Prof. Dr. Serdar Tunçer

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - İstanbul
5.0

Kırıklar, Yumuşak doku onarımı, Yaralar

5.0

“Baş Parmak Duplikasyonu olan Oğlumuzu ameliyat ederek, elini kullanmasını sağladı. Uzmanlığı, bilgis...” Devamı

Prof. Dr. Serdar Tunçer

Prof.Dr. Serdar Tunçer 1974 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve liseyi İstanbul Amerikan Robert Kolej'de okudu. Tıp eğitimini 1992-1998 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp fakültesinden birincilikle mezun oldu.​Uzmanlık eğitimini 1998-2005 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'nda tamamladı. 2005-2006 yılları arasınd​a İst-El El Cerrahisi, Mikrocerrahi ve Rehabilitasyon grubu ile birlikte çalıştı. 2008 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda göreve başladı. 2009 yılında yardımcı doçent, 2012 yılında doçent, Eylül 2017'de profesör oldu. Tıp fakültesi öğrenciliği sırasında Almanya Rostock Üniversitesi'nde dahiliye ve ABD Michigan Üniversitesi'nde Genel Cerrahi stajları yaptı, 2004 yılında uzmanlık eğitimi sırasında üç ay süre ile ABD Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Bölümü'nde gözlemci olarak bulundu. 2018 Eylül ayında, Amerikan El Cerrahisi Derneği'nin düzenlediği Traveling Fellowship Programı dahilinde, ABD'de bir ay süre ile farklı el cerrahisi merkezlerinde bulundu.

Uzmanlığı sonrasında ilgi duyduğu ve sevdiği alanlar olan el cerrahisi, mikrocerrahi ve rekonstrüktif cerrahi alanlarına yoğunlaştı, halen çalışmalarını ağırlıklı olarak bu alanlarda sürdürmektedir.​Avrupa Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Kurulu (EBOPRAS) Yeterlik Belgesi (2012); Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlik Belgesi (2011); Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği Uygulayıcı Yeterlik Belgesi (2011) ve ECFMG Belgesi'ne (2005) sahiptir. İleri düzeyde İngilizce bilmekte ve aynı zamanda simultane ve yazılı tıbbi çevirmenlik yapmaktadır.​Aralık 2019'dan bu yana kendi muayenehanesinde çalışmaktadır.

Hakkında

Prof.Dr. Serdar Tunçer 1974 yılında İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve liseyi İstanbul Amerikan Robert Kolej'de okudu. Tıp eğitimini 1992-1998 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak tıp fakültesinden birincilikle mezun oldu.​Uzmanlık eğitimini 1998-2005 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı'nda tamamladı. 2005-2006 yılları arasınd​a İst-El El Cerrahisi, Mikrocerrahi ve Rehabilitasyon grubu ile birlikte çalıştı. 2008 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda göreve başladı. 2009 yılında yardımcı doçent, 2012 yılında doçent, Eylül 2017'de profesör oldu. Tıp fakültesi öğrenciliği sırasında Almanya Rostock Üniversitesi'nde dahiliye ve ABD Michigan Üniversitesi'nde Genel Cerrahi stajları yaptı, 2004 yılında uzmanlık eğitimi sırasında üç ay süre ile ABD Duke Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Cerrahi Bölümü'nde gözlemci olarak bulundu. 2018 Eylül ayında, Amerikan El Cerrahisi Derneği'nin düzenlediği Traveling Fellowship Programı dahilinde, ABD'de bir ay süre ile farklı el cerrahisi merkezlerinde bulundu. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Kırıklar Yumuşak doku onarımı Yaralar Yaralanma Yara ve yanık tedavisi Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
*
***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Baş Parmak Duplikasyonu olan Oğlumuzu ameliyat ederek, elini kullanmasını sağladı. Uzmanlığı, bilgisi, nezaketi, ilgisiyle kendisine bizi hayran bıraktı. Ömrümüz boyunca iyi dileklerle anacağız kendisini. Elleri dert görmesin, başka insanlara da şifa olsun.

RG
Rüş*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Sevgili Prof.Dr.Serdar Tunçer beyi Florence Nigtingale Hastanesinde görevdeyken tanıdım ve önce insani yönüyle takdir ediyordum sonra mesleginde başarılı biri üç ay önce geçirdigim bir ev kazası nedeniyle ameliyatımı başarıyla kendileri yapmıştırlar ve çok mutluyum saglıklıyım ve sonsuz güveniyorum size sevgili Serdar hocam iyiki varsınız başarılarınız daim olsun

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Serdar Tunçer ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Serdar Tunçer için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Serdar Tunçer nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Serdar Tunçer bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Serdar Tunçer hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Serdar Tunçer Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanıdır. Kırıklar, Yumuşak doku onarımı, Yaralar alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube