Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nefrolojisi - Ankara
5.0

Prematüre Doğum, Prematüre Bebek, Yenidoğan Takibi

5.0

“ternetten araştırarak doktorumuza ulaştım. Güleryüzlü konuşkan olması beni çok mutlu etti. herşeyi y...” Devamı

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu

Prof. Dr. Oğuz SÖYLEMEZOĞLU, 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 1983 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimine başlamış ve 1987 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1983-1988 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Araştırma Görevlisi olarak çalışmıştır. 

1991-1993 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Nefroloji ve Romatoloji Ünitesi Yan Dal Araştırma Görevlisi olarak çalışırken 1992 yılında 1 ay süre ile Zürih Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Nefroloji ve Nefropatoloji Üniteleri'nde Gözlemci olarak bulunmuştur. 1995-1996 yılları arasında ise Sheffield University Sheffield Kidney Institute, International Society of Nephrology Fellowship fahri katip olarak bulunmuştur.

Prof. Dr. Oğuz SÖYLEMEZOĞLU, 1993 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Yine Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda 1993 yılı Aralık ayında Yardımcı Doçent, 1994 yılında Doçent ve 2000 yılında Profesör unvanı almıştır. 1988 - 2000 yılları arasında Mecburi Hizmet Yükümlülüğü nedeniyle İstanbul Kartal Devlet Hastanesi'nde Başasistan olarak görev yapmıştır.

Prof. Dr. Oğuz SÖYLEMEZOĞLU'nun, Türk Tabipleri Birliği, Türkiye Milli Pediatri (Yönetim kurulu üyesi 2006-2010), Türk Nefroloji Derneği, (Union European Medical Specialist Türkiye temsilisi), Çocuk Nefroloji Derneği (Başkan 2004-halen, Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği, Tıp Bilişimi Derneği (2002-2004 dönemi başkanı), European Society of Pediatric Nephrology, International Society of Nephrology, Çocuk Romatoloji Derneği (Kurucu Üye), International Pediatric Transplantation  Association (Yönetim Kurulu üyesi), International Pediatric Nephrology Association (Yönetim Kurulu üyesi) ve Transplantasyon Immunolojisi ve Genetiği Derneği (Başkan) gibi birçok ulusal ve uluslararası dernekte başkan, yönetim kurulu üyesi, kurucu üye olarak bulunmaktadır.

Hocam saolun şimdiden

Hocam iyi günler bebeğimiz 7aylik bexero ve nimestrin özel menenjit aşılarını önerdi doktorumuz tavsiye ederim dedi ,bu aşıları tavsiye ediyor musunuz ve nasıl uygulayacağız bilgi verebilir misiniz bazıları 2 bazısı 3doz hiç bişey anlamadik bazısı tek doz tecrübelerinizi güvenerek size sormak istedim..

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu tarafından cevaplandı

Doktorunuzun tavsiyelerine uyabilirsiniz Cevabı görmek için tıkla.

22 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Bebeğimin kilosu

Hocam iyi günler bebeğim 5 aylık ve meme reddi vardı 3. Ay 500 4. Ay 400 gram aldı ve ben de sütten vazgeçmek istemedim sütümü sağarak veriyorum bebeğime hocam 25 günde tam bin gram almış sizce bu şekilde devam etmeli miyim. Günlük sütüm 800 cc civarı çıkıyor hocam sizce yeterli mi mama takviyesi yapmalı mıyım? Bebeğim mamayı tek başına kusuyor ben sürümle karısıtırıp veriyorum çok nadir sizce mamaya genel var Mı sütümü 3 saatte bir 100 cc veriyorum. Nette kilo * 56 yazıyor daha fazla rakam cıkı...

Daha Fazla
Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu tarafından cevaplandı

Çocuk doktorunuz size beslenme tarifi verebilir Benim alanım degil Cevabı görmek için tıkla.

20 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Tip 1 diyabet

Hocam merhaba bi sorum olacaktı da benim 11 yaşında erkek kardeşime tip 1 diyabet teşhisi konuldu ama , hayatı boyunca ünsilin iğnesi mi kullanmak zorunda? , eyer zorundaysa ömür boyu insülin kullanmasında bi sıkıntı oluşur mu acaba? Yaşam hayatını kısaltma vs gibi..

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu tarafından cevaplandı

Cocuk endokrinolojisine danışmanız daha doğru olur Geçmiş olsun Cevabı görmek için tıkla.

19 Aralık 2021 tarihinde cevaplandı.

Prof.Dr. Oğuz Söylemezoğlu Muayenehanesi
Mustafa Kemal Mahallesi, 2119. Sk. No:9 D:1 Çankaya Çankaya/Ankara
Hizmetler
Çocuk beslenme bozuklukları Yenidoğan sarılık Yeni doğan Prematürite prematür bebeklerin takibi Devamı

İlgi Alanları

Prematüre Doğum Prematüre Bebek Yenidoğan Takibi Yenidoğan Sarılığı Yenidoğan Hastalıkları Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ns
Nur*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

ternetten araştırarak doktorumuza ulaştım. Güleryüzlü konuşkan olması beni çok mutlu etti. herşeyi yazarak ve çizerek anlattı..doktorumuzu herkese tavsiye ederim. İzmir’de götürmediğim doktor kalmamıştı ama Hocamız çok yardımcı oldu bize. Ben böyle bir doktor tanımadım şimdiye kadar.Daha muayeneye bile gitmeden beni bilgilendirdi,. Allah bin kere razı olsun, gülen yüzünüz solmasın hocam, size nasıl teşekkür etsem bilemiyorum, her zaman minnetle anıyorum.

SU
Sev*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Oğlumuzdaki sürekli karın agrısı ve ates yakınmalarına kısa surede Ailevi Akdeniz Ateşi FMF tanısını koyan hocamıza cok tesekkür ediyoruz.

AG
Ayş*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

kızımdaki böbrek taşlarını yurt dışından temin ettirdiği ilaçlarla çok başarılı bir şekilde tedavi edip kızımızın böbrek hastası olmasını önleyen oğuz hocamıza ilgi ve alakasından dolayı çok teşekkür ederim..

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu Prof.Dr. Oğuz Söylemezoğlu Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Oğuz Söylemezoğlu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nefrolojisi uzmanıdır. Prematüre Doğum, Prematüre Bebek, Yenidoğan Takibi alanlarında hizmet veriyor ve Çocuk beslenme bozuklukları, Yenidoğan sarılık, Yeni doğan hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube