Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer

Psikiyatri - İzmir
5.0

Kişilik Bozuklukları, Şizofreni, Sosyal Fobi

5.0

“Ailevi sorunlarımızı sayenizde aştık. Tavsiye edebileceğim ve samimiyetine güvendiğim en iyi doktor” Devamı

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer, Gaziantep Anadolu Lisesi’ni bitirerek lisans öncesi eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2001 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalın’da Psikiyatri ihtisasını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Uzmanlık tezini ‘Adet öncesi dönem ile intihar girişimi arasındaki ilişki’ üzerine yaptı. Tıp Fakültesi öğrencilik döneminde gönüllü grup ablası olarak katıldığı diyabetik çocuklar kampına, 2003-2005 yılları arasında gönüllü kamp psikiyatristi olarak katılmıştır. Diyabetik ergenler ile destekleyici gruplar düzenleyip, bireysel görüşmeler yaptı.

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer, 2007 yılında mecburi hizmetini yapmak üzere Tatvan Devlet Hastanesi’ne atanmıştır. Burada bir yıl kadar çalıştıktan sonra Aliağa Devlet Hastanesi’ne tayin edilmiş ve yaklaşık 6 yıl Aliağa Devlet Hastanesi’nde görev yapmıştır. 2014 yılında buradaki görevinden ayrılarak, tam zamanlı serbest hekim olarak kendi ofisinde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kadın hasta servisinde yoğun mesai harcamış ve kadın ruh sağlığı (adet dönemi, gebelik, lohusalık, menopoz sorunları gibi) ile yakından ilgilenmiş, çalışmalar yapmıştır. Çeşitli bilimsel araştırmalara katılım sağlamış, bu araştırmaların düzenlenmesinde aktif rol almıştır.

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer, 2002 yılında CETAD (Cinsel Eğitim, Tedavi ve Araştırma Derneği) tarafından verilen teorik eğitimleri tamamladıktan sonra Dr. Nesrin Yetkin ve Prof Dr Doğan Şahin’den süpervizyon alarak 2004 yılında sertifikalı “cinsel terapist” unvanı almıştır. Prof. Dr. Doğan Şahin’in yanında ko-terapist olarak çalışmıştır. Yine aynı dönemde, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Cinsel İşlev Bozuklukları Polikliniği’nde Prof. Dr. Cem İncesu ile birlikte çalışmalar yapmıştır. 2006-2007 yılları arasında CETAD yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2010, 2012 ve 2014 yıllarında CETAD tarafından düzenlenen kongrelerde panelist olarak görev almıştır ve halen CETAD İzmir İl Temsilcilerinden biri olarak dernekteki görevini sürdürmektedir.

2005 yılında Prof. Dr. Şahika Yüksel tarafından İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği’nde yapılan ‘cinsel kimlik bozuklukları’ grubuna gözlemci olarak katılımda bulunmuştur. Ve ‘cinsel yönelim ve cinsel kimlik bozuklukları’ konusunda Prof. Dr Şahika Yüksel’den süpervizyon almıştır.

2011 yılında CETAD-LİSTAG iş birliği ile LGBT (lezbiyen, gay, biseksüel, transeksüel) bireylerin ailelerine yönelik düzenlenen destek grupları ile ilgili aldığı eğitimin ardından, CETAD gönüllü terapisti unvanı ile İzmir aile grubunu yürüten iki hekimden biri olmuştur. İzmir aile grubu her ayın ilk Perşembesi toplanmaktadır. 2002–2006 yılları arasında 4 yıl süre ile Dr. Nuşin Sarımurat Baydemir’den “ilişki/ çift/aile terapisi” konusunda teorik eğitim ve süpervizyon almıştır. 2009 yılında AETD tarafından düzenlenen kongrede panelist olarak görev almıştır.

2004-2006 yılları arasında analist Yavuz Erten’den ‘Psikanalizden Dinamik Psikoterapilere’ ve ‘Psikanalitik Psikoterapide Teknik ve Pratik’ seminerlerini tamamlamıştır. 2005 yılında Türk Nöropsikiyatri Derneği tarafından düzenlenen ‘Kişilik Bozuklukları Temel Kursu’ na katılım sağlamıştır. 2003-2007 yılları arasında kendi psikanalitik yönelimli bireysel psikoterapisini tamamlamıştır. 2012-2013 yılları arasında Prof. Dr. Hakan Türkçapar’dan Bilişsel ve Davranışçı Terapi Kuramsal eğitimi almıştır. Halen süpervizyon aşamasındadır. İlgi alanındaki ulusal ve uluslarası çeşitli kongreleri düzenli olarak takip etmektedir.

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer Muayenehanesi
Ali Çetinkaya Bulvarı No: 31 Akkaya Apt. D: 12 (Sevinç Pastanesi Üstü 6. kat) Alsancak Konak/İzmir
Hizmetler
Psikanaliz Evlilik terapisi Good enough zeka testi Varoluşçu Psikoterapi Psikoterapi Devamı

Hakkında

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer, Gaziantep Anadolu Lisesi’ni bitirerek lisans öncesi eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2001 yılında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalın’da Psikiyatri ihtisasını tamamlayarak uzmanlığını almıştır. Uzmanlık tezini ‘Adet öncesi dönem ile intihar girişimi arasındaki ilişki’ üzerine yaptı. Tıp Fakültesi öğrencilik döneminde gönüllü grup ablası olarak katıldığı diyabetik çocuklar kampına, 2003-2005 yılları arasında gönüllü kamp psikiyatristi olarak katılmıştır. Diyabetik ergenler ile destekleyici gruplar düzenleyip, bireysel görüşmeler yaptı. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Kişilik Bozuklukları Şizofreni Sosyal Fobi Panik Atak Depresyon Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
EB
Ece B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

Ailevi sorunlarımızı sayenizde aştık. Tavsiye edebileceğim ve samimiyetine güvendiğim en iyi doktor

NY
Nec*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

İlginiz için teşekkür ederim

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Evrim Ebru Yılmazer Psikiyatri uzmanıdır. Kişilik Bozuklukları, Şizofreni, Sosyal Fobi alanlarında hizmet veriyor ve Psikanaliz, Evlilik terapisi, Good enough zeka testi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube