Prof. Dr. Yusuf Akcan

Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji - İstanbul
4.8

Sarılık, Siroz (Karaciğer Sirozu), Primer Biliyer Siroz

4.8

“Yusuf hocam çok kaliteli bir insanın olmasının yanında alanında uzman bir hekimdir. İyiki Allah seni...” Devamı

Prof. Dr. Yusuf Akcan

Dr. Yusuf AKCAN, Eskişehir, Çifteler ilçesinde doğmuştur. Liseyi Eskişehir Atatürk Lisesinde bitirdikten sonra, 1983 yılında Hacettepe Universitesi Tıp fakültesi (İngilizce) bölümünde tıp eğitime başlamıştır. 1990 yılında Tıp doktoru olan Dr. Akcan, Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi iç hastalıkları anabilim dalında uzmanlık eğitimine başlamış 1995 yılında tamamlamıştır. 1995 -1997 yıllar arasında Gastroenteroloji yandal eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji bölümünde tamamlayarak gastroloji uzmanı unvanını almıştır.

Daha sonraki yıllarda İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesinde hastalıkları ve Gastroenteroloji öğretim üyesi olarak çalışmış. 2002 yılında Doçent unvanını almıştır. 2013 yılında profesörlük ünvanı almış ve çalışmalarına devam etmiştir.

2016'dan itibaren Sakarya Özel Ada Tıp hastanesinde görev yapmış olup mesleki çalışmalarına İstanbul Onkoloji Hastanesi Tıp Merkezi'nde devam etmektedir.

Çalışma hayatına halen yaptığı endoskopi, kolonoskopi, endoskopik ve kolonoskopik polipektomi işlemleri, endoskopik mukozal rezeksiyon, ERCP, ERCP ile safra yolları taşlarının temizlenmesi, yutamayan felçli veya Alzheimer hastalığı olan yaşlı hastalarda perkütan endoskopik gastrostomi metodu ile mideye beslenme tüpü takılması, morbid obez vakalarında Mide için zayıflama balonu yerleştirilmesi gibi gastroenterolojik işlemlere sedoanaljezi altında (rahatlatıcı uyutma ile) yaparak aktif olarak devam etmektedir.

Dr. Akcan Gastroenteroloji endoskopi işlemleri yanında başta Hepatit B ve C olmak üzere diğer karaciğer hastalıkları, ülseratif kolit, Crohn hastalığı gibi kolon hastalıkları, kronik ishal, Çölyak hastalığı, mide ve duodenum ülserleri helikobakter pilori tedavisi konularında daha hastalarına tanı ve tedavi hizmetleri sunmaktadır.

Gist mde mide

Yusuf hocam merhaba hocam endoskopi yapıldı midem de 1 cm kitle tespit edildi eusiaab da bunun gist olduğu ortaya çıktı sorum şu eusla biyopsi yapılması Bana zarar verir mi yayılma ya da yeniden nükse sebep olur mu Dönerseniz çok sevinirim saygılarımla

Prof. Dr. Yusuf Akcan

Prof. Dr. Yusuf Akcan tarafından cevaplandı

vermez. lezyon küçük endoskopik olarak veya lokal rezeksiyon ile alınabilir Cevabı görmek için tıkla.

8 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Karın ağrısı nedeniyle bağırsak görüntüleme

Hocam bağırsak polipleri veya bağırsakla ilgili ağrıya neden olabilecek diğer problemler için kolonoskopi dışında yapılabilecek ön bir tetkik var mı mr, röntgen vs.?

Prof. Dr. Yusuf Akcan

Prof. Dr. Yusuf Akcan tarafından cevaplandı

Kapsül kolonoskopi, BT sanal kolonoskopi olabilir. Ancak normal kolonoskopi yapılmaya özel bir engel... Cevabı görmek için tıkla.

16 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Tüm batin ultrason

Mrb hocam karaciger kk 160mm hepatomegali 2.evre yaglanmam cikti diyetle sporla karaciger büyümesi gecermi 2 kasımda ultrason cekildigimde sadece 2.evre yaglanma vardı büyüme yoktu 9 kasımda kk 160mm cikti 1 aydır antidepresan kullaniyorum 65 kilodan 75 kiloya çıktım alt ast ggt tahlillerim temiz alkol sigara kullanmıyorum yaşım 30 cevabiniz için teşekkür ederim

Prof. Dr. Yusuf Akcan

Prof. Dr. Yusuf Akcan tarafından cevaplandı

On altı cm üst sınır. Karaciğer enzimleri normal ise endişeye gerek yok. Ancak kilonuzu ideal kilonu... Cevabı görmek için tıkla.

15 Kasım 2021 tarihinde cevaplandı.

Cevizli Mah. Talatpaşa Cad. No: 75 Maltepe/İstanbul
Hizmetler
Abdominal parasentez Endoskopik tedavi Gastrostomi Mide - Bağırsak Hastalıkları ve Tedavisi Obezite takibi ve tedavisi Devamı
Özel İstanbul Onkoloji Hastanesi
Cevizli Mah. Talatpaşa Cad. No: 75 /
Hizmetler
Abdominal parasentez Endoskopik tedavi Gastrostomi Mide - Bağırsak Hastalıkları ve Tedavisi Obezite takibi ve tedavisi Devamı

İlgi Alanları

Sarılık Siroz (Karaciğer Sirozu) Primer Biliyer Siroz Karaciğer Yağlanması (Hepatosteatoz) Karaciğer Büyümesi (Hepatomegali) Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

4.8

Zamanlama

4.8

İlgi

4.8

Ortam

4.8
Abd*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Yusuf hocam çok kaliteli bir insanın olmasının yanında alanında uzman bir hekimdir. İyiki Allah seni tanıma lütfunu bizlere bahşetmiş yusuf hocam. Saygı ve sevgiler...

AB
Adn*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Yusuf bey mükemmel bir Dr kendisine teşekkür ederim başarılarının devamını dilerim.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Yusuf Akcan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Yusuf Akcan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Yusuf Akcan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Yusuf Akcan İstanbul Onkoloji Hastanesi Tıp Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Yusuf Akcan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Yusuf Akcan Dahiliye - İç Hastalıkları, Gastroenteroloji uzmanıdır. Sarılık, Siroz (Karaciğer Sirozu), Primer Biliyer Siroz alanlarında hizmet veriyor ve Abdominal parasentez, Endoskopik tedavi, GastrostomiAbdominal parasentez, Endoskopik tedavi, Gastrostomi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube