikolojisi ve Sorunları
Ergenlerde Sınav Kaygısı (15 yaş ve üstü)
 

Uzm. Kl. Psk.Şeyma Altınel, Şu anda Balıkesir'de kendi kurmuş olduğu Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği'nde danışanlarına destek vermeye devam etmektedir.

Ergen özguvensizligi

Merhabalar yegenim 14 yasinda pandemide eve tamamen kapandi ve bilgisayar bagimlisi oldu arkadas ve dışariya cikmayi cok istemiyor hep oyun ders calismiyor kardesim durumu iyi degil o yuzden ben teyzesi olarak bilgisayardan kurtarip özgüvenli olmasi icin nasil bil yol izlemeliyiz diye size danışmak istedim cok tesekkurler

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel tarafından cevaplandı

Merhabalar, bu süreçte teknoloji kullanımını sınırlamakta her aile zorlanıyor. Genel olarak yeğenini... Cevabı görmek için tıkla.

14 Mayıs 2021 tarihinde cevaplandı.

Panik atak ve kilo alma

Esplus birakma ve kilo alimi Merhabaa, Ben yurtdisinda yasiyorum ve Turkiyeye geldigimde panik atak yuzunden Esplus verildi. Günde 1 defa 20mg aliyorum ve 6 ayimi doldurdum. Kendimi cok iyi hissediyorum ve doktorum birakabilirsin demisti 6 ay sonra. Ama nasil birakicagimi anlatti ve ben unuttum. Sizce en mantikli ne olur. Ve son olarak, 10 kilo aldim bu surec icerisinde. Vucuttan nezaman atilir ve kilo vermeye baslarim? Tsk Ayse

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel tarafından cevaplandı

Merhabalar, ortalama 10 gün içerisinde bırakmanız uygun olacaktır. İlk 5 gün yarım, sonraki 5 gün çe... Cevabı görmek için tıkla.

24 Mart 2020 tarihinde cevaplandı.

Mutsuzluk ve iç sıkıntı

Merhaba doktor hanım benim oğlum var ve diyorki kendimi mutsuz hissediyorum diyor bunun sebebi sevdiği bir kişiden ayrılmak olabilir mi?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel tarafından cevaplandı

Merhabalar, bu kadar az bilgi ile birşey demek zor. Burda çoçuğunuzun hangi yaş grubu döneminde oldu... Cevabı görmek için tıkla.

4 Şubat 2020 tarihinde cevaplandı.

Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği
Gazi Osman Paşa Mah. 209 sok. no:37 kat:2 D:3 ( Yenişehir Hastane karşısı Bakış optik üstü ) Altıeylül/Balıkesir Merkez/Balıkesir
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Kl. Psk.Şeyma Altınel, Balıkesir’de 1990 yılında doğmuştur. Balıkesir Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanmış ve 2014’te lisans eğitimini yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında çeşitli proje, staj deneyimi ve gönüllü çalışmalarda yer almıştır. 2013 yılında Mustafa Kemal Toplum Merkezi’nde sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelere ve çocuklarına bireysel görüşmeler ile psikolojik destek sağlamıştır. Aynı yıl içerisinde Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli çocukların aileleri ile terapötik ilişki temelli bireysel görüşmeler yapmış ve otizm, mental retardasyon, down sendromu tanılı çocukların özel eğitimine ilişki temelli destek sağlamıştır. 2012 yılında Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu’nda çocuklarla oyun aracılığı ile ilişki kurarak ilişki kurma tarzları, iletişim ve baş etme becerilerini gözlemlemiştir. SOYAÇ- Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 10-18 yaş grubu travmatik geçmişi olan gençler ile akran temelli müdahale yaklaşımıyla çalışmıştır. Çeşitli atölye çalışmalarında aktif olarak gençlerle birlikte çalışmalar yapmıştır ve Yrd. Doç. Dr. Özden Bademci tarafından her hafta verilen süpervizyon eğitimlerine katılım göstermiştir. 2013 yılında proje kapsamında SOYAÇ ve İstanbul Kalkınma Ajansı İşbirliği ile düzenlenen; “Sokakta Yaşayan Çocuklara Destek Amaçlı Yürütülen Çalışmaların Işığında: Üniversite-Toplum İşbirliği” sempozyumunda konuşmacı olarak görev almıştır. Travmatize Olmuş Gençler: ‘İlişki Kurarak Öğrenme’ adlı gözlem ve araştırma sunumunu katılımcılara sunmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2012
Deneyim: 9 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Online terapi Okul çağı çocuklarda görülen uyum problemleri Aile Terapisi Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Gelişimsel Bozukluklar (problemler) İletişim Problemleri İlişki Problemleri Konuşma Bozuklukları Majör Depresif Bozukluk Manik Depresif Bozukluk Narsistik Kişilik Bozukluğu Okul Korkusu Oyun Terapisi Öfke Kontrol Bozukluğu Paranoid Kişilik Bozukluğu
Devamı

Deneyimler

Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel (2019 - Devam ediyor)
Health Corner Diyet ve Danışma Merkezi (2017 - 2019)
Balıkesir Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi (2016 - 2017)
Semiha Şakir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (2014 - 2015)
Mustafa Kemal Toplum Merkezi (2013 - 2014)
Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2013 - 2013)
Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu (2012 - 2012)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 81 70

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
GD
Giz*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

👍🏻

Yorum randevu sonrasında eklendi.
A Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce

Alanında uzmanlaşmış hızlı tespit ve hızlı tedavi. Hayata bakış açınız değişebilir... Teşekkürler

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MG
Mer*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MA
Mur*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Problemlerin çözümünde adım adım ilerlemeye çalışıyor

Yorum randevu sonrasında eklendi.
RP
Rey*** P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Gayet ilgili bir doktor memnunum bana çok faydalı olduğunu düşünüyorum

Yorum randevu sonrasında eklendi.
YM
Yen*** M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Seans süresinin daha uzun olmasını isterdim. Onun haricinde her şey harika. Ben 5 - 6 aydır gidiyorum kliniğine olaya bakış açısı, çözümlesi, örneklemesi ve empati kurdurmaya yönelik çalışmaları bence çok başarılı. Kendilerine çok teşekkür ederim.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Zek*** Ü***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Tavsiye üzerine gittim ve ilk tanıştığım andan itibaren kendimi samimi bir ortamda hissettim benim için öncelik güvendi ve ilk aşamada bana yardımcı olma konusunda tam güven sağladı kesinlikle herkese tavsiye ederim. Tek sıkıntım çok yoğun olması bana kalsa her on günde bir randevu alirim😁

Yorum randevu sonrasında eklendi.
YY
Yas*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Kaygı bozukluğu rahatsızlığıyla gittik. Ama bunun üzerine başka rahatsızlıkların olabileceğini öğrendik. Şeyma hanıma bu konuda gerçekten teşekkür ederim. Bizi psikiyatriste yönlendirdi. Daha faydalı olabileceğini söyledi. İlaçlı tedavisini hiç düşünmemiştim ama çözümün bu olduğunu gördük. Tekrar teşekkürler Şeyma hanım.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
MA
Mur*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Sorunun detayına inmesi oldukça iyi, tesbitleri doğru

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SEY*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
9 ay önce

Şeyma Hanım işinin ehli ve son derece samimî bir Doktor

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508118170

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel Psikoloji uzmanıdır. Online terapi, Okul çağı çocuklarda görülen uyum problemleri, Aile Terapisi alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube