Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel

Psikoloji - Balıkesir
5.0

Online terapi, Okul çağı çocuklarda görülen uyum problemleri, Aile Terapisi

“Şeyma Hanım, çok iyi bir dinleyici, iyi bir rehber ve işini severek ve çok iyi yapan birisi.” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel

Uzm. Kl. Psk.Şeyma Altınel, Balıkesir’de 1990 yılında doğmuştur. Balıkesir Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanmış ve 2014’te lisans eğitimini yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında çeşitli proje, staj deneyimi ve gönüllü çalışmalarda yer almıştır. 2013 yılında Mustafa Kemal Toplum Merkezi’nde sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelere ve çocuklarına bireysel görüşmeler ile psikolojik destek sağlamıştır. Aynı yıl içerisinde Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli çocukların aileleri ile terapötik ilişki temelli bireysel görüşmeler yapmış ve otizm, mental retardasyon, down sendromu tanılı çocukların özel eğitimine ilişki temelli destek sağlamıştır. 2012 yılında Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu’nda çocuklarla oyun aracılığı ile ilişki kurarak ilişki kurma tarzları, iletişim ve baş etme becerilerini gözlemlemiştir. SOYAÇ- Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 10-18 yaş grubu travmatik geçmişi olan gençler ile akran temelli müdahale yaklaşımıyla çalışmıştır. Çeşitli atölye çalışmalarında aktif olarak gençlerle birlikte çalışmalar yapmıştır ve Yrd. Doç. Dr. Özden Bademci tarafından her hafta verilen süpervizyon eğitimlerine katılım göstermiştir. 2013 yılında proje kapsamında SOYAÇ ve İstanbul Kalkınma Ajansı İşbirliği ile düzenlenen; “Sokakta Yaşayan Çocuklara Destek Amaçlı Yürütülen Çalışmaların Işığında: Üniversite-Toplum İşbirliği” sempozyumunda konuşmacı olarak görev almıştır. Travmatize Olmuş Gençler: ‘İlişki Kurarak Öğrenme’ adlı gözlem ve araştırma sunumunu katılımcılara sunmuştur. 

2014 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiş, Balıkesir Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yüksek lisans kapsamında 1 yıllık stajını tamamlamıştır. Staj kapsamında açık serviste yatan hastalarla iletişim kurma ve hastalarla yapılan grup terapilerinde gözlemci olma, hasta görüşmelerine aktif olarak katılma ve gözlem yapma, süpervizyon desteği ile Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımıyla bireysel görüşmeler yapma, objektif testler uygulama (MMPI kişilik testi, Catell 3A- 2A zekâ testi) görevlerinde çalışmalar yapmıştır. Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan tarafından verilen 84 saatlik teorik eğitimini almış olduğu Bilişsel Davranışçı Terapi süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. Uzmanlık tezini tamamlayarak Uzm. Klinik Psikolog olmaya hak kazanmıştır.
2015 yılında kurulmuş olan Health Corner Beslenme ve Diyet Danışma Merkezi’nde 3 yıl süresince psikolog olarak görev yapmıştır.

ALINAN EĞİTİM VE SERTİFİKALAR

Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyonu- Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan (2016)
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (84 saat)- Yrd. Doç. Dr. Kuntay Arcan (2014-15)
Şema Terapi Eğitimi (42 saat)- Dr. Sevda Sarı Demir (2014-15)
Türk Psikolojik Çalışma ve Rehberlik Derneği- Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Yaklaşımı (20 Saat)- Yrd. Doç. Dr. Nevin Dölek (2014)
Kadir Has Üniversitesi- Aile Danışmalığı Eğitimi Sertifika Programı (450 saat) (2013-14)
Kadir Has Üniversitesi- Aile Arabuluculuğu Eğitimi Sertifika Programı (50 saat) (2013-14)
Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği- Objektif Testler Eğitimi (2012-13)
Duygusal ve Fiziksel İstismara Maruz Kalmış Gençlerde Duygu Düzenleme: Öfke ve Şiddet- (Lisans Tezi) (2014)
“KADINLARDA YEME BOZUKLUKLARI BELİRTİLERİNİN ALGILANAN EBEVEYNLİK BİÇİMİ, DUYGU DÜZENLEME GÜÇLÜĞÜ, PSİKOLOJİK İYİ OLUŞ VE YEME TUTUMLARI İLE İLİŞKİLERİ”- (Yüksek Lisans Tezi) (2018)
Maltepe Üniversitesi- Sokakta Yaşayan Çocuklar İçin Terapötik Bakış Açısı ve Uygulamasının Tanıtılması Uluslararası Sempozyumu (Change For Traumatised Children: Therapeutic Approaches That Work For Street Children)- Dr. Felicity de Zulueta, Dr. Hilary Kennedy ve Sylvia Reyes (2012)
SOYAÇ Tarafından Verilen Eğitimler- “Krize Müdahale ve Metaforlar ile Çalışmak”- Prof. David HERPOELAERT ve Psikanalist Karel de Grote Hogeschool (2012)
“Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar” Konferansı- Kahraman Eroğlu, Şişli Belediye Başkan Yardımcısı, SHÇEK İstanbul Eski İl Müdürü (2012)
SOYAÇ Tarafından Verilen Eğitimler- “Bir Dönem Sokakta Yaşamış Üç Gencin Yaşamöyküsü Üzerinden: Sokakta Yaşamaya Başlama Süreci Üzerinde Erken Dönem Anne-Çocuk İlişkisinin Etkisi” konferansı- Burcu Kılıç (2012)

