Prof. Dr. Nihat Sapan

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi - Bursa

Hipogammaglobulinemi, Ataksi Telenjiektazi, Atopik Dermatit (Alerjik Egzama)

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Esentepe Mah. Mudanya Cad. Esenkent Sitesi A3 Blok Daire: 1  Nilüfer, Bursa
Prof. Dr. Nihat SAPAN Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit

Nihat Sapan Hakkında

Nihat Sapan Kimdir?

Prof. Dr. Nihat SAPAN, 1979 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuş ve tıp doktoru unvanı almıştır. 1980-1984 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda ihtisas eğitimini tamamlamış ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. 1994-1996 yılları arasında ise İstanbul Tıp Fakültesi'nde Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi yan dal uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1990 tarihinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında Doçent unvanı, 1995 yılında ise Profesör unvanı almıştır. 2012 yılında Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

1997 ve 2009 yıllarında iki kez Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Kongresinin ve 2010 ve 2014 yılları arasında beş yıl boyunca Uludağ Pediatri Kış Kongrelerinin kongre başkanlığını yapmıştır. 2009-2012 yılları arasında Milli Pediatri Derneği Bursa şubesi başkanlığını yapmıştır. 2009 yılından beri 5 yıldır Türk Pediatri Derneği Bursa Şubesi başkanlığı görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Nihat SAPAN, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı tarafından çıkarılan Güncel Pediatri Dergisinin 5 yıldır editörlüğünü de yapmakta olup Çocuk Alerji ve Astım Akademisi Derneği'nin (İstanbul) kurucu üyesi ve 18 yıldır yönetim kurulu üyesidir. Çocuk Alerji Bilim Dalı içinde özellikle alerjenler (alerjik polenler), besin alerjisi, astım ve alerjen immünoterapisi konularında bilimsel çalışmalarına devam etmektedir. Pek çok bilimsel dergide yabancı dilde ve Türkçe olarak yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi ve kitap bölümleri bulunmaktadır.

Evli ve bir erkek çocuk babası olan Prof. Dr. Nihat SAPAN, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Bursa - Nilüfer'de bulunan özel muayenehanesinde de hastalarını kabul etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Hipogammaglobulinemi
 • Ataksi Telenjiektazi
 • Atopik Dermatit (Alerjik Egzama)
 • Bahar Nezlesi (Alerjik Rinit, Saman Nezlesi)
 • Böcek Alerjisi
Tedaviler
 • Solunum fonksiyon testleri
 • Alerjen immünoterapisi
 • Tüberkülin deri testi(tdt)
 • Yenidoğan işitme taraması
 • Besin yükleme testi

Nihat Sapan Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

u..akaş
Zamanlama
İlgi
Ortam

2011 yılından beri tarafınızdan takipli bi oğlum var çok sıkıntılı günleri geride bıraktık sayenizde herşey için teşekkürler 30-09-2018

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Nihat Sapan tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Nihat Sapan Cevapladığı Sorular

 • Uzun süren hırıltılı nefes

  Hocam merhaba, 7 aylık bir bebeğim var. doğumundan 2-3 ay boyunca hiçbir sorunumuz yoktu. fakat yoğun hava kirliliği olan farklı bir ile taşındığımızdan yaklaşık 20 gün sonra bebeğimin boğaz kızarıklığı ile başlayan hırıltılı nefes alma problemi başladı.çeşitli tedaviler denedik fakat kesin sonuç al... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Nihat Sapan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kan degerleri neden bu derece yuksek

  Sayın doktorum; 2011 ağustos doğumlu oğlum solunum yollarından sürekli hastalanmakta. en son 5 nisan 2015 de karın ağrısı ve yüksek ateş/halsizlik nedeniyle acile götürdüm. kan sonuçları 05.04.2015 (öğlen) crp :380 wbc :31,6 çıktı. crp nin çok yüksek çıkmasıdan dr apandist ve safradan şüphelend... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Nihat Sapan

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Nihat Sapan kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. N Sapan ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Nihat Sapan için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. N Sapan şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Nihat Sapan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Nihat Sapan Prof. Dr. Nihat SAPAN Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Nihat Sapan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Nihat Sapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, ,Çocuk İmmünolojisi ve Alerjisi uzmanıdır. Solunum fonksiyon testleri, Alerjen immünoterapisi, Tüberkülin deri testi(tdt), Yenidoğan işitme taraması, Besin yükleme testi, Alerjen immünoterapisi, Büyüme hormonu testi, Alerji değerlendirmesi ve tedavisi, Desensitizasyon, Provokasyon testi alanlarında hizmet veriyor ve Hipogammaglobulinemi, Ataksi Telenjiektazi, Atopik Dermatit (Alerjik Egzama), Bahar Nezlesi (Alerjik Rinit, Saman Nezlesi), Böcek Alerjisi hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Nihat Sapan için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Nihat Sapan muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Nihat Sapan hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. N Sapan ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Nihat Sapan hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. N Sapan hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.