Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür

Üroloji, Çocuk Ürolojisi - Ankara

Nefrolihtiazis, Mikro Penis, Hipospadias (Peygamber Sünneti)

Randevu Al 0 (850) 474 12 93 Soru Sor

Doktorun Adresi

Çankaya Cad. Vidinli Apt. No: 17/3  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR Muayenehanesi

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 474 12 93

Y. Tarkan Soygür Hakkında

Y. Tarkan Soygür Kimdir?

Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimi 1992 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1997 yılında Üroloji Uzmanı olmuştur.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı bünyesinde yeni kurulan Çocuk Ürolojisi Ünitesi’nde görev almış olan Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, 2003 yılında Doçentlik, 2009 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 2000-2001 yılları arasında, University of Washington, Department of Urology bünyesindeki Seattle Children’s Hospital, Division of Pediatric Urology’de, Dr. Michael Mitchell ile birlikte lisanslı ve aktif olarak çalışmalar yapmıştır. Bu çalışma, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı - Çocuk Ürolojisi Bölümü'nün gelişimi için büyük önem arz etmiştir. Dr. SOYGÜR, burada görev aldığı süre boyunca, doğmalık üriner ve genital sistem hastalığının tanı ve tedavisi konusunda tecrübe edinmiştir. 

Avrupa Çocuk Ürolojisi Akademisi’nin (EAPU) 2005 yılında tüm Avrupa çapında eş zamanlı yaptığı değerlendirme sınavında birinci olmuş ve aynı yıl akademi üyeliğine kabul edilmiş olan Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, 2005 yılında Çocuk Ürolojisi Bilim Dalı Başkanlığına atanmış ve 2011 yılına kadar yarı zamanlı olarak çalışmalarına devam etmiştir. Ayrıca 1990’lı yıllarda, henüz Türkiye’de çok iyi tanınmayan Çocuk Ürolojisi’nin, ayrı bir üst ihtisas dalı olması için büyük çaba harcamış ve bu amaçla, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu tarafından tüm Türkiye’de Çocuk Üroloji eğitiminin düzenlenmesi için 2009 yılında ilk kez oluşturulan Müfredat Oluşturma Komisyonuna seçilen 7 kişiden biri olmuştur.

74’den fazla yurtdışı yayını bulunan Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede bildiri sunmuş ve ödül almıştır. Halen Türk Çocuk Ürolojisi Derneği’nde Genel Sekreter olarak çalışmalarına devam etmekle beraber Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cinsiyet Tespit ve Yurt Dışı Görevlendirme Komisyonu üyeliğini de sürdürmektedir.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR, mesleki çalışmalarına Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve Çankaya'daki özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Nefrolihtiazis
 • Mikro Penis
 • Hipospadias (Peygamber Sünneti)
 • İnmemiş Testis
 • Gömük Penis
Tedaviler
 • İdrar yolu darlıkları
 • Ürolojik çocuk hastalıkları tedavisi
 • Hipospadias - Yarım Sünnet Ameliyatı
Diplomalar ve Sertifikalar
Fotoğraflar
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 12 93

Y. Tarkan Soygür Değerlendirmeleri

Değerlendir
47 Değerlendirme (Ort. Puan : 4.9)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ve..�nar
Zamanlama
İlgi
Ortam

Değerli vaktini ayırıp anında cevap yazdığı için çok memnunum. iyi ki varsınız:))) 08-04-2021

nar..yakioğlu
Zamanlama
İlgi
Ortam

İlgi ve alakanız için çok teşekkür ederim hocam.Çok kısa bir zaman da dönüş sağladınız. 17-03-2021

can..n
Zamanlama
İlgi
Ortam

Soruma cevap verdiğiniz için teşekkür ederim 17-01-2021

a..cer
Zamanlama
İlgi
Ortam

Degerli vaktinizi bizlere ayirip bizimle sorularimizla ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim her soruda cevap yazdiniz Allah sizden razi olsun hocam 08-12-2020

�ar..NAR
Zamanlama
İlgi
Ortam

Doktorluğun bir vicdan işi olduğunu Tarkan hoca sayesinde tekrardan görmüş oldum,oğlumla ilgili kendisine uzak bir şehirde olmamıza ne zaman soru sorsak cevapsız bırakmadı,kestirip atmadı,bir yakınına anlatır gibi tatmin edici cevaplar verdi. Ailelerin tedirginliğini,üzüntülerini çok iyi anladığını düşünüyorum hocamın,bunun adına da vicdan diyorlar. İyi ki varsınız değerli hocam,size ne kadar teşekkür etsek azdır. 30-08-2020

iz ..an
Zamanlama
İlgi
Ortam

ALLAH razı olsun hocamdan hemen dönüş yaptı onun sayesinde daha rahatladı kafam çünkü doktor doktor gezmekten çok yorulmuştu yavrum rabbim sıkıntılarını gidersin hocaminda🤲🤲 22-07-2020

v..lebi
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hemen cevap verdi kral adam... keske yakin olsak da gidebilsek.. boyle ilgili doktorlarin sayisi artsin insallah.. alaninda bir numara oldugunu dusunuyorum..hem doktor olmus hem onun otesinde insan kalabilmis tebrikler.. 30-10-2019

seyin Mutlu..ak
Zamanlama
İlgi
Ortam

Kahramanmaraştan yazıyorum.oğlumuz emir aslan ileri derecede epispadiyas lı doğdu.bu alanda 3 prof ile temas kurduk.işin doğrusu beni tatmin edemediler.uzun araştırmalar sonucu Tarkan hocamı Ankara'da bulduk.ilk amaliyatini 9aylıkken yaptı hocam bugün 3.amaliyatinı yaptı şuan 3.5 yaşında inş bu son amaliyatı olur diye ümit ediyoruz.bizim çocuk ileri derecede epispadiyas olduğu için süreç bizim açımızdan da Tarkan hocam açısından da zor geçiyor.bugün olan 3.amaliyatı 5 saate yakın sürdü.biz dün olduğu gibi bu günde hocamıza sonuna kadar güveniyoruz.Allahın izni ve Tarkan hocamın gayreti ile inş güzel oğlumuz sağlığına kavuşacak.şahsi görüşüm olarak son söylemek istediğim...Tarkan hocama sonuna kadar evladınızı emanet edebilirsiniz.çünki kendi dalında ürolojide en iyisi..şimdi bu yorumu okuyup 3.amaliyatta dahi şifa bulamamış hala en iyisi diyor..diyenlere cevabın...biz emirin epispadiyasın ne derecede olduğunu biliyoruz.hastalik kendi içinde dahi düşük seviye orta seviye ve bizim ki gibi ileri seviye olarak 3e ayrılıyor.bizimki maalesef ileri seviye.sözün özü..biz hocamıza sonuna kadar güveniyoruz.SELAMLAR 23-08-2019

can..L
Zamanlama
İlgi
Ortam

verdiğiniz cevaplar için teşekkürler hocam. sorduğum sorulara hemen yanıt verdiniz.ilgi ve alaka icin cok sağolun 09-08-2019

uz..IK
Zamanlama
İlgi
Ortam

İlgili alakalı bir doktor bir beyefendi. Allah hayırlı uzun ömürler nasibeylesin. 16-03-2019

48 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Y. Tarkan Soygür Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Değerli bilginizi almak

  Merhaba hocam ben 5 yıldır böbrek taşı tedavisi görüyorum sağ böbrekte taşlar bitti ama sol böbrek çalışmıyor. 5 yıl devam kateter değiştirerek yaşadım taş bitince çıkardım ama 6 aydır idrar bitimi yanma oluyor. kreatin: 1.45 üre 43 dansite : 1020 ph 6 birde geceleri 4-5 defa idrara gidiyorum en az... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Çift toplayıcı sistem ve grade 3 ektazi

  Hocam oğlumun anne karnında farkedilen sağ böbreğinde çift toplayıcı sistemi var. doğduğundan beri takipteyiz. sadece 1 kez enfeksiyon geçirdik. antibiyotik tedavisi devam ediyor. öncelikle voiding çekildi.reflü çıkmadı.şu an mag3 ve dmsa çektirmemiz istendi. son usg sonucu ise sağ böbrek uzun çap 8... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 12 93

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür Prof. Dr. Tarkan SOYGÜR Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür Üroloji, ,Çocuk Ürolojisi uzmanıdır. İdrar yolu darlıkları, Ürolojik çocuk hastalıkları tedavisi, Hipospadias - Yarım Sünnet Ameliyatı alanlarında hizmet veriyor ve Nefrolihtiazis, Mikro Penis, Hipospadias (Peygamber Sünneti), İnmemiş Testis, Gömük Penis hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Y. Tarkan Soygür hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Paz 01 Ağu
Pzt 02 Ağu
Sal 03 Ağu

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.