Prof. Dr. Volkan Baltacı, Ankara, Tıbbi Genetik

Prof. Dr. Volkan Baltacı

Tıbbi Genetik - Ankara

Charcot-Marie-Tooth Hastalığı (Kalıtımsal Sinir Sistemi Bozukluğu), Y Kromozomu Mikrodelesyon Analizi (Sperm Testi), Trombofili (Pıhtılaşma Bozukluğu)

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Cinnah Caddesi No: 47/1  Çankaya, Ankara
Mikrogen Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Volkan Baltacı Hakkında

Volkan Baltacı Kimdir?

Prof. Dr. Volkan BALTACI, 1964 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1988 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1993 yılında Tıbbi Genetik Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında akademik kariyerine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam etmiş olan Prof. Dr. Volkan BALTACI, 1999 yılında Doçentlik, 2008 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. Ayrıca 2003 yılında Toksikoloji dalında doktora programını tamamlayan Dr. BALTACI, 1993 yılından beri 20.000’den fazla hastaya prenatal genetik tanı testi gerçekleştirmiş, 1998 yılından beri ise çalışmalarını üreme genetiği ve preimplantasyon genetik tanı alanında yoğunlaştırmış olup bu konuda çok sayıda yerli – yabancı makale yayınlamıştır

Prof. Dr. Volkan BALTACI, Baylor Collage’ta (Houston-USA) üreme genetiği ve preimplantasyon genetik tanı konularında çalışmış olup pek çok üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Mesleki çalışmalarına Mikrogen Genetik Tanı Merkezi'nde devam etmekte olan Prof. Dr. Volkan BALTACI, Genetik Hastalıklar Danışma Derneği (Gender - Başkanlık), Tıbbi Genetik Derneği, TSRM (Türk Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği), TİVAK ( Türk İnfertilite Vakfı), ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology) ve ASRM (American Society for Reproductive Medicine) gibi pek çok mesleki derneğe üyedir. 

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Charcot-Marie-Tooth Hastalığı (Kalıtımsal Sinir Sistemi Bozukluğu)
 • Y Kromozomu Mikrodelesyon Analizi (Sperm Testi)
 • Trombofili (Pıhtılaşma Bozukluğu)
 • Prenatal Genetik Tanı (Amniyon Mayi, Kord Kanı)
 • Preimplantasyon Genetik Tanı (Gebelik Öncesi Genetik Tanı)
Tedaviler
 • Hcv(pcr(polimeraz zincirleme tepkimesi))

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Volkan Baltacı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kismi enzim eksikligi

  Hocam iyi akşamlar ben 21 oh 3 beta 11 beta 11 deoksikortizol enzim testlerini yaptırdım ayni zamanda annem ve babamda 3 betayi yaptırdılar fakat mutasyon saptanmadi ultrasona girdim pcos şüphesi konuldu dheas im referans degerinden 300 birim daha yuksek geldi 610 larda tumor şüphesiyle surrenal bez... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Volkan Baltacı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kompleks anoploidi hakkında yardım. ..

  Hocam iyi akşamlar. cevaplayacaginiz umuduyla size yazıyorum. 9 yıllık evliyim. 2 defa başarısız micro enjeksiyon tedavimız oldu. sebepsiz infertilite ve tekrarlayan başarılı neden i ile pgt önerildi. 5 adet 1 kalite blastomer embriyo array cgh yöntemi ile araştırılıyor. sonuç hepsinde kompleks... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Volkan Baltacı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.