UYGULAMA YETKİSİ BULUNAN KLİNİK TESTLER
MMPI, Catell 3A Zeka Testi, Catell 2A Zeka Testi, Alexander Pratik Yetenek Zeka Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE, Gesell Gelişim Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Bender Gestalt Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, Draw A Person, Standardize Mini Mental Testi

UZMANLIK ALANLARI
Diyet Sorunlarında Psikolojik Destek
Kaygı Bozuklukları
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Depresyon
Sosyal Fobi
Fobiler
Panik Bozukluk
Kayıp ve Yas
Evlilik ve İlişki Problemleri
Ergen Psikolojisi ve Sorunları
Ergenlerde Sınav Kaygısı (15 yaş ve üstü)
 

Uzm. Kl. Psk.Şeyma Altınel, Şu anda Balıkesir'de kendi kurmuş olduğu Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği'nde danışanlarına destek vermeye devam etmektedir.

Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği
Gazi Osman Paşa Mah. 209 sok. no:37 kat:2 D:3 ( Yenişehir Hastane karşısı Bakış optik üstü ) Altıeylül/Balıkesir Merkez/Balıkesir
En Yakın Uygunluk
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) İkram Oyun Odası Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Kl. Psk.Şeyma Altınel, Balıkesir’de 1990 yılında doğmuştur. Balıkesir Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2009 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazanmış ve 2014’te lisans eğitimini yüksek onur öğrencisi olarak tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında çeşitli proje, staj deneyimi ve gönüllü çalışmalarda yer almıştır. 2013 yılında Mustafa Kemal Toplum Merkezi’nde sosyo-ekonomik düzeyi düşük ailelere ve çocuklarına bireysel görüşmeler ile psikolojik destek sağlamıştır. Aynı yıl içerisinde Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli çocukların aileleri ile terapötik ilişki temelli bireysel görüşmeler yapmış ve otizm, mental retardasyon, down sendromu tanılı çocukların özel eğitimine ilişki temelli destek sağlamıştır. 2012 yılında Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu’nda çocuklarla oyun aracılığı ile ilişki kurarak ilişki kurma tarzları, iletişim ve baş etme becerilerini gözlemlemiştir. SOYAÇ- Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde 10-18 yaş grubu travmatik geçmişi olan gençler ile akran temelli müdahale yaklaşımıyla çalışmıştır. Çeşitli atölye çalışmalarında aktif olarak gençlerle birlikte çalışmalar yapmıştır ve Yrd. Doç. Dr. Özden Bademci tarafından her hafta verilen süpervizyon eğitimlerine katılım göstermiştir. 2013 yılında proje kapsamında SOYAÇ ve İstanbul Kalkınma Ajansı İşbirliği ile düzenlenen; “Sokakta Yaşayan Çocuklara Destek Amaçlı Yürütülen Çalışmaların Işığında: Üniversite-Toplum İşbirliği” sempozyumunda konuşmacı olarak görev almıştır. Travmatize Olmuş Gençler: ‘İlişki Kurarak Öğrenme’ adlı gözlem ve araştırma sunumunu katılımcılara sunmuştur.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 06.2012
Deneyim: 11 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Online terapi Okul çağı çocuklarda görülen uyum problemleri Aile Terapisi Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Gelişimsel Bozukluklar (problemler) Devamı

Deneyimler

Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel (2019 - Devam ediyor)
Health Corner Diyet ve Danışma Merkezi (2017 - 2019)
Balıkesir Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi (2016 - 2017)
Semiha Şakir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (2014 - 2015)
Mustafa Kemal Toplum Merkezi (2013 - 2014)
Özel Aysu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi (2013 - 2013)
Özel Sevgi Bahçesi Anaokulu (2012 - 2012)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 81 70

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

4.9

Ortam

5.0
Ker*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 gün önce
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği

Şeyma Hanım, çok iyi bir dinleyici, iyi bir rehber ve işini severek ve çok iyi yapan birisi.

ÜK
Ümm*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği

Çok kibar ve tatlı bir hanım çok memnun kaldım 😊

ME
Meh*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği

Biz Şeyma hanımdan çok memnun kaldık.çözüm odaklı....sizi dinliyor...farkindalik oluşuyor.bizim yolumuz uzun...sonuc istiyorsanız kesinlikle Şeyma Hanım.. .

İK
İlk*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 ay önce
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği

Herşey için çok teşekkür ederiz çok memnun kaldık.

Cem*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği

Çok memnun kadım tabiki yakınlarıma tavsiye ederim

İK
İlk*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği

Beklerken veya seans sırasında bir içecek ikram edilebilirdi.

ZA
Zah*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 ay önce
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği

Uzun zamandır aradığım huzuru içimde bulmamı sağladı

MY
Mer*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği

Rahatsızlığımla ilgili beni anladığını, anlattıklarımı hissederek tedavim konusunda doğru yönlendirdiği ve sürecimizin çok verimli geçeceği kanısındayım.

SB
Sev*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 ay önce

Şeyma hanımla iyi ki yollarımız kesişmiş.

Yorum randevu sonrasında eklendi.
NT
Nev*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Şeyma hanıma çok teşekkür ederim herşey için

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508118170

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Altınel Kliniği bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Şeyma Altınel Psikoloji uzmanıdır. Online terapi, Okul çağı çocuklarda görülen uyum problemleri, Aile Terapisi alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube