Prof. Dr. Volkan Baltacı

Tıbbi Genetik - Ankara

Charcot-Marie-Tooth Hastalığı (Kalıtımsal Sinir Sistemi Bozukluğu), Y Kromozomu Mikrodelesyon Analizi (Sperm Testi), Trombofili (Pıhtılaşma Bozukluğu)

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Cinnah Caddesi No: 47/1  Çankaya, Ankara
Mikrogen Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Volkan Baltacı Hakkında

Volkan Baltacı Kimdir?

Prof. Dr. Volkan BALTACI, 1964 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1988 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1993 yılında Tıbbi Genetik Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında akademik kariyerine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde devam etmiş olan Prof. Dr. Volkan BALTACI, 1999 yılında Doçentlik, 2008 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. Ayrıca 2003 yılında Toksikoloji dalında doktora programını tamamlayan Dr. BALTACI, 1993 yılından beri 20.000’den fazla hastaya prenatal genetik tanı testi gerçekleştirmiş, 1998 yılından beri ise çalışmalarını üreme genetiği ve preimplantasyon genetik tanı alanında yoğunlaştırmış olup bu konuda çok sayıda yerli – yabancı makale yayınlamıştır

Prof. Dr. Volkan BALTACI, Baylor Collage’ta (Houston-USA) üreme genetiği ve preimplantasyon genetik tanı konularında çalışmış olup pek çok üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Mesleki çalışmalarına Mikrogen Genetik Tanı Merkezi'nde devam etmekte olan Prof. Dr. Volkan BALTACI, Genetik Hastalıklar Danışma Derneği (Gender - Başkanlık), Tıbbi Genetik Derneği, TSRM (Türk Üreme Sağlığı ve İnfertilite Derneği), TİVAK ( Türk İnfertilite Vakfı), ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embriology) ve ASRM (American Society for Reproductive Medicine) gibi pek çok mesleki derneğe üyedir. 

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ANKARA ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Charcot-Marie-Tooth Hastalığı (Kalıtımsal Sinir Sistemi Bozukluğu)
 • Y Kromozomu Mikrodelesyon Analizi (Sperm Testi)
 • Trombofili (Pıhtılaşma Bozukluğu)
 • Prenatal Genetik Tanı (Amniyon Mayi, Kord Kanı)
 • Preimplantasyon Genetik Tanı (Gebelik Öncesi Genetik Tanı)
Tedaviler
 • Hcv(pcr(polimeraz zincirleme tepkimesi))

Volkan Baltacı Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Volkan Baltacı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Volkan Baltacı Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Ki̇sti̇k fi̇brozi̇s gen testi̇ hk.

  Merhaba hocam, oğlum 16 aylık ve gen testinde kistik fibrosiz c.1393 1g>a (homozigot) mutasyonu belirlendi. sorum şu olacaktı, bu mutasyon klasik kistik fibrosiz hastaları gibi etkilenir mi ? yada ne kadar etkilenir acaba ? bu mutasyonda ki vakalardan bilginiz ya okumuşluğunuz var mıdır ? değerli c... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Volkan Baltacı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Lutfen yardım

  Hocam kızım şuan 7 yaşında 6 aylikken çıkmaya başlayan kahverengi lekeleri var çocuk nöroloji doktoru diğer norokuton hastalıklar değil sadece nf de emin değilim dedi mr çekildi temiz göz temiz en son genetik test yapıldı sonucumuz çıktı 6 ay sonunda yeni nesil dizileme yöntemi ile tüm kodlayan bölg... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Volkan Baltacı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Volkan Baltacı kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. V Baltacı ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Volkan Baltacı için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. V Baltacı şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Volkan Baltacı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Volkan Baltacı Mikrogen Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Volkan Baltacı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Volkan Baltacı Tıbbi Genetik, uzmanıdır. Hcv(pcr(polimeraz zincirleme tepkimesi)) alanlarında hizmet veriyor ve Charcot-Marie-Tooth Hastalığı (Kalıtımsal Sinir Sistemi Bozukluğu), Y Kromozomu Mikrodelesyon Analizi (Sperm Testi), Trombofili (Pıhtılaşma Bozukluğu), Prenatal Genetik Tanı (Amniyon Mayi, Kord Kanı), Preimplantasyon Genetik Tanı (Gebelik Öncesi Genetik Tanı) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Volkan Baltacı için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Volkan Baltacı muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Volkan Baltacı hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. V Baltacı ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Volkan Baltacı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. V Baltacı hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.