Prof. Dr. Osman Metin Yavuz

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi - Adana
5.0

Burun Estetiği, Göğüs Estetiği, Jinekomasti

5.0

“Öncelik le çok şanslı olduğumu düşünüyorum doktorumu buldum ,silikon operasyon u dikleşirme kulak op...” Devamı

Prof. Dr. Osman Metin Yavuz

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ, 1956 yılında Trabzon' da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde başladığı tıp eğitimini 1982 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1982-1985 yılları arasında Adana Şakirpaşa Sağlık Ocağında, üç yıl süreyle Pratisyen Hekim olarak mecburi hizmet yapmıştır. 1985 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı' nda, Araştırma Görevlisi olarak göreve başlamıştır. İhtisasını ise, 1993 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi' nde yapmış ve Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı olmuştur.  Aynı yıl, aynı klinikte, Yardımcı Doçent olarak akademik kariyerine başlamış ve askerlik görevini de 1993 yılında İstanbul’da tamamlamıştır.

Halen Çukurova Üniversitesi Rektor Başdanışmanlığı - Tıp Fakültesi Cerrahi Bilimler Bölüm Başkanlığı - Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanlığı -Interplast-Türkiye Derneği Başkanlığı ve Adana-Karadeniz Derneği Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Ayrıca özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

1989 yılında “ London Charing Cross Hospital and Royal Postgraduate Medical Center” da, Maksillo-Fasiyal Cerrahi ve El Cerrahisi, 1996-1997 yıllarında da, “Stanford University Medical Center” ile “San Francisco Davies Medical Center” da mikrocerrahi alanında çalışmıştır. Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ, Uluslararası Mikrocerrahi Sertifikası (Davies Medical Center-San Francisco) sahibidir.

2006-2011 yılları arasında, Çukurova Üniversitesi, Tıp Fakültesi, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerahi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır.

2006-2009 yılları arasında Uluslararası bir cerrahi yardım derneği olan, Interplast-Türkiye Derneği Başkanlığı görevinde bulunmuştur. Interplast-Türkiye Derneğinin gerçekleştirdiği; Yurtiçi (1990-Gaziantep, 1993-Antalya, 1996-Niğde, 1997-Merzifon, 2006-Tokat, 2007- Hakkari, 2009-Kilis) ve Yurtdışı (1992-Lefkoşe-K.K.T.C, 1994-Bakü-Azarbaycan, 1996- Zenica-Bosna& Hersek, 2004-Çimkent-Kazakistan, 2010-Halep-Suriye) humaniter cerrahi aktivitelerinde, Ekip Başkanı ve Katılımcı olarak, çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Dünya Sağlık Örgütü’ nün davetlisi olarak, 03-29 Aralık 1994 tarihleri arasında; Etopya’da, savaş yaralılarına yönelik cerrahi aktivitede, gönüllü olarak çalışmıştır.

2009 yılında, Adana’ da Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ulusal Kongresini düzenledi ve Kongre Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ’ un; 42 Uluslararası Makalesi, 24 Uluslararası Bildirisi, 21 Ulusal Makalesi, 144 Ulusal Bildirisi, 2 Kitap İçinde Bölüm Yazısı ve 1 Türkiye Klinikleri Özel Sayı Editörlüğü bulunmaktadır.

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ; Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, IPRAS(International Plastic Reconstructive Aesthetic Surgery), Türk Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve Interplast-Türkiye Derneği üyesidir.

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ, bekardır ve İngilizce bilmektedir.

Prof. Dr. Osman Metin YAVUZ Muayenehanesi
Kurtuluş Mah. Ziyapaşa Bul. Ramazanoğlu Cad. No: 17/ B Tevfik Bey Apt. Kat:1 D:4 ( Ziyapaşa Kahve Dünyası üzeri ) /Adana
Tedaviler
Ameliyatsız yüz germe Botoks - Dolgu Burun estetiği (Rinoplasti) Göz kapağı estetiği Karın germe - abdominoplasty (tummy tuck)(liposakşın) Rinoplasti (Burun Estetiği) Vücut şekillendirme Liposakşın Botox uygulaması Cinsiyet değişimi Dudak ve yüz dolgusu Estetik cerrahi Yağ enjeksiyonları Prp yüz gençleştirme Cilt estetiği Devamı
Adana Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi 01330 Çukurova/Adana
Tedaviler
Ameliyatsız yüz germe Botoks - Dolgu Burun estetiği (Rinoplasti) Göz kapağı estetiği Karın germe - abdominoplasty (tummy tuck)(liposakşın) Rinoplasti (Burun Estetiği) Vücut şekillendirme Liposakşın Botox uygulaması Cinsiyet değişimi Dudak ve yüz dolgusu Estetik cerrahi Yağ enjeksiyonları Prp yüz gençleştirme Cilt estetiği Devamı

İlgi Alanları

Burun Estetiği Göğüs Estetiği Jinekomasti Kepçe Kulak Sorunu Makromama Makromasti Meme Protezi

Deneyimler

Çukurova Üniversitesi (2007 - Devam ediyor)

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AG
Asl*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Öncelik le çok şanslı olduğumu düşünüyorum doktorumu buldum ,silikon operasyon u dikleşirme kulak operasyon u aynı anda geçirdim ve hepsinden çok memnun kaldım,,çok minnettarım?? ASLIHAN GÜNGÖR

GT
Gül*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Dr.Metin Beye bir arkadasım tavsiyesi ile gittim. Kendisiyle gorustukten ve bilgi aldıktan sonra bilgisi, vizyonu ve durusu bana okadar guven verdi ki baska herhangi bir doktora gitmek istemedim. Operasyon sonrası, hastasını gercekten cok iyi takip ediyor. Bir sıkıntı veya sormam gereken bir konu olması durumunda hemen cevap alabildim.Operasyon cok basarılı gecti. İyi ki Metin beyi , estetik isinde isin ehli olan doktoru tercih etmisim

Mak*** Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Yıllardır yaptırmak istediğim bir operasyona doktorum Metin Yavuzla görüşmemiz esnasında ikna oldum. Kendisinin son derece güven veren, alçak gönüllü, saygıdeğer bir insan olduğu her halinden belliydi. Ameliyat gayet başarılı geçti. Sürekli kontrole çağırdı ve ilgilendi. Estetik ve sağlık açısından çok başarılı bir operasyon geçirdim. Düşünen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

DA
Dil*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Yillardir yaptirmaktan cekindigim rinoplasti operasyonuna Dr.Metin Yavuz sayesinde karar verip hic tereddut etmeden girebildim.sonuclarindan cok memnunum.Her asamasinda verdigi guven duygusu ve aldigim sonuc ile artik daha rahat nefes alabiliyorum.?kesinlikle tavsiye edebilirim.?

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Osman Metin Yavuz ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Osman Metin Yavuz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Osman Metin Yavuz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Osman Metin Yavuz Çukurova Üniversitesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Osman Metin Yavuz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Osman Metin Yavuz Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanıdır. Burun Estetiği, Göğüs Estetiği, Jinekomasti alanlarında hizmet veriyor ve Ameliyatsız yüz germe, Botoks - Dolgu, Burun estetiği (Rinoplasti)Ameliyatsız yüz germe, Botoks - Dolgu, Burun estetiği (Rinoplasti) hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube