Prof. Dr. Üzeyir Günenç, İzmir, Göz Hastalıkları

Prof. Dr. Üzeyir Günenç

Göz Hastalıkları - İzmir

Akıllı Lens, Astigmatizma, Az görme

Takvim talep etDeğerlendir

Adres

Talatpaşa Bulvarı No:67 K:5 Alsancak  Konak, İzmir
Prof. Dr. Üzeyir GÜNENÇ Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Üzeyir Günenç Kimdir?

Prof. Dr. Üzeyir GÜNENÇ, 1957 yılında Salihli’de doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1982 yılında tamamlamıştır. İhtisasını ise 1986-1990 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda yapmış ve Göz Hastalıklaı Uzmanı olmuştur. Uzmanlığının ardından 1992 yılında Londra Great Ormond Street Hospital’da Pediatrik Oftalmoloji alanında eğitim almıştır. 1996 yılında ise ABD’ye giderek Rochester/Minnesota Mayo Klinik’te “Gözün Ön Segment Hastalıkları” alanında çalışmalara imza atmıştır. Türkiye’de ise Oftalmoloji alanında özellikle cerrahi uygulamalarda birçok önemli çalışmalar yapmıştır.  

Uzmanlığının ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak görev yapan Dr. GÜNENÇ, 1995 yılında Doçentliğe, 2001 yılında da Profesörlüğe atanmıştır. 

Gözün ön segment cerrahisi, katarakt ve refraktif cerrahi (Lasik), glokom (göz tansiyonu) tanı ve tedavisi, kornea hastalıkları ve cerrahisi, gözyaşı yolları alanlarında pek çok çalışması bulunan Prof. Dr. Üzeyir GÜNENÇ, Katarakt, glokom, kornea hastalıklarında birkaç farklı uygulamanın aynı seans içinde tamamlanması gibi kombine cerrahiler çalışmalarına aktif olarak devam etmekte olup yurtiçi ve yurtdışı kongrelerinde kurs eğitmeni, konuşmacı, panelist olarak da çalışmalarını sürdürmektedir.

Prof. Dr. Üzeyir GÜNENÇ, uzmanlık alanıyla ilgili çok sayıda makale, kitap bölümü yazmış, çeviriler yapmıştır. Yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış 73’den fazla yazısı ve 156 kongre tebliği bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Türk Oftalmoloji Derneği, TOD Glokom Birimi yürütme kurulu, Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Cemiyeti, Amerikan Katarakt ve Refraktif Cerrahi Cemiyeti, Avrupa Glokom Cemiyeti üyesidir.

Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak görevini sürdürmekle birlikte İzmir'deki özel muayenehanesinde de hastalarını kabul eden Prof. Dr. Üzeyir GÜNENÇ, evli ve 1 kız çocuk babasıdır. 

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

et..

Allah razı olsun çok iyi bir hocasınız sistemdeki soru sorma şansımız olsa keşke sizden duymak istediğimiz bilgiler olabilir sayın hocam 08-12-2018

iz..vül Akpınar

Dünyamızı aydınlatti ...kendinizi emin ellerine bırakın ... sonsuz kere sonsuz ona teşekkürlerimizi ömrumuz boyunca borç biliriz ...Doktor gibi doktor adam gibi adam .... 28-09-2018

ammed..ut

Muş’tan Yanına Gitmiştim Güler Yüzü İlgisi Tedavisi Dört Dörtlük RABBİM Evlatlarını Bağışlasın RABBİM Her Daim Başarılı Kılsın Üzeyir GÜNENÇ Doktor Beyi 15-09-2018

ir...

Gözümde yanma olduğu için gitmiştim 2 sene önce Üzeyir beye. Baştan sona çok detaylı bir tarama yaparak ilgilenmişti benimle. Kendisine buradan tekrar teşekkür ederim. 15-07-2016

tafa..APINAR

İşinin ehli hastasına gerekli ilgi ve alakayı gösteren doktor. 12-01-2015

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Üzeyir Günenç tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Üzeyir Günenç kimdir , telefon numarası nedir?

Prof. Dr. � Günenç ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Üzeyir Günenç için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. � Günenç şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Üzeyir Günenç nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Üzeyir Günenç Prof. Dr. Üzeyir GÜNENÇ Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Üzeyir Günenç hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Üzeyir Günenç Göz Hastalıkları, uzmanıdır. Glokom muayenesi, Görme alanı testi, Az Görme Rehabilitasyonu, Glokom cerrahisi, Göz sulanması tedavisi, Kornea Hastalıkları alanlarında hizmet veriyor ve Akıllı Lens, Astigmatizma, Az görme, Göz Kuruluğu, Göz Tansiyonu hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Üzeyir Günenç için muayene ücreti nedir?

Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Üzeyir Günenç muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Üzeyir Günenç hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?

Prof. Dr. � Günenç ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Üzeyir Günenç hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Prof. Dr. � Günenç hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.