Prof. Dr. Selim İsbir, İstanbul, Kalp Damar Cerrahisi

Prof. Dr. Selim İsbir

Kalp Damar Cerrahisi - İstanbul

Koroner Bypass, Atardamar Hastalıkları, By-Pass

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Acıbadem Altunizade Hastanesi Tophanelioğlu Caddesi, Altunizade İstanbul.  Kadıköy, İstanbul
Acıbadem Altunizade Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Selim İsbir Hakkında

Selim İsbir Kimdir?

Prof. Dr. Selim İSBİR, 1968 yılında Ankara'da doğdu. 

Dr. İSBİR, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinden derece ile mezun olduktan sonra, 1991-1997 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim dalında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı unvanını aldı.

Dr. İSBİR, uzmanlığını almasının ardından 1997-1998 yılları arasında Amerika Birleşik Devletlerinde Mayo Klinik Kalp Damar Cerrahisi Bölümünde erişkin kalp cerrahisi ve kalp nakli alanlarında üst ihtisas (clinical fellow) yaptı. 1998 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi anabilim dalında göreve başlayarak bu bölümün kuruluşunda aktif görev aldı. 1999 yılında yardımcı doçent, 2003 yılında ise Doçent ünvanlarını aldıktan sonra 2003-2006 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi anabilim dalı başkanlık görevinde bulundu. 2009 yılında Profesör unvanını alan Dr. İSBİR, Nisan 2009 - Mayıs 2010 yılları arasında ise Marmara Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği görevini yürütmüştür.

Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda bilimsel toplantı ve dergilerde yayınlanmış makaleleri ve sunuları bulunmaktadır. Kalp ve Damar Cerrahisi alanında özellikle koroner arter baypas cerrahisi, kapak hastalıkları cerrahisi, kalp yetmezliği cerrahisi, aort anevrizmalarının cerrahi tedavisi ve endovasküler tamir konuları ile ilgilenen Prof. Dr. Selim İSBİR, mesleki çalışmalarını Pendik'te bulunan Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde devam ettirmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI
Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 12 1991

Tecrübe: 28 yıl 0 ay

Yabancı Diller
 • İngilizce
Deneyimler
 • Hacettepe Üniversitesi
  12 1991 - 06 1997
 • Mayo Klinik ABD
  06 1997 - 06 1998
 • Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi
  08 1998 - 12 2019
İlgilendiği Hastalıklar
 • Koroner Bypass
 • Atardamar Hastalıkları
 • By-Pass
 • Anevrizma
 • Aort Kapağı Hastalıkları
Tedaviler
 • Abdominal aort anevrizması(aaa) onarımı
 • Abdominal aort anevrizmasının endovasküler onarımı
 • Aort kapak replasmanı
 • Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti
 • Disseksiyon ameliyatları

Doktor Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ila..kılıç
Zamanlama
İlgi
Ortam

Selim İşbir hocamız için ne söylesek gerçekten az kalacak. Babamın kalp hastalığı sırasında tanıdık hocamızı ve ben hastasını bu kadar rahatlatan, yalnızca hasta ile değil yakınları ile de yakından ilgilenen harika bir doktor tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. İnsan psikolojisinden çok iyi anlayan , içten ilgisini bilgi ve tecrübesiyle birleştiren MUHTEŞEM BİR İNSAN . Allah razı olsun... 04-02-2020

iye..AMUT

Selim İsbir hocamı Babamın Aort Anevizmasından dolayı takipli hastasıyız. üstün başarısıyla, tecrübesiyle,hastasına yaklaşımıyla Kalp ve Damar cerrahisinde tek isim Buradan hocama herşey için çok teşekkür ederim. 29-05-2017

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Selim İsbir tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • 2ylık bebek aort koartkasyonu

  Merhaba sayin hocam 2 aylik bebeğimin aort kapağinda darlik vardi anju oldu.ama bunun kesin çözümü ameliyatmiş ameliyat ise sizce ne zaman olmali? 1 yaşindan önce olmasinda hayati risk oluyormu? yorumunuzu bekliorum hocam çok endişeliyiz. anju öncesi rapor sonucu: aort koartktasyonu(ciddi/diskre... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Selim İsbir

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Merhabalar selim bey; varis ağrıları ile alakalı kalp damardan randevu a

  Merhabalar selim bey; varis ağrıları ile alakalı kalp damardan randevu almamız mı gerekiyor? fiziksel tıp ve rehabilitasyondan alsak olur mu? bilgi verirseniz sevinirim.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Selim İsbir

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.