Uzm. Dr. Rukiye Hayran, İstanbul, Psikiyatri

Uzm. Dr. Rukiye Hayran

Psikiyatri - İstanbul

Psikotik Hastalıklar, Affektif Bozukluklar, Nevrozlar

Randevu Al0 (850) 474 07 59Soru Sor

Doktorun Adresi

Yıldızposta Cad. Esengül Apartmanı No:27 Kat:1 Daire:13 Esentepe  Şişli, İstanbul
Uzm. Dr. Rukiye HAYRAN Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Kredi kartı ile ödeme Nakit

Rukiye Hayran Hakkında

Rukiye Hayran Kimdir?

Uzm. Dr. Rukiye HAYRAN, 1977 yılında Konya Kız Öğretmen Lisesi'ni bitirmesinin ardından Orta Doğu Teknik üniversitesi işletme bölümünü kazanıp hazırlık sınıfını okuduktan sonra 1978 yılında Dokuz Eyül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimine başlamıştır. 1984 yılında eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2 yıl boyunca mecburi hizmet yükümlülüğü kapsamında Kocaeli Santral Sağlık Ocağı'nda pratisyen hekim olarak görev yapmasının ardından Dokuz Eyül Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Psikiyatri ihtisasına başlamıştır. Bu süre zarfında Psikodrama Grup Psikoterapisi eğitimi almış ve yetişkin hastalarla çalışmanın yanısıra çocuk, ergen ve ailelerle çalışmalar

10 yıldan fazla süre boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çalışmış olan Uzm. Dr. Rukiye HAYRAN, burada pek çok eğitim ve tedavi hizmeti vermiştir Şizofreni, Mizaç Bozuklukları, Kaygı bozuklukları, Panik Bozukluk, Cinsel sorunlar ve Aile - Evlilik Terapileri konusunda çalışmalar yapmış ve bu birimin sorumluluğunu yürütmüştür. Tüm bunlatın yanı sıra Aile - Evlilik Terapileri konusunda araştımalarda bulunup çeşitli kongrelerde konuşmalar yapmıştır.

Halen International Academy of Trancultural and Positive Psychotherapy'nin Istanbul Merkez başkanlığını sürdürmekte olan Uzm. Dr. Rukiye HAYRAN, Uluslararası Pozitif Psikoterapi Master Eğiticisidir. Bu konuda Türkiye'de ve çeşitli ülkelerde çeşitli seminer ve sertifika programları yürütmektedir. 

Uzm. Dr. Rukiye HAYRAN, halen Işık Üniversitesi Psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak Aile terapileri, uygulamalı psikoterapi, çocuk gelişimi ve çocuk ergen psikopatolojisi konularında dersler vermekle birlikte İstanbul - Şişli'de bulunan özel muayenehanesinde de mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • DOKUZ EYLÜL ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgilendiği Hastalıklar

 • Psikotik Hastalıklar
 • Affektif Bozukluklar
 • Nevrozlar
 • Sinir Bozuklukları-Anksiyete
 • Psikojenik Ağrı

Tedaviler

 • Çoçuk hasta psikiyatrik muayenesi
 • Emdr terapi
 • Süreklilik anksiyete ölçeği
 • Maudsley obsesif kompulsif soru listesi
 • Metropolitan okul olgunluğu testi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 07 59

Doktor Yorumları

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

lay..ar

Konusuna vakıf,çalışkan,yetenekli,ilgili yenilikleri takip ediyor.Hastalarından memnun olmayana rastlamadım. 01-01-2020

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Rukiye Hayran tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Video şeklinde günlük tutmak

  Merhaba doktor hanım 25 yaşında 5 buçuk yıldır yurtdışında yaşayan bir öğrenciyim.yaşadığım ülkeyide okuduğum bölümüde sevmiyorum buda beni çok memnuniyesiz yapıyor neyseki 5 ayım kaldı mezun olmaya.bana iyi geleceğini düşünerek günlük tutuyordum fakat yazmaya çok üşendim ve yazım kötü olduğu için e... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Rukiye Hayran

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Uyku bozuklugu

  Merhaba, bazı geceler tam uykuya dalacağım sırada birden panik atak geçiriyormuş gibi kalp carpintisi basliyor, nefesim hızlanıyor.1 dkdan az sürüyor genelde. gündüzleri hiç böyle şeyler yasamiyorum. panik atak tarzı bi hastalik olabilir mi bu?

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Rukiye Hayran

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Rukiye Hayran ile nasıl iletişime geçerim?
Uzm. Dr. Rukiye Hayran ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 07 59

Uzm. Dr. Rukiye Hayran için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Dr. Rukiye Hayran için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Uzm. Dr. Rukiye Hayran için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Uzm. Dr. Rukiye Hayran nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Dr. Rukiye Hayran Uzm. Dr. Rukiye HAYRAN Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Uzm. Dr. Rukiye Hayran hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Dr. Rukiye Hayran Psikiyatri, uzmanıdır. Çoçuk hasta psikiyatrik muayenesi, Emdr terapi, Süreklilik anksiyete ölçeği, Maudsley obsesif kompulsif soru listesi, Metropolitan okul olgunluğu testi, Psikodrama, Grup terapisi, Panik bozukluğu şiddet ölçeği, Hamilton anksiyete değerlendirme ölçeği, Yetişkin hasta psikoterapisi alanlarında hizmet veriyor ve Psikotik Hastalıklar, Affektif Bozukluklar, Nevrozlar, Sinir Bozuklukları-Anksiyete, Psikojenik Ağrı hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Uzm. Dr. Rukiye Hayran için muayene ücreti nedir?
Uzm. Dr. Rukiye Hayran muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Dr. Rukiye Hayran muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Uzm. Dr. Rukiye Hayran hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Dr. Rukiye Hayran hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Sal 20 Eki
Çar 21 Eki
Per 22 Eki

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.