Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren

Genel Cerrahi, Meme Cerrahisi - İstanbul
5.0

Meme Kanseri, Onkoplastik Meme Cerrahisi, Mamografi

5.0

“Müjgan hocam sayesinde 1 yılın sonunda granülomatöz mastit tedavisiyle tanıştım hastaya yaklaşımı ge...” Devamı

Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren

Prof.Dr.Müjgan Çalışkan Evren, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başlamış olduğu lisans eğitimini başarı ile tamamlayarak Tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamlayıp Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nde görev yapmış olup mesleki çalışmalarına İstanbul Onkoloji Hastanesi Tıp Merkezi'nde devam etmektedir.

Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren Özel Muayenehanesi
Suadiye Mah. Bağdat Cad. Eren Apt. No:429 D:3 34740 Kadıköy/İstanbul
Hizmetler
Laparoskopik cerrahi Laparoskopik safra kesesi ameliyatı Meme hastalıkları tanı ve tedavisi Meme koruyucu cerrahi Tiroid kanseri cerrahisi Devamı

Hakkında

Prof.Dr.Müjgan Çalışkan Evren, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başlamış olduğu lisans eğitimini başarı ile tamamlayarak Tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamlayıp Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Meme Kanseri Onkoplastik Meme Cerrahisi Mamografi Meme Hastalıkları Meme Kanseri Cerrahisi Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MY
Mel*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce
Meme hastalıkları tanı ve tedavisi
Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren Özel Muayenehanesi

Müjgan hocam sayesinde 1 yılın sonunda granülomatöz mastit tedavisiyle tanıştım hastaya yaklaşımı gerekli tedaviyi uygulaması ve takipte kalmasıyla çok şükür kurtuldum cok zahmetli bi hastalık Müjgan hocam işini hakkıyla yapan ilgisini eksik etmeyen mükemmel bi doktor

İG
İmr*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce
Meme hastalıkları tanı ve tedavisi
Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren Özel Muayenehanesi

2020 Eylül ayından beri Granülomatozmastit hastasıyım. Bir sürü doktor gezdim. İlk önce bir süre antibiyotik kullandım. O arada Emar çektirdim. Biyopsi önerdiler. Başka bir doktora gittim. Biyopsi yapıldı, sonucu bekleme süreci şok sıkıntılıydı. Çünkü tüm belirtiler kanserle aynı. Teşhis konduktan sonra Uzun bir süre Hafta da 1 kere apse drenajı yapıldı. Boşaltılan yer tekrar doluyordu. Cerrahların en sevmediği hastalık çünkü dedikleri şey aynı maalesef sebebi belli olmayan bir hastalık ve o yüzden kesin bir tedavi yöntemi yok. Artık göğsüm delik deşik olmuştu. Yara içindeydi. Hep ateş içimdeydim. Göğsümde bitmeyen hep alevli apseler vardı. Bir süre sonra başka bir doktora gittim gittiğim gün operasyon geçirdim. Göğsümün küçük bir kısmı alındı. Çaresizlikten kendimi teslim etmiştim. O dönemde kortizon kullanmaya başladım. 4 5 aylık kortizon tedavi süreci oldu. Ama o da işe yaramadı. Vücudumun şişmesiyle kaldım. Doktor bana tek çözümün göğsümün tamamının alınması olduğunu söyledi. Estetik cerrahı ile görüştürdü. Psikolojimin bozulmaması için ne yapılabilir diye. Beni resmen ameliyata hazırlıyorlardı. O sırada kortizonu bırakmış kanser tedavisinde de kullanılan bir ilaca başlamıştık. Sadece 1 hafta dayanabildim. Çok ağır geldi. Son kontrole gittiğimde doktor elinde kalemle göğsümde çizimlere başladı. Ameliyat yerini belirliyordu. Ben ameliyat olmicam dedim. Eğer kansersem memeyi alın ama değilsem bu çok saçma. Başka bi çözümü olmalı dedim ve kalktım sedyeden. O gün iyi ki kalkmışım. Sonrasında Allah kaşıma Müjgan hocamı çıkardı. Öyle farklı biri ki! Hemen sülük tedavisine başladık.Benm uzun süre ilaç kullanmış olmam ve operasyon geçirmiş olmam iyileşme sürecini çok uzattı. Ama şuan tamamen bitti. Bütