Prof. Dr. Şeref Aktaş

Ortopedi ve Travmatoloji - İstanbul
5.0

5.0

“Sayin Hocam bundan asagi yukari 5 Yil önce Almanya dan size kücük oglumu getirmistim. Sorunu Oma kem...” Devamı

Prof. Dr. Şeref Aktaş

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, lisans öncesi eğitimlerinin ardından Hacettepe Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 1990 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1995 yılında ise Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanlığını almıştır. İhtisas eğitimi boyunca İngiltere Royal London Hospital Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği ile Amerika Birleşik Devletleri’nde Shriners Hospital For Children ve Oregon Health Sciences University Hastaneleri'nde Diz Cerrahisi, Ayak Cerrahisi ve Çocuk Ortopedisi üzerine çalışmalar yapmıştır. 1996-1997 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Portland Shriners Hospital'da İhtisas Üstü Clinical Fellowship yurt dışı eğitimini tamamlamıştır.

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, 1995-2002 yılları arasında Trakya Üniversitesi’nde kurulmasına öncülük ettiği Multidisipliner Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi Polikliniği'nde, sorumlu Ortopedi Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır. Aynı zaman zarfında Trakya Üniversitesi bünyesinde ilk "Ayak Bileği Artroskopisi" operasyonunu gerçekleştirmiş, Çocuk Hastalıkları, Beyin Cerrahisi, Ortopedi, Üroloji, Çocuk Cerrahisi ve Fizik Tedavi bölümlerinden oluşan Mutidisipliner Serebral Palsi ve Myelomeningosel Kliniklerinin kurulmasına öncülük etmiştir. Ayrıca serebral palsi tedavisinde Botoks tedavisini başlatmış ve birçok hastaya uygulamış olan Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, Trakya Üniversitesi bünyesinde ilk Rhizotomi Operasyonunu Beyin Cerrahisi Kliniği ile birlikte gerçekleştirmiştir.2000 yılında Doçent unvanı almıştır.

Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, 2001- 2002 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanı'nda Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi ve Çocuk Ortopedisi konularında "Visiting Professor" olarak, Missouri Üniversitesi'nde Ayak ve Ayak Cerrahisi konusunda Asistan ve Fellow eğitimine katkıda bulunmuştur.

2003- 2009 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak ve Çocuk Ortopedisi ve Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi branşı sorumlu hekimi olarak görev yapmıştır. Acıbadem Hastanesi bünyesinde "yenidoğan döneminde ilk artroskopik cerrahi işlemini, erişkinde ilk küçük eklem artroskopilerini ve ilk endoskopik tarsal tünel operasyonlarını" gerçekleştirmiştir. 2009 yılında Profesör unvanı almıştır. 2009-2011 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda pek çok Asistan ve Öğrenci yetişmesine katkı sağlamıştır.

Ayrıca Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi'nde birçok artroskopik cerrahi işlemin yanı sıra hastane bünyesinde ilk kalça, dirsek artroskopileri ile ilk endoskopik karpal tünel operasyonlarını gerçekleştiren Prof. Dr. Şeref AKTAŞ, 2012 yılından beri kurucusu olduğu Ortopedidoktorum Kliniği'nde mesleki çalışmalarına devam etmektedir.

Cp hastalarda kas gerginliği

Hocam oğlum cp hastası ve 6 aylıktan beri fizik tedavi alıyor. Sol bacakta dönme ve topuk yere kas çemesi yüzünden zor basıyor. uzman doktor dönmesinin düzelmesi için femur kemiğinin kırılıp düzelmesi gerektiğini ve kas uzatma yapılması gerektiğini söylediler.Bizde tedirgin olduk.içe dönme olan ayak eğrilik yüzündendi olur ne yapmamız lazım. Bilgi verirseniz memnun olurum teşekkür ederim

Prof. Dr. Şeref Aktaş

Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından cevaplandı

hastanızın bir çocuk ortopedisi uzmanınca değerlendirilmesini öneririm Cevabı görmek için tıkla.

2 Aralık 2018 tarihinde cevaplandı.

Pes ayak çarpık ayak

ÖNCELİKLE YALVARIYORUM GERİ DÖNÜŞ YAPIN HOCAM Merhaba iyi akşamlar hocam ben size istanbuldan yazıyorum benım bir kızım var doğuştan çarpık ayak doğdu 2 ayağıda aynı şekilde fakat sol ayağımız daha fazlaydı 1 hafta küveste yattı hemen ayakları alçıya alındı 6 hafta boyunca alçıları yeniledik 6 ta sonunda bir ameliyat geçirdik ameliyatlı ayakların üstüne 15 günlük daha alçı uygulandı ondan sonra 5 ay kadar ortaları demirli ayakkabı kullandık her ay kontrole gittik sağ ayağımız düzeldi fakat sol a...

Daha Fazla
Prof. Dr. Şeref Aktaş

Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından cevaplandı

hastanızın muayenesi gerekmektedir Cevabı görmek için tıkla.

2 Aralık 2018 tarihinde cevaplandı.

kalça mr sonuc yorumlama

merhaba.sol kasık kısımdan bacaga kadar agrım içindoktora gittiğimde kalça mr sonucunda; sol j-kalça ekleminde asetabuler displaziye bağlı değişiklikler, eklem mesafesinde az miktarda sıvı artışı,sol rektus femoris kası proksimalinde tendonda patolojik sinyal, tendon çevresinde sıvı varlığı ve iliak kemik yapışma lokalizasyonunda medüller kemikte ödemli sinyaller izlenmektedir.Bu değişiklikler tendonun kemik yapışma lokalizasyonununda olası akut travmatik yada kronik mikrotravmatik sürece sekon...

Daha Fazla
Prof. Dr. Şeref Aktaş

Prof. Dr. Şeref Aktaş tarafından cevaplandı

mr ınızda yazılı olanlar her zaman direkt tanınıza işaret etmeyebileceğini en doğru tanının muayene ... Cevabı görmek için tıkla.

2 Aralık 2018 tarihinde cevaplandı.

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
FG
Fuz*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Sayin Hocam bundan asagi yukari 5 Yil önce Almanya dan size kücük oglumu getirmistim. Sorunu Oma kemiginin 2 yada 3 cm altinda iyi huylu tumor vardi. Iyiki de size getirmisim, sizin koydugunuz techis sonucunda, Almanya da Münih sehrinde oglumu ameliyat yaptirdik, sizin koydugunuz techisi buradaki Doktorlara gönderdigim de, bana su ifadeyi kullandilar. Türk meslektasimizin teshisi cok dogru onun nezdinde Ameliyatimizi yapabiliriz. Bir cok hastaneye bir cok doktora götürdügüm halde kimse teshis koyamamisti. O Ameliyattan sonra cok sükür cocugum cok iyi. Size o kadar minetkarim ki anlatamam. Iyi ki varsiniz, iyi ki sizi gibi isinin ehli bir doktoru bana tavsiye ettiler. Bende burada sizi herkese tavsiye ediyorum.

FE
Fig*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Ülkemizin en iyi ortopedi profesörü.

mh
Meh*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

sayın doktorum ben kıbrıstan hastanız mehmet hürcan tesadüfen internette bir sitede sizi görünce size saygı ve sevgilerimizi iletmek istedim .hürcan ailesi olarak bizler icin sonsuz bir degere sahipsiniz .calışmalarınızda basarılar dilerim .iyi günler hoşçakalın.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Şeref Aktaş ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Şeref Aktaş için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Şeref Aktaş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Şeref Aktaş bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Şeref Aktaş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Şeref Aktaş Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube