Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı

Beyin ve Sinir Cerrahisi - İzmir

Kafaiçi Tümörler, Glial Tümör, Menenjiom

Randevu Al 0 (850) 811 37 65

Doktorun Adresi

1400 Sok. No: 6/6, Alsancak  Konak, İzmir
Prof.Dr. Osman Tayfun DALBASTI Muayenehanesi

Online randevu aktif değil. Telefon ile randevu alabilirsiniz.

0 (850) 811 37 65
İmkanlar
Wi-fi Kredi kartı ile ödeme Nakit

Osman Tayfun Dalbastı Hakkında

Osman Tayfun Dalbastı Kimdir?

Prof. Dr. Osman Tayfun DALBASTI, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1984 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise aynı fakültenin Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı'nda yapmıştır. Uzmanlık eğitimi sırasında burslu olarak Case Western Reserve University, Cleveland, ABD’de epilepsi ve beyin stimülasyonu konusunda çalışmalar yapmış olan Dr. DALBASTI, burs süresinin dolmasını müteakip, aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 1989 yılında da Türkiye’ye geri dönmüş ve Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmnaı olmuştur.

Uzmanlık sonrasında Ege Üniversitesinde Yardımcı Doçen olarak görev yapmaya başlayan Prof. Dr. Osman Tayfun DALBASTI, aynı anabilim dalında 2002 yılında Doçentlik, 2007 yılında ise Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 2011 yılında ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anabilim Dalı Başkanlığı görevinden kendi isteğiyle ayrılarak serbest hekimlik yapmaya başlamıştır.

Tıp Fakültesi öğrenciliğinin ikinci yılından itibaren beyin cerrahisi kliniğinde aktif olarak çalıştmış olan Dr. DALBASTI, bu dönemde yapmış olduğu başarılı çalışmaları nedeniyle TÜBİTAK tarafından üç kez birincilik, iki kez ikincilik ile ödüllendirilmiş olup Ege Üniversitesi rektörlüğü tarafından verilen ’üstün başarı’ ödülüne layık görülmüştür. Avrupa Bilim Fonu Beyin Araştırmaları Organizasyonu (EBRO) bursu ile üç sene yaz aylarında Frei University, Berlin’de, beyinde denge ve görme merkezleri arasındaki ilişki konusunda araştırmalar yapmıştır. Doktora çalışması kapsamında ateşli silah yaralanması nedeni ile felçli olan bir hastanın elektriksel stimülasyon ile ayağa kalkması ve bisiklete binmesini sağlayacak düzeneği geliştirmiştir. Uzmanlık tezi olarak epilepsi tedavisinde yeni bir yöntem geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapmıştır. Barrow Neurological Institute, Phoenix, AZ, ABD’de çalışmalara katılmıştır. Bazı beyin kanamalarından sonra görülen ve vazospazm olarak da bilinen damar daralması komplikasyonun önlenmesi ile ilgili geliştirmiş olduğu tedavi yöntemi, beyin cerrahisi ile ilgili kitaplarda yer almıştır.

Beyin tümörleri tedavisinde yeni yöntemler konusunda 2001 senesinde başlamış olduğu çalışmalarına halen devam etmekte olan Prof. Dr. Osman Tayfun DALBASTI, kanser aşısı ve kişiye özel tedavi olarak bilinen yöntemlerin Türkiye'de ilk uygulamalarını gerçekleştirmiştir. Bu yöntemler ile şifa olmasa da, bazı tümör cinslerinde dünya ortalamasının çok üzerinde yaşam süreleri elde edilmesi mümkün olmaktadır.

Cerrahi pratiğinde çok önemli bir yer alan değerli hocası rahmetli Prof. Dr. Musa Nurcan Özdamar ile birlikte yirmi seneyi aşkın bir süre çalışma fırsatı olan Prof. Dr. Osman Tayfun DALBASTI, birlikte geliştirdiğikleri çok sayıda cerrahi alet ile halen kliniğinde tedaviler uygulamaktadır. Çoğunluğu büyük kraniyel vaka (anevrizma, AVM, gliom, hipofiz adenomu, meninjiom gibi) olmak üzere 10.000 kadar ameliyat yaparak bazı gruplarda Türkiye’de en çok veya ilk beş cerrah arasında sayılabilecek sayıda hasta tedavi etmiştir.

Prof. Dr. Osman Tayfun DALBASTI, halen İzmir'de bulunan muayenehanesinde hastalarını kabul etmektedir. Ameliyatlarını ise hastanın sosyal güvencesi, ameliyatın gerektirdiği hastane altyapısı gibi ölçütlere uygun olarak çeşitli hastanelerde yapmaktadır. Ayrıca İstanbul'da, Emsey Hastanesi'nde de danışman olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • EGE ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • EGE ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kafaiçi Tümörler
 • Glial Tümör
 • Menenjiom
 • Hipofiz Adenomları
 • Vasküler Cerrahi
Tedaviler
 • Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi
 • Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi
 • Epiduroskopi
 • Mikrodiskektomi
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 37 65

