Diyetisyenin Adresi

yeşilırmak mah. sıtkıulaşoğlu cad. 4.sok somtürk apt. no:17 **** Novada AVM yanı Balcon Cafe üstü  Merkez, Tokat
Uzman Diyetisyen Havva Arın Erbay Sağlıklı Yaşam Merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Havva Arın Erbay Hakkında

Havva Arın Erbay Kimdir?

Diyetisyen Havva Arın, lise eğitimini Tosya Anadolu Öğretmen Lisesi' nde ikincilik derecesi ile tamamlamasının ardından lisans eğitimi için Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümüne birincilikle başladı. Öğrenim hayatını başarı ile tamamlayıp mezun oldu ve profesyonel meslek yaşantısına başladı.

Muayenehanesinde danışanlarına hizmet vermekle birlikte aynı zamanda @dyt_havvaarin kullanıcı adlı instagram hesabı aracılığı ile de danışanlarına online diyet danışmanlığı hizmetini vermekte olan Dyt. Arın, diyetisyenlik mesleğini severek sürdürmeye devam etmektedir.

Dyt. Arın'ın da katkılarıyla oluşturulan makale Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin 2012 yılında gerçekleştirdiği Tıbbi Etik ve Obezite adlı dereceye girdi ve “Obezite ve Etik” adlı kitapta yer edindi. Dyt. Arın aynı zamanda Gençlik Ve Spor Bakanlığı'nın 2014 yılında gerçekleştirdiği liderlik eğitimini de başarıyla tamamlayarak belge almaya hak kazanmıştır. Gazi Üniversitesi'nde, Başkent Üniversitesi' nde ve Hacettepe Üniversitesi'nde beslenme veya sağlık konusunda pek çok seminer ve konferansa da katılım sağlamıştır. Kendisinin Diyet Ürünlerin Zayıflamaya Etkisinin İncelenmesi üzerine tez çalışması,Yara İyileşmesi Ve Beslenme konulu seminer çalışması, Probiyotik Ve Prebiyotiklerin Sağlığa Etkileri adlı akademik araştırma ve derlemesi, Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme Konusunda Türkiye’nin Durumu adlı akademik araştırma sonucu oluşturduğu derlemesi, Gıdaların Saklanması konulu sunumu,  Zayıflama hakkında sunumu, Şişmanlama konusunda sunumu, Okul Öncesi Çocuklarda Beslenme hakkında eğitimi, Ergenlik Çağı Çocuklarında Beslenme hakkında eğitimi, Kahvenin Besin Değeri ve Beslenmedeki Yeri hakkında eğitimi bulunmaktadır.

Dyt. Arın,  2011 yılında “Sağlıklı Beslenme” konusunda Ulus Gençlik Merkezi'nde çocuk-yetişkin-yaşlı karma gruba, 014 yılında ise Çankaya Gençlik Merkezi' nde “Sağlıklı Beslen Mutlu Ol” konusunda,
Ankara TEDAŞ kurumunda, mutfak personeline “İş Güvenliği” konularında seminerler verdi. Dyt. Arın aynı zamanda purtukal.com sitesinin ve Gimdes dergisinin yazarlarındandır.

Dyt. Arın, halen Özel İlgi Hastanesi ve Özel Sondurak Ümran Tıp Merkezi'nde poliklinik diyetisyeni olarak hizmet vermektedir.

Dyt. Arın'ın mesleki özel ilgi alanları arasında Diyet Ürünler, Zayıflama, Kilo Alamama Durumunda Beslenme, Sağlıklı Beslenme, Bebek Beslenmesi, Hamilelikte Beslenme, Emziklilik Döneminde Beslenme, Okul Çağı Çocuklarına Beslenme, Sporcu Beslenmesi, Hipertansiyon Durumlarında Beslenme, Böbrek Hastalıklarında Beslenme, Diyabet Ve İnsülin Direnci Durumlarında Beslenme, Tip 1 Ve Tip 2 Diyabette Beslenme, Kronik Hastalıklarda Beslenme, Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme, Kilo Koruma, Obezite ve Besinleri Saklama Koşulları yer almaktadır.

 

Diploma aldığı kurum
 • GAZİ ÜNİVERSİTESİ
Tedaviler
 • Çocuk ve adölesanlarda beslenme
 • Kilo alma diyetleri
 • Zayıflama diyetleri
 • Kilo verme diyetleri
 • Zayıflama programı

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dyt. Havva Arın Erbay tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Zayıflamak

  Hayırlı günler; benim adım ishak 26 yaşındayım. 129 kiloyum. boyum 1,80 cm ben kilo vermek istiyorum.ne tavsiye edersiniz.

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dyt. Havva Arın Erbay

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Tahlil sonuçları

  Hocam merhaba bugün tahlil yaptırdım sabahları spora gidiyorum sabah aç incir kayısı yiyorum dedim açlık şekerimi 96 olmuş 96 şeker yuksekmi sabah 6.45 te uyanıyorum 7 de spora gidiyorum tempolu yuruyuş 45 dk yapıyorum 15 dk içinde ne yiyebilirim aç gitsem olurm... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dyt. Havva Arın Erbay

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.