Uzm. Dr. Duygu Murat, İstanbul, Çocuk ve Ergen Psikiyatristi

Uzm. Dr. Duygu Murat

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - İstanbul

Otizm, Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Dürtüsellik

Randevu Al0 (850) 474 03 71Soru Sor

Doktorun Adresi

Zuhuratbaba Mah. İncirli Cad. No: 85 Deniz Apt. D: 12 K: 3  Bakırköy, İstanbul
Doktor Duygu Murat Muayenehane

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Wi-fi Oyun Odası Kredi kartı ile ödeme Nakit

Duygu Murat Hakkında

Duygu Murat Kimdir?

2004 yılında eğitime başladığım İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp Programı'ndan 2010 yılında ikincilik derecesi ile mezun oldum. Tıpta uzmanlık sınavı ile Marmara Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak 2011-2015 yılları arasında çalıştım. “ Psikiyatrik yakınması olmayan çocuklarda anne sütü alım sürelerinin  bilişsel düzeye ve yürütücü işlevlere etkisi” konulu tez çalışmasını tamamlayarak uzman oldum.  2016-2017 yılları arasında Van eğitim ve Araştırma hastanesinde mecburi hizmetimi tamamladım. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi öğrencilerine, iki dönem boyunca Dikkat eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu, Özel Öğrenme Bozukluğu, Konuşma Gecikmesi, Otizm, Kaygı Bozuklukları konusunda dersler anlattım. Van da mecburi hizmetimi tamamladıktan sonra  İstanbul’da Özel Avcılar Hospital’da göreve başladım. İki yıl Özel Avcılar Hospital’de çalıştıktan sonra ayrıldım.  Danışanlarıma daha kaliteli bir hizmet verebilmek amacıyla şubat 2020 tarihinden itibaren kendi muayenehanemde  çalışmaktayım.

Terapi eğitimleri:

Bilişsel-Davranışçı Terapiler, Eğitimci: Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur KDT Derneği, 2011-2012

Psikodinamik Terapiler, Eğitimci:Prof. Dr. Doğan Şahin, Türk Psikiyatri Derneği, 2012-2013

Psikodinamik Kuramlar Kursu, Eğitimci: Prof. Dr. Füsun Çuhadaroğlu, Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği, 2016

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Eğitimci: Reyhana Seedat , 2018

Ebeveyn- Çocuk ilişkisi Terapisi, (Filial Terapi) Eğitimci: Reyhana Seedat, 2019

Kabul ve Kararlılık Terapisi,  Eğitimci: Doç. Dr. Fatih Yavuz, Bağlamsal Bilimler Ve Psikoterapiler Derneği , 2019

Çocuk ve Genç Psikiyatrisi derneğinin “Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi” eğitimlerine  halen devam etmektedir.

Çocuk ve Ergenlerde Şema Terapi, Eğitimci: Christof  Loose, eğitimlerine halen devam etmektedir.

Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan yazılar:

Eray, Ş., Murat, D., Uçar, H. N., & Gönüllü, E. (2020). Psychological Well-Being Among Internally Displaced Adolescents and the Effect of Psychopathology on PTSD Scores Depends on Gender. Community Mental Health Journal, 1-7.

Uçar, H. N., Murat, D., & Eray, Ş. (2019). Simple Peripheral Markers For Inflammation In Drug-Naive, Comorbidity-Free Adolescents With Obsessive-Compulsive Disorder. Eastern Journal of Medicine24(1), 23-29.

Uçar, H. N., Eray, Ş., & Murat, D. (2018). Simple peripheral markers for inflammation in adolescents with major depressive disorder. Psychiatry and Clinical Psychopharmacology28(3), 254-260.

Eray, Ş., Uçar, H. N., & Murat, D. (2017). The effects of relocation and social support on long-term outcomes of adolescents following a major earthquake: A controlled study from Turkey. International journal of disaster risk reduction24, 46-51.

Işık, M., Yıldırım, A., Boysan, M., & Murat, D. (2017, September). Otizm Spektrum Bozukluğu Tanılı Çocukların Annelerinde Dissosiyatif Yaşantılar, Çocukluk Çağı Travması ve Aleksitimi. In Yeni Symposium (Vol. 55, No. 3).

Eray Ş, Murat D. “"Effectiveness of autism training program: An example from Van, Turkey"Journal of the Pakistan MedicalAssociation, 2017.  Ref: JPMA/ACCEPT/129/2017

Murat  D.,& Eray  Ş. “Delirian mania represented with catatonia in an adolescent.”AnatolianJournal of Psychiatry, 2016. 17(4), 336-336.

Eray  Ş.,&Murat D.“Ecchymosis relatedfluoxetine in an adolescentgirlwithtrichotillomania.”AnatolianJournal of Psychiatry, 2016. 17(5), 428-428.

Demir NU, Irmak MY, Murat D, Fiş NP., “Cinsel istismara uğrayan ergen adli olgularda flört ilişkisinde şiddet varlığı.”, Anadolu Psikiyatri Derg. Online First:11 Dec,2015 Doi:10.5455/apd.210566

Sabuncuoğlu O, Irmak MY, Demir NU, Murat D, Tumba C, Yılmaz Y., Case Report: “SiblingDeathafterBeingThrownfromWindowbyBrotherwithAutism: Defenestration, an Emerging High-Risk Behavior.”, Case Reports in Psychiatry 463694, 3 page. Doi: 10.1155/2015/463694

B.Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan yazılar:

1. Şafak, E. R. A. Y., MURAT, D., & UÇAR, H. N. Çocuk Psikiyatri Polikliniğine Adli Rapor Amacıyla Yönlendirilen Olguların Klinik ve Sosyodemografik Özelliklerinin Değerlendirilmesi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Dergisi44(3), 173-177.

2. . Ayta S, Fındık OTP, Murat D, Arman AR., “Epilepsili Çocuklarda Yaşam Kalitesi ve Ölçümü: Derleme.”, Türk Nöroloji Dergisi 2014,vol 20, supp1. Doi: 10.4274/tnd.s16

3.  Murat D, Arman A., “Suicidalattemptwithhighdoselong-actingmethylphenidate: A casereport.”, Marmara Medical Journal2013;26:165-7. Doi: 10.5472/MMJ.2013.02663.1

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • MARMARA ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce

İlgilendiği Hastalıklar

 • Otizm
 • Çocuk Psikiyatrisi - Genel
 • Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Dürtüsellik
 • Ruhsal Bunalım
 • Psikiyatrik Bozukluk

Tedaviler

 • Denver gelişim tarama testi
 • Wisc-r-çocuklar için zeka testi
 • Psikoterapi
 • Psikodrama
 • Psikanaliz

Diplomalar ve Sertifikalar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 03 71

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Duygu Murat tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kaşlarımda tik var

  Iyi günler bende kaş tiki var ve bu sebepten dolayı pskolojik sorun yaşıyorum kaşlarım oynuyor durduk yere ve ben bunlara engel olamadığım için çok sinirleniyorum buna çözüm bula bilirmisiniz eyer düzelme şansı varsa düzeltmek istiyorum

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Duygu Murat

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Tuvalet egitimi

  Merhaba benim oğlum şuan yirmialtı aylık henuz daha besliyorum bir kaç defa tuvaleti istemediği için banyoda denedim yaptırmayı bezini açtım hadi çişin geliyorsa yap dedim ama yapmadı acaba daha hazır degilmi ne zaman ve nasıl kederimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Doktor Cevabı:

  Uzm. Dr. Duygu Murat

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Duygu Murat ile nasıl iletişime geçerim?
Uzm. Dr. Duygu Murat ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 03 71

Uzm. Dr. Duygu Murat için nasıl randevu alabilirim?
Uzm. Dr. Duygu Murat için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Uzm. Dr. Duygu Murat için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Uzm. Dr. Duygu Murat nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Uzm. Dr. Duygu Murat Doktor Duygu Murat Muayenehane Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Uzm. Dr. Duygu Murat hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Uzm. Dr. Duygu Murat Çocuk ve Ergen Psikiyatristi, uzmanıdır. Denver gelişim tarama testi, Wisc-r-çocuklar için zeka testi, Psikoterapi, Psikodrama, Psikanaliz, Psikanalitik psikoterapi, Otizm görüntüleme ve tanısı, Otizm değerlendirme ölçeği, Öğrenme bozukluğu belirti tarama testi, Good enough zeka testi alanlarında hizmet veriyor ve Otizm, Çocuk Psikiyatrisi - Genel, Çocuklarda Dikkat Eksikliği ve Dürtüsellik, Ruhsal Bunalım, Psikiyatrik Bozukluk hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Uzm. Dr. Duygu Murat için muayene ücreti nedir?
Uzm. Dr. Duygu Murat muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Uzm. Dr. Duygu Murat muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Uzm. Dr. Duygu Murat hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Uzm. Dr. Duygu Murat hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Paz 25 Eki
Pzt 26 Eki
Sal 27 Eki

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.