Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nefrolojisi - Ankara

Idrar Yolu Enfeksiyonu, Vezikoüreteral Reflü (VUR, Böbrek Reflüsü), Nefrit (Glomerül İltihabı)

Takvim talep et Değerlendir Soru Sor

Doktorun Adresi

Mustafa Kemal Mahallesi, 2119. Sk. No:9 D:1 Çankaya  Çankaya, Ankara
Prof.Dr. Oğuz Söylemezoğlu Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi İkram Oyun Odası Kredi kartı ile ödeme Nakit

Oğuz Söylemezoğlu Hakkında

Oğuz Söylemezoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Oğuz SÖYLEMEZOĞLU, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimine başlamış ve 1987 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1983-1988 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 

1991-1993 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nefroloji ve Romatoloji Ünitesi Yan Dal Araştırma Görevlisi olarak çalışırken 1992 yılında 1 ay süre ile Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Nefroloji ve Nefropatoloji Üniteleri'nde Gözlemci olarak bulunmuştur. 1995-1996 yılları arasında ise Sheffield University Sheffield Kidney Institute, International Society of Nephrology Fellowship fahri katip olarak bulunmuştur.

Prof. Dr. Oğuz SÖYLEMEZOĞLU, 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda 1993 yılı Aralık ayında Yardımcı Doçent, 1994 yılında Doçent ve 2000 yılında Profesör unvanı almıştır. 1988 - 2000 yılları arasında Mecburi Hizmet Yükümlülüğü nedeniyle İstanbul Kartal Devlet Hastanesi'nde Başasistan olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Oğuz SÖYLEMEZOĞLU'nun, Türk Tabipleri Birliği, Türkiye Milli Pediatri (Yönetim kurulu üyesi 2006-2010), Türk Nefroloji Derneği, (Union European Medical Specialist Türkiye temsilisi), Çocuk Nefroloji Derneği (Başkan 2004-halen, Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği, Tıp Bilişimi Derneği (2002-2004 dönemi başkanı), European Society of Pediatric Nephrology, International Society of Nephrology, Çocuk Romatoloji Derneği (Kurucu Üye), International Pediatric Transplantation  Association (Yönetim Kurulu üyesi), International Pediatric Nephrology Association (Yönetim Kurulu üyesi) ve Transplantasyon Immunolojisi ve Genetiği Derneği (Başkan) gibi birçok ulusal ve uluslararası dernekte başkan, yönetim kurulu üyesi, kurucu üye olarak bulunmaktadır.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • HACETTEPE ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Idrar Yolu Enfeksiyonu
 • Vezikoüreteral Reflü (VUR, Böbrek Reflüsü)
 • Nefrit (Glomerül İltihabı)
 • Glomerulonefritler
 • Nefrotik Sendrom
Tedaviler
 • Yenidoğan işitme taraması
 • Anti-ccp(sitrülin antikoru)
 • Sanal kolonoskopi
 • Böbrek (renal) biyopsisi
 • Böbrek ultrasonu
Anlaşmalı Kurumlar
 • Ziraat Bankası

Oğuz Söylemezoğlu Değerlendirmeleri

Değerlendir
3 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ten..

ternetten araştırarak doktorumuza ulaştım. Güleryüzlü konuşkan olması beni çok mutlu etti. herşeyi yazarak ve çizerek anlattı..doktorumuzu herkese tavsiye ederim. İzmir’de götürmediğim doktor kalmamıştı ama Hocamız çok yardımcı oldu bize. Ben böyle bir doktor tanımadım şimdiye kadar.Daha muayeneye bile gitmeden beni bilgilendirdi,. Allah bin kere razı olsun, gülen yüzünüz solmasın hocam, size nasıl teşekkür etsem bilemiyorum, her zaman minnetle anıyorum. 28-09-2018

gi..u

Oğlumuzdaki sürekli karın agrısı ve ates yakınmalarına kısa surede Ailevi Akdeniz Ateşi FMF tanısını koyan hocamıza cok tesekkür ediyoruz. 17-08-2017

�e..ndoğan

kızımdaki böbrek taşlarını yurt dışından temin ettirdiği ilaçlarla çok başarılı bir şekilde tedavi edip kızımızın böbrek hastası olmasını önleyen oğuz hocamıza ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim.. 03-07-2017

3 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Oğuz Söylemezoğlu Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Hocam saolun şimdiden

  Hocam merhaba ya tekrar rahatsız ediyorum bebeğimiz şuan 95gunluk ,doğdu doğalı zaten gazlı bir bebek,şimdiye dek tüm kontrolleri normaldi, ,2gundur karnı ağrıyor gibi sürekli ayaklarını çekiyor ikiniyor kucakta susardi artık kucakta da mızmız inliyor,bazen günde 3bazen 2 3gune bir kaka yapıyor kilo... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Böbrek büyümesi

  Merhaba doktor bey benim yiğenim 4 aylık böbreğinin biri iflas etmiş diğerinde de büyüme var (bunu dün söylediler nükleer tıpta) doğumdan önce samsunda perinatoloji doktoruna gittik doğumdan öncede büyümesi vardı(iki böbrektede büyüme vardı biri çoktu diğeri azdı) ve doktor bey takip edeceğini söy... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. O Söylemezoğlu ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. O Söylemezoğlu şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Hangi sigorta şirketleri Oğuz Söylemezoğlu ile anlaşmalı?
Oğuz Söylemezoğlu ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Ziraat Bankası )

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu Prof.Dr. Oğuz Söylemezoğlu Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk Nefrolojisi uzmanıdır. Yenidoğan işitme taraması, Anti-ccp(sitrülin antikoru), Sanal kolonoskopi, Böbrek (renal) biyopsisi, Böbrek ultrasonu, Yenidoğan sarılık, Yeni doğan, Prematürite, prematür bebeklerin takibi, Gelişimsel bozuklukların erken tanısı alanlarında hizmet veriyor ve Idrar Yolu Enfeksiyonu, Vezikoüreteral Reflü (VUR, Böbrek Reflüsü), Nefrit (Glomerül İltihabı), Glomerulonefritler, Nefrotik Sendrom hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. O Söylemezoğlu ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. O Söylemezoğlu hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.