Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül

Psikiyatri - Adana
5.0

Evlilik - Boşanma, Kaygı, İlişki Problemleri

5.0

“GÜVENLE VE HUZURLA GİDEBİLECEĞİNİZ BİR HEKİM.” Devamı

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül

Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL, İzmir - Ödemiş'te doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Silifke ve İskenderun’da tamamlamıştır. Tıp eğitimini 1980 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Daha sonra İskenderun S.S.K. Hastanesi’nde ve İskenderun Demir Çelik Sağlık Müdürlüğü’nde Pratisyen Hekim ve Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ihtisas eğitimine başlamış ve 1990 yılında "Obezite Psikososyal Etmenler" adlı tez konusu ile eğitimini tamamlamıştır. Aynı zaman zarfında, Çocuk Psikiyatrisi rotasyon eğitimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Bilim Dalı’ndan almıştır. 

Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL,1990 yılında atandığı Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi'nde 1995 yılında Başhekimlik görevine getirilmiştir. 1994-1998 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu'nda Psikoloji ve Davranış Bilimleri derslerini vermiştir. 1995-1997 yılları arasında Fevzi Çakmak Öğrenci Yurdu ve Sabancı Kız Öğrenci Yurdu’nda 'Sağlık ile ilgili söyleşiler' adı altında akşam seminerleri düzenlemiştir. 1997 yılında Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi'nde Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi’ni kurmuş, bu merkezde üniversite öğrencileri ve personel için Eğitim Seminerleri’ni ve Hizmet İçi Eğitim Programı’nı başlatmıştır.

1999 yılında Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Adana Şubesi’nde Sigarayı Bıraktırma Merkezi’nin açılmasında aktif görev almış ve bu merkezde beş yıl süreyle haftalık grup terapilerini gönüllü olarak sürdürmüştür. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi'nde Sigarayı Bıraktırma Birimi kurmuştur. Bu birim Türkiye’de Medikososyal Merkezlerinde açılan ilk sigarayı bıraktırma birimi niteliği taşımaktadır.

Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL, 1998-2002 yılları arasında Gestalt Cleveland Enstitüsü Eğitmeni Doç. Dr. Hana Nita Scherler’den Gestalt Terapi Eğitimi ve 1998 yılında Yöret Vakfı’ndan Güvenli Davranış Eğitimi almıştır. 1997-2003 yılları arasında Türkiye Grup Psikoterapileri Derneği'nden Psikodrama eğitimi alarak Psikodrama Asistanı unvanı almaya hak kazanmıştır. Şubat 2002'de 7 yıldır sürdürmüş olduğu Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi Başhekimliği görevinden istifa ederek, aynı merkezde Psikiyatri Uzmanı ve Sigarayı Bıraktırma Birimi Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

28-30 Nisan 2004'de davet edildiği Toraks Derneği 7. Yıllık Kongresi’nde Sigara Bağımlılığının Bilişsel ve Davranışçı Tedavisi'ni panelist - konuşmacı olarak sunmuştur. 2004-2009 yılları arasında Çukurova Üniversitesi Medikososyal Merkezi’nde üniversite öğrencilerine ‘İletişim Becerileri' ve Güvenli Davranış' grup eğitimleri vermiştir.

Sigara, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı, gençlik çağı ve sorunları, genç ve anne baba ilişkileri, iletişim becerileri gibi konularda pek çok okul ve kurumda konferanslar vermiş, radyo ve televizyon programlarına konuşmacı olarak katılmış, çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazmıştır. 2010 yılında 6 ay süreyle Adana MEKSA Vakfı’nda, Meslek Edindirme Kursu'na katılan 120 suçlu gencin rehabilitasyonunda ve 2012 yılında ise 3 ay süreyle 230 risk altında ve şiddet mağduru kadının rehabilitasyonunda gönüllü psikolojik destek sağlamıştır.

15-16 Ocak 2011'de Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) tarafından Adana Tabip Odasında düzenlenen Tütün Kontrolü ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi Kursu'na ve 22-23 Ekim 2011'de Halk Sağlığı Uzmanları Derneği (HASUDER) tarafından Mersin Tabip Odasında düzenlenen Tütün Kontrolü ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi Kursu'na eğitici olarak katılım göstermiştir.

Uzm. Dr. Şule Güney SÜMBÜL, Adana - Seyhan'da bulunan özel muayenehanesinde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Şule Güney Sümbül Muayenehanesi
Sümer Mahallesi Sultan Veled Blv kulodler Apt, Seyhan/Adana
Hizmetler
Bilişsel Davranışçı Terapi Grup terapisi Psikodrama Kaygı Bozuklukları Çift terapisi Devamı

İlgi Alanları

Evlilik - Boşanma Kaygı İlişki Problemleri Okul Başarısızlığı Okul Korkusu Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
UA
UMU*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

GÜVENLE VE HUZURLA GİDEBİLECEĞİNİZ BİR HEKİM.

UA
UMU*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Çok memnunum.Çok iyi bir hekim...

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül Şule Güney Sümbül Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Şule Güney Sümbül Psikiyatri uzmanıdır. Evlilik - Boşanma, Kaygı, İlişki Problemleri alanlarında hizmet veriyor ve Bilişsel Davranışçı Terapi, Grup terapisi, Psikodrama hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube