Uzm. Kl. Psk. Cengiz İpek, Sakarya, Psikoloji

Uzm. Kl. Psk. Cengiz İpek

Psikoloji - Sakarya

Aile Terapisi, Evlilik(Çift) Terapisi, Cinsel Terapi

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Psikologun Adresi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Cengiz İpek Hakkında

Cengiz İpek Kimdir?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nü bitirmiştir. Staj görevini Çanakkale Fen Lisesi’nde ve özel bir danışmanlık merkezinde gerçekleştirmiştir. Uzun yıllar Adapazarı Özel Enka Okullarında Rehber ve Psikolojik Danışman olarak çalışmıştır.

Klinik Psikolog Yavuz Erten tarafından verilen ve iki yıl süren “Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere” ve “Psikanalatik Terapide Teknik ve Pratik” başlıklı eğitim çalışmalarını tamamlamıştır.

Alandaki farklı uzmanlardan “Davranış Bozukluklarına Psikanalatik Bakış” ve “Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma” eğitimlerini almıştır.

Ankara Çağdaş Drama Derneği “Yaratıcı Drama Eğitmenliği/Liderliği” programının 270 saatini tamamlamıştır.

Dr. Murat Dokur tarafından verilen, EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği – Eğitim Birimi) onaylı 500 saatlik “Aile ve Çift Terapisi Eğitimi”nin dört yılını (400 saat) tamamlamış olup halen eğitimine devam etmektedir.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) tarafından verilen 120 Saatlik Cinsel Terapi Eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye’nin önde gelen lise ve üniversitelerinde “ Okulda Şiddet”, “Sınav Kaygılarını Yaratıcı Drama ile Azaltma”, “ İletişim Becerileri” gibi konularda öğrencilere ve eğitimcilere yönelik vaka sunumu, atölye çalışmaları, eğitim ve seminer çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Psikanalist İskender Savaşır’dan 2010 yılından bu yana “Psikanalitik Psikoterapi Süpervizyonu” almaktadır.

2011 yılı itibariyle kurucularından olduğu Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde aile-çift, çocuk-ergen ve yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık çalışmalarını dinamik, sistemik-pragmatik eksperiyantal yaklaşım dahilinde gerçekleştirmektedir.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği, Anadolu Psikanalitik Psikoterapiler Derneği ve Aile ve Evlilik Terapileri Derneği üyesidir.

Uzmanlık aldığı kurum
 • Esenyurt Unıversıtesı
İlgilendiği Hastalıklar
 • Aile Terapisi
 • Evlilik(Çift) Terapisi
 • Cinsel Terapi
 • Okul Korkusu
 • Sınav Kaygısı

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Kl. Psk. Cengiz İpek tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Sertlesme sorunu

  Merhaba cengiz bey.evliligimde 4 ayim bitti.evlendigimiz gun itibari ile esimle cinsel problem yasiyoruz.sertlesme sorunu oldugundan dolayi iliskiye giremiyoruz. doktora gittik psikolojik oldugunu soyledi.sevgililik donemizde aramizda boyke bir sıkıntı olmuyordu.her gecen gun duzelecegine inandig... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Kl. Psk. Cengiz İpek

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Takıntı durumu !!!

  Merhabalar,özellikle son zamanlarda takıntı yaptığım durumlar mevcut.örnek vermek gerekir ****ğitim kurumda bir ders için taahhütname belgesi imzalamıştım.bu belgenin biri onlarda,diğeri de bende kaldı.bana verilen belge’de verilen meblağ yani tutar doğru.eğitim kurumu tarafından alınan belgedeki t... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Kl. Psk. Cengiz İpek

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.