Uzm. Dr. Genco Usta

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Ankara

Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Öğrenme Güçlüğü

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Neorama İş Merkezi **** Ofis No:84 Söğütözü  Çankaya, Ankara
Uzm.Dr. Genco Usta Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
İkram Kredi kartı ile ödeme Nakit

Genco Usta Hakkında

Genco Usta Kimdir?

Uzm. Dr. Genco USTA, 11 Ocak 1979 tarihinde Bandırma'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini Işıklar Askeri Lisesi'nde bitirmiştir. Hemen ardından Gülhane Askeri Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2002 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2010 yılında ise GATA Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisasını tamamlayarak “Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı” olmuştur.

2010 yılında Beytepe Asker Hastanesi'nde Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı olarak görev yapmaya başlamıştır. Yine 2010 yılı içinde kamudaki görevinden ayrılarak 2010-2011 yılları arasında Özel Madalyon Psikiyatri Merkezi'nde hizmet vermiştir.

Uzm. Dr. Genco USTA, 2012 yılından beri Boylam Psikiyatri Hastanesi'nde ve Ankara - Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde hizmet vermekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

0-18 yaş çocuk ve genç grubunda her türlü psikiyatrik sorunda hizmet vermekte olan Uzm. Dr. Genco USTA özellikle “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu”, “Karşı Gelme-İnatlaşma Bozukluğu”, “Davranım Bozukluğu”, “Özgül Öğrenme Güçlüğü”, “Otizm”, “Yaygın Gelişimsel Bozukluk” alanlarında çalışmalarını devam ettirmektedir. İlaç tedavilerinin yanı sıra bireysel psikoterapi uygulamaları, anne - baba eğitimi yapmaktadır. 

Diploma aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Çocuk Psikiyatrisi - Genel
 • Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB)
 • Öğrenme Güçlüğü
 • Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
Tedaviler
 • Benton görsel bellek testi
 • Metropolitan okul olgunluğu testi
 • Öğrenme bozukluğu belirti tarama testi
 • Otizm değerlendirme ölçeği
 • Gottman Çift Terapisi

Genco Usta Değerlendirmeleri

Değerlendir
3 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

�ak..an
Zamanlama
İlgi
Ortam

Çocuğuma en doğru tedaviyi yapan bizimle her hafta telefonda konuşup takip eden dahası bir yıldır pandemi ve farklı şehir nedeniyle gidemediğimiz halde her zaman ulaşabildiğimiz ve maddi beklentisi sıfır bir doktor.Bugün İzmir’de gittiğimiz prof. bu dr.ne mezunu?Öğrencim olsaydı kutlardım dedi.DEHB’de en iyisi gerçekten. 09-02-2021

ek..�CE
Zamanlama
İlgi
Ortam

Cocugumla ilgili destege ihtiyacımda işte aradığım doktor diyebileceginiz,gönül rahatligiyla tavsiyelerini uygulayabileceginiz bir uzman.Ilgi ve rehberliginden dolayi teşekkürler. 22-10-2020

al..mşek
Zamanlama
İlgi
Ortam

Oğlum Doruk'un doktordur. Özellikle çocuğunuzda dikkat eksikliği var ise ve Ankara 'da ikamet ediyorsanız Genco Hocayı duymamış olamazsınız. Çok samimi ve ilgili bir doktordur. Mesai saatleri dışında da ulaşabiliyorum. Hatta başka bir hastamız için telefonda bana yarım saatini ayırmıştı. Türkiye yi bilmem ama konusunda Ankara' nın belki en iyilerinden biridir. 18-08-2019

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Genco Usta tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Genco Usta Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Bebeğimin iletişim problemi

  Hocam merhaba.bebeğimiz 10 aylık kız ve ayına göre fiziksel olarak gelişimiz önde.ama iletişimle sorun yaşıyoruz gibi hissediyoruz.çocuk psikiyatri doktoruna götürdük olumsuz birşey olmadığını söyledi.ismiyle çağırdığımızda bazen bakıyor uzak mesafeden hep bakıp gülüyor.yabancılara kaygısı var gitme... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Genco Usta

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Oğlumun ruh hali

  Merhaba oğlum 40 aylık 20 aylıkta kızım var oğlum istediği en küçük şeyde avazı çıktığı kadar bağırıyor kendine vuruyor hatta elini ısırıyor en son anne acıypr diye çığlık çığlığa ağlıyor ne yapacağımızı şaşırdık gün içinde iki yada üç kez oluyor konuşuyoruz duymazdan geliyoruz tepki veriyoruz ama b... devamı

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Genco Usta

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Genco Usta kimdir , telefon numarası nedir?
Uzm. Dr. G Usta ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Uzm. Dr. Genco Usta için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Dr. G Usta şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Uzm. Dr. Genco Usta nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Dr. Genco Usta Uzm.Dr. Genco Usta Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Uzm. Dr. Genco Usta hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Dr. Genco Usta Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, uzmanıdır. Benton görsel bellek testi, Metropolitan okul olgunluğu testi, Öğrenme bozukluğu belirti tarama testi, Otizm değerlendirme ölçeği, Gottman Çift Terapisi, Alexander pratik yetenek testi, Varoluşçu psikoterapi, İlişki ölçekleri anketi, Dikkat testleri, Aile ve Çocuk Danışmanlığı alanlarında hizmet veriyor ve Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB), Öğrenme Güçlüğü, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk hastalıkları konusunda çalışıyor.

Uzm. Dr. Genco Usta için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Dr. Genco Usta muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Uzm. Dr. Genco Usta hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Uzm. Dr. G Usta ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Uzm. Dr. Genco Usta hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Dr. G Usta hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.