Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu, Ankara, Kalp Damar Cerrahisi

Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu

Kalp Damar Cerrahisi - Ankara

Kansız By-Pass, Doğal By-Pass, By-Pass

Randevu Al 0 (850) 811 70 99

Adres

Yaşam Caddesi No:5 Söğütözü 06510  Yenimahalle, Ankara
Tobb Etü Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Hakkında

Yavuz Yörükoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU, 1955 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerini 1972 yılında TED Ankara Koleji'nde bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1979 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında 4 yıl boyunca İngiltere’de Cambridge Üniversitesi, Papworth Hospital’da ve Londra St. Thomas Hastanesi'nde çalışmalarda bulunmuş ve ileri eğitim almış olan Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU, Türkiye'ye döndükten sonra mecburi hizmetini de yerine getirdiği SSK Ankara Eğitim Hastanesi'nde ve Etlik İhtisas Hastanesi'nde 7 yıl Başhekim olarak görev yapmıştır. 19994 yılında da Doçentlik kadrosuna yükselmiştir. 1998-1999 yılları arasında ABD, Alabama Üniversitesi Tıp Fakültesi (UAB), Kalp Cerrahisi bölümünde misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulunmuştur.

2005 yılında Ankara Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp-Damar Cerrahisinin kurucu kadrosuna katılmış olan Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU, 2005 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 2012 yılında Medicana International  Ankara Hastanesi'nde çalışan Prof. Dr. Yavuz YÖRÜKOĞLU, mesleki çalışmalarına TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI

İlgilendiği Hastalıklar

 • Kansız By-Pass
 • Doğal By-Pass
 • By-Pass
 • Minimal İnvaziv Kalp Cerrahisi
 • Koroner Bypass

Tedaviler

 • Aortik(kalp) anevrizma cerrahisi
 • Koroner anjiyoplasti
 • Kansız By-Pass
 • Doğal By-Pass
 • Kardiyak kateterizasyon

Diplomalar ve Sertifikalar

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 70 99

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

nir..ven

KardiyolojiDoktorumDoç.Dr.BerkayEkicireferansıileEECPTedavisiiçinYavuzHocamlatanıştım.UzunyıllardanberidirkalptedavisigörmekteyimveEFdeğerim%25leregerilemişdurumdaydı.TedavimhalendevametmekteYavuzHocamıngüleryüzütatlıdiliilgisivealakasınadiyeceksözümyok.HemşiresiDamlaHanımınilgisideenazYavuzHocamkadar.Umaraımsonuçlarımdaıyıçıkarveburadansizlerlepaylaşırım. 20-03-2018

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Kalp yetmezliği

  Hocam merhaba.annem 67 yaşında. 2004 yılında bypas oldu.2 damar ve kapak değişti. şuan vücudu ödem topluyor.hastanede lasix uygulaması yapılıyor. fakat çok az fayda görüyoruz. yaşam kalitesi çok düşük.bir yakınımdan sizin eecp uygulaması yaptığınızı duydum.anneme uygulanabilirmi.ankara da ikamet edi... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Agurt darligi

  Meraba hocam aort kapak yapısı: bicuspis,uçları kalın,kalsifik. aortik kök (2.0-3.7) 2,5cm kapak açılımı (1.5-2.6)kısıtlı. çıkan aort (2.0-3.7)4,7cm (mid seviye) aort yetmezligi: egzantrik 2 ay (orta) velosite (1.0-1.7) gradinet (max/ort):58/38 mm/hg ameliyat diyorlar biz ne önerirsiniz penadur kull... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Yavuz Yörükoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.