Uzm. Dr. Dt. Melih Şengül, İstanbul, Diş Hekimi

Uzm. Dr. Dt. Melih Şengül

Diş Hekimi, Diş Protez Uzmanı - İstanbul

Diş Protezi, Gülüş Tasarımı, Laminate

Randevu Al 0 (850) 433 39 34Soru Sor

Adres

Bağdat Cad. Saffet Apt. No:369 D:8 Şaşkınbakkal  Kadıköy, İstanbul
Uzm. Dr. Dt. Melih ŞENGÜL Diş Kliniği

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Melih Şengül Kimdir?

Uzm. Dr. Dt. Melih Şengül, 1977 yılında Almanya’da dünyaya geldi. İlkokul beşinci sınıfa kadar Almanya’da okula gitti. Diş Teknikeri olan babası Himmet Şengül Almanya’nın en değerli teknikerlerinin layık görüldüğü ""Altın Paralelometre” (Das goldene parallelometer) mansion ödülünü almasının ardından Türkiye’den çeşitli teklifler almasıyla 1988’de Türkiye'ye kesin dönüş yaptılar.

Dt. Şengül, ortaokul ve lise eğitimini Ankara Yükseliş kolejinde tamamladı. Bir yandan babasının laboratuarında devam ederek özellikle estetik diş hekimliğine ve porselen çalışmalarına ilgi duydu ve 1996 yılında liseden mezun olduğu yıl yeni kurulan Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde okumak üzere İstanbul’a yerleşti. Henüz birinci sınıftayken yeni kurulan Estetik Dişhekimliği Akademisine üye oldu ve çalışmalarına bu alanda ağırlık verdi.

Fakültenin ilk mezunlarından biri olarak diploma aldığı  2001 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş tedavisi AnaBilimDalına kabul edilerek uzmanlık ve doktora hayatına başladı. Uzmanlığı sırasında  İmplant tedavisi konusunda da çeşitli çalışmalara katılarak bir yandan kendi kurduğu laboratuar ve klinikte hem tanınmış bazı diş hekimlerine teknisyenlik hizmeti sunarken bir yandan kendi kliniğini işletmeye başladı.

2007 yılında doktorasını tamamlayarak tam zamanını klinik çalışmalarına ayırdı. son yıllarda estetik çalışmalar ve implant tedavisinin yanında, digital diş hekimliği konusuna ilgi duymakta ve çalışmalar yapmaktadır. İngilizce ve Almanca bilen Melih Şengül halen kendi kliniğinde meslek hayatına devam etmektedir. 

Diploma aldığı kurum

  • YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller

  • İngilizce
  • Almanca

İlgilendiği Hastalıklar

Diş Protezi

Gülüş Tasarımı

Laminate

Zirkonyum

Zirkonyum Porselen Kronlar

Tedaviler

Porselen laminate veneer

Zirkonyum porselen kaplama

Lazer cerrahisi

Çene Eklem Tedavisi

Diplomalar ve Sertifikalar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 433 39 34

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

an..BAŞ

Kullanıcımız değerlendirme yazmamıştır. 26-04-2016

met eren..ldız

ilgili bir doktor .. 21-05-2015

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Uzm. Dr. Dt. Melih Şengül tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.