Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül

Psikiyatri - Adana

Evlilik - Boşanma, Kaygı, İlişki Problemleri

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Sümer Mahallesi Sultan Veled Blv kulodler Apt,  Seyhan, Adana
Şule Güney Sümbül Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Şule Güney Sümbül Hakkında

Şule Güney Sümbül Kimdir?

Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL, İzmir - Ödemiş'te doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Silifke ve İskenderun’da tamamlamıştır. Tıp eğitimini 1980 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Daha sonra İskenderun S.S.K. Hastanesi’nde ve İskenderun Demir Çelik Sağlık Müdürlüğü’nde Pratisyen Hekim ve Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimine başlamış ve 1990 yılında "Obezite Psikososyal Etmenler" adlı tez konusu ile eğitimini tamamlamıştır. Aynı zaman zarfında, Çocuk Psikiyatrisi rotasyon eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Bilim Dalı’ndan almıştır. 

Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL,1990 yılında atandığı Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi'nde 1995 yılında Başhekimlik görevine getirilmiştir. 1994-1998 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda Psikoloji ve Davranış Bilimleri derslerini vermiştir. 1995-1997 yılları arasında Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu ve Sabancı Kız Öğrenci Yurdu’nda 'Sağlık ile ilgili söyleşiler' adı altında akşam seminerleri düzenlemiştir. 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi'nde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi’ni kurmuş, bu merkezde üniversite öğrencileri ve personel için Eğitim Seminerleri’ni ve Hizmet İçi Eğitim Programı’nı başlatmıştır.

1999 yılında Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Adana Şubesi’nde Sigarayı Bıraktırma Merkezi’nin açılmasında aktif görev almış ve bu merkezde beş yıl süreyle haftalık grup terapilerini gönüllü olarak sürdürmüştür. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi'nde Sigarayı Bıraktırma Birimi kurmuştur. Bu birim Türkiye’de Medikososyal Merkezlerinde açılan ilk sigarayı bıraktırma birimi niteliği taşımaktadır.

Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL, 1998-2002 yılları arasında Gestalt Cleveland Enstitüsü Eğitmeni Doç. Dr. Hana Nita Scherler’den Gestalt Terapi Eğitimi ve 1998 yılında Yöret Vakfı’ndan Güvenli Davranış Eğitimi almıştır. 1997-2003 yılları arasında Türkiye Grup Psikoterapileri Derneği'nden Psikodrama eğitimi alarak Psikodrama Asistanı unvanı almaya hak kazanmıştır. Şubat 2002'de 7 yıldır sürdürmüş olduğu Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi Başhekimliği görevinden istifa ederek, aynı merkezde Psikiyatri Uzmanı ve Sigarayı Bıraktırma Birimi Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

28-30 Nisan 2004'de davet edildiği Toraks Derneği 7. Yıllık Kongresi’nde Sigara Bağımlılığının Bilişsel ve Davranışçı Tedavisi'ni panelist - konuşmacı olarak sunmuştur. 2004-2009 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi’nde üniversite öğrencilerine ‘İletişim Becerileri' ve Güvenli Davranış' grup eğitimleri vermiştir.

Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, gençlik çağı ve sorunları, genç ve anne baba ilişkileri, iletişim becerileri gibi konularda pek çok okul ve kurumda konferanslar vermiş, radyo ve televizyon programlarına konuşmacı olarak katılmış, çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazmıştır. 2010 yılında 6 ay süreyle Adana MEKSA Vakfı’nda, Meslek Edindirme Kursu'na katılan 120 suçlu gencin rehabilitasyonunda ve 2012 yılında ise 3 ay süreyle 230 risk altında ve şiddet mağduru kadının rehabilitasyonunda gönüllü psikolojik destek sağlamıştır.

15-16 Ocak 2011'de Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) tarafından Adana Tabip Odasında düzenlenen Tütün Kontrolü ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi Kursu'na ve 22-23 Ekim 2011'de Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) tarafından Mersin Tabip Odasında düzenlenen Tütün Kontrolü ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi Kursu'na eğitici olarak katılım göstermiştir.

Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL, Adana - Seyhan'da bulunan özel muayenehanesinde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Evlilik - Boşanma
 • Kaygı
 • İlişki Problemleri
 • Okul Başarısızlığı
 • Okul Korkusu
Tedaviler
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Grup terapisi
 • Psikodrama
 • Kaygı bozuklukları
 • Çift terapisi

Şule Güney Sümbül Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

T..IŞ

GÜVENLE VE HUZURLA GİDEBİLECEĞİNİZ BİR HEKİM. 07-07-2015

T..IŞ

Çok memnunum.Çok iyi bir hekim... 07-07-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül kimdir , telefon numarası nedir?
Uzm. Dr. � Güney Sümbül ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Dr. � Güney Sümbül şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül Şule Güney Sümbül Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül Psikiyatri, uzmanıdır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Grup terapisi, Psikodrama, Kaygı bozuklukları, Çift terapisi alanlarında hizmet veriyor ve Evlilik - Boşanma, Kaygı, İlişki Problemleri, Okul Başarısızlığı, Okul Korkusu hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Uzm. Dr. � Güney Sümbül ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Dr. � Güney Sümbül hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.