Osman Tayfun Dalbastı Değerlendirmeleri

Değerlendir
8 Değerlendirme (Ort. Puan : 4.8)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

in..ir
Zamanlama
İlgi
Ortam

Canımız doktorumuz, 7/24 her sorunumuza bıkmadan yorulmadan derman olan Tayfun Hocamız.. Babamın dağılmış haldeki epidermoid kistini tek seferde çok başarılı bir ameliyatla aldı. Göze aldığımız hiç bir risk de meydana gelmedi sayesinde.. Ameliyat sonrası yakından takip edip desteğini hiç kesmedi..İşinin ehli, Babacan tavrı ve maddi manevi hastanın halinden anlamasıyla da gönlümüzde taht kuran doktorumuz.. Allah size uzuuun ömürler versin.. Nice hastalara derman olun inşallah.. Bayram Demir ve Ailesi :) 05-03-2021

miye..l
Zamanlama
İlgi
Ortam

Ilk şokun ardından üç koldan araştırmayla tavsiye ve yorumlarla Prof. Dr Osman Tayfun Dalbasti Hoca 'mizla yollarımız kesişti .Ailemiz için doğru doktoru bulmak çok büyük bir şanstı. Para konusundan hiç hazzetmeyen , işinin ehli ,yaşamını mesleğine adamış ,hasta ve hasta yakınlarına huzur ve güven veren muhteşem biri.Tayfun Hocam çok sağlıklı ve uzun yaşayın daha binlerce hastayı yaşama döndürün. Biz ailece yaşamımız boyunca size minnettar kalacağız, dualarimizda olacaksınız hep 78 yaşındaki Söke 'li hastanız Refika Sertyürü 'yü yaşama döndürdünüz zor2 bir beyin tümörü ameliyatını başarıyla gerçekleştirdiniz. Sonsuz teşekürler. (Nazmiye Efil) 18-01-2019

iz..aca
Zamanlama
İlgi
Ortam

Filiz Atmaca (yaş52)Hipofiz Adenomu Ameliyatımı değerli Tayfun Hkcam yaptı.Allah ona sağlık ve uzun ömür versin ki benim gibi hastakarı şifa bulsun.Bu rahatsızlıklz 2 sene uğraşırken 6 doktor dolaştım.Sonunda 7 Haziran 2018 de Tayfjn Hocam bir muayene sonunda ameliyat etti.Hayat güzelmiş 2 senedir çektiğim acılar daha hastanedeyken azaldı.Şimdi çok daha iyiyim.Hocam ve onun adresini bulan gelinim Didem Grnç Atmaca'ya çok teşekkür ederim.Tayfun Hocam çok güzel yaşayın size ihtiyacımız var.Ïyi ki varsınız. Emekli Tarih Öğretmeni Filiz Atmaca-BALIKESÏR 01-10-2018

le..r

2014 yılında ARNOLD CHARİ TİP 1 ameliyatımı yaptı, hastalığı duyduğumda on gün uyumamıştım, daha görüştüğünüzde ikna oluyorsunuz, Dr beyi anlatmaya kelimeler yetmez ama deneyeyim; naif, kendinden emin ve güven veren, babanıza, ağabeyinize dert anlatıyormuş gibi oluyorsunuz, ameliyat başarılı geçti ve üç yıldır dua ediyorum ALLAH RAZI OLSUN, ALLAH BİZLERİ SENİN GİBİ BİR ÇAREDEN MAHRUM ETMESİN, BENDEN SONRA KAÇ DOSTUMU KURTARDI KENDİSİ TARİFLERE SIĞMAZ KENDİSİ, ALLAH NAZARLARDAN KORUSUN...? 04-10-2017

Serpil..a

Tek kelimeyle müthiş bir profesör Hocam siz 1990 yılında bana hidrosefali ameliyatı yapmıştınız eğer şu an hayattaysam önce Allah'ın sonra sizin sayenizde size ne kadar çok teşekkür etsem azdır 07-09-2017

azi..t

Rahmetli nurcan özdamar hoca ile birlikte 2014 yılında bana anevrizma ameliyatı yaptılar.şimdi çok iyiyim.kendilerine çok teşekkür ederim. 30.09.2016 30-09-2016

..ir

tayfun beye nekadar tşkür etsem az gelir beni rahatlatan ve piskolojimin dümelmesini saglayan tek doktor 05 06 2015 yılında geçidigim beyin tümörü ameliyatı sonrası fazla yaşama şansımın olmadıgını 7veya8 ay yaşıyabilecegimi söylediler araştırmalarım sonucu allah tayfun beyi karşıma çıkardı vebana yapılan tektikler sonucu öyle birşey olmadıgınıbahsetti beni tekrar yaşama bagladı allah ondan razı olsun 25-06-2016

an..dan

Evet ben tsnıyorum çok uzman bir doktor Benim tümör ameliyatımı yaptı Ondan allah rağzı olsun Çok iyim şuanda 30-11-2015

8 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 37 65

Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı Prof.Dr. Osman Tayfun DALBASTI Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı Beyin ve Sinir Cerrahisi, uzmanıdır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi, Epiduroskopi, Mikrodiskektomi alanlarında hizmet veriyor ve Kafaiçi Tümörler, Glial Tümör, Menenjiom, Hipofiz Adenomları, Vasküler Cerrahi hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Osman Tayfun Dalbastı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Çar 20 Eki
Per 21 Eki
Cum 22 Eki

Bu uzmanın online randevu alabileceğiniz bir takvimi bulunmuyor.

Randevu takvimi talep edin
.