Prof. Dr. Murat Arslan

Üroloji, Üroonkoloji - İzmir
5.0

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Çocuk Hidroseli (Su Fıtığı), Balanit (Penis Başı İltihabı)

5.0

“Doç. Dr. Murat Bey' e sonsuz teşekkürler. Doktorum Murat ARSLAN göstermiş olduğu pozitifliliğiyle, ...” Devamı

Prof. Dr. Murat Arslan

Doç. Dr. Murat ARSLAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1999 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapmış 2004 yılında Üroloji Uzmanı olmuş ve aynı klinikte baş Asistan olarak 2011 yılına kadar çalışmıştır.

2011 Yılında Özel Medical Park Hastanesi'nde, 2012 yılında İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ''Yardımcı Doçent'' unvanı ile görev almış olan Doç. Dr. Murat ARSLAN, Mannheim Üniversitesi’nde Üroonkoloji, Açık Ürolojik Cerrahi Eğitimi, Heidelberg Üniversitesi’nde Laparoskopi, Lazer ve Endoüroloji Eğitimi ve SLK Kliniken Heilbronn da Prof. Rassweiller’in yanında Robotik ve Laparoskopik Ürolojik Cerrahi eğitimlerini tamamlamıştır.

2008 Yılında Avrupa Üroloji Kurullarının düzenlediği sınavları geçerek “FEBU” (Avrupa Üroloji Kurulu Üyesi) olmuş, 2005 yılında yurtiçi ve yurtdışında ürologlara laparoskopik eğitim vermek için kurulan Türk Üroloji Laparoskopi Grubu (Turkurolap) katılmıştır. 2007-2008 Yılları arasında 4 ay araştırma görevlisi olarak Thomas Jefferson Üniversitesi Philaldelphia da Prof Gomella ile birlikte çalışmış, endoüroloji, robotik ve laparoskopik ürolojik cerrahi eğitim programını başarıyla tamamlamıştır. Bir çok ulusal ve uluslararası kongre, kurs ve sempozyumlar da organizasyon komitesi üyesi, bilimsel sekreter ve konuşmacı, eğitmen ve canlı cerrahi oturumlarında operatör olarak görev yapmıştır. Uluslarlarası ve ulusal dergilerdi 60'dan fazla makalesi yayınlanmış ve çok sayıda kitap bölümü yazımı ve çevirisi, dergi derlemeleri bulunmaktadır.

Doç. Dr. Murat ARSLAN, 2014 yılında ''Doçent'' ünvanı almış olup mesleki çalışmalarına Özel Medical Park İzmir Hastanesi'nde devam etmektedir.

Ameliyat olmak istiyorum

Merhabalar varkosel hastasıyim gecen hastaneye gittim doktor varikosel oldugunu söyledi askerim egitimlerde agrım oluşuyor sperm testim var 1 hafta sonra ultrason sonucum şöyle Her iki testis skrotum içerisinde ve normal boyutlardadır.  Testis parankimleri homojen olup kitle içermemektedirler. Testiküler perfüzyon simetrik ve tabiidir. Testiküler, peritestiküler kitle ya da kitle kanlanması izlenmemiştir.  Epididimler normal olarak değerlendirilmiştir.  Skrotal sıvı her iki tarafta fizyol...

Daha Fazla
Prof. Dr. Murat Arslan

Prof. Dr. Murat Arslan tarafından cevaplandı

Sperm testi normal ise ağrı nedeniyle gereksiz varikosel ameliyatı sonrası bu günleri arayabilirsin... Cevabı görmek için tıkla.

3 Ocak 2019 tarihinde cevaplandı.

VARİKOSEL HAKKINDA

Merhabalar Hocam. Biteral varikosel tanısı konan bir hastayım. Renkli dopler sonucuna göre; Sağ testis 15 cc ve sol testis 12,7 cc konturları ve lokalizasyonları normaldir. Her iki tarafta pleksus pampiniformiste tortüyözite ve dilatasyon izlenmektedir. Özellikle periferik parankimal ve venlerinde dilatasyon dikkati çekmektedir. valsavra manevrası ile ven çapları solda 2,7 mm sağda 2,5 mm 'e ulaşmaktadır. Bulgular biteral varikosel lehinedir. Sperm testinde ise; Normal Morfoloji 20 ...

Daha Fazla
Prof. Dr. Murat Arslan

Prof. Dr. Murat Arslan tarafından cevaplandı

Sayı morfoloji normal progresif harekete hafif düşük bu şartlarda ben vairkosel ameliyatı yapmam spe... Cevabı görmek için tıkla.

3 Ocak 2019 tarihinde cevaplandı.

biyopsi sonucu

Tanı Prostatik adenokarsinom(GRADE GRUP2)TRUS BIYOPSI YORUM:TÜMÖR TİPİ ASİNER ADENOKARSİNOM TÜMÖR YERLEŞİMİ:sağ lob +sol lob TÜMÖR HACMİ SAĞ ENLAT1 İN %5 'ten azı(GS 3+3) Sol midin%35 i(GS3+3) Sol tabanın %30 u (GS3+3) Sol anlat 3 'ün %5 i(GS3+4)glason 4paterni tumörün yaklaşık % 30 dur. Glason skor 3+4=7 HPIN:var Perinöralinvizyon:görülmedi Lenfovasküler invazyon:görülmedi sol enlat 3 olarak gönderilenbiyp...

Daha Fazla
Prof. Dr. Murat Arslan

Prof. Dr. Murat Arslan tarafından cevaplandı

Evreleme yapılacak başka yerde kanser yoksa kapalı yöntemle prostat kanser cerrahisi yapılır. Cevabı görmek için tıkla.

3 Ocak 2019 tarihinde cevaplandı.

Özel Muayenehane
Lider Centrio / Mansuroğlu Mah 1593/1 Sokak No:6 K:1 D:3 C Blok Lider Centrio Bayraklı/İzmir
Hizmetler
Kısırlık tedavisi Penis protezi Şok dalga tedavisi Endoskopik üreter taşı tedavisi Varikoselektomi Devamı
Medical Park İzmir Hastanesi
İmbatlı Mahallesi, 1825. Sk., 35575 /
Hizmetler
Kısırlık tedavisi Penis protezi Şok dalga tedavisi Endoskopik üreter taşı tedavisi Varikoselektomi Devamı

İlgi Alanları

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Çocuk Hidroseli (Su Fıtığı) Balanit (Penis Başı İltihabı) Hidrosel (Testis Torbasında Sıvı Toplanması) Kısırlık (Erkek Kısırlığı) Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AD
Ali D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Doç. Dr. Murat Bey' e sonsuz teşekkürler. Doktorum Murat ARSLAN göstermiş olduğu pozitifliliğiyle, konuşmasındaki açıklığıyla, anlaşılığırlığıyla, empati kurmasıyla, sıcaklığıyla, nezaketiyle, sabrıyla benim endişelerimi giderdiği için minnetarım. Böbreğimdeki 1,5 cm taşı lazerle kırarak güzel sonuç almamı sağladı. Mesleğinde çok başarılı olan Doç. Dr. Murat Bey' in ekibine, çalıştığı Medical Park Hastane çalışanlarına gösterdikleri ilgi için, emekleri için çok teşekkür ederim. Ali DOĞAN

KK
Kam*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Murat Bey beni prostatit illetinden kurtardi. Senelerce cektikten sonra tavsiye uzerine Murat Bey'e ulastim. Kendisine ne kadar tesekkur etsem azdır. 65 yas, Banka emeklisi, Kamil K.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Murat Arslan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Murat Arslan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Murat Arslan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Murat Arslan Özel Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Murat Arslan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Murat Arslan Üroloji, Üroonkoloji uzmanıdır. Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar, Çocuk Hidroseli (Su Fıtığı), Balanit (Penis Başı İltihabı) alanlarında hizmet veriyor ve Kısırlık tedavisi, Penis protezi, Şok dalga tedavisiKısırlık tedavisi, Penis protezi, Şok dalga tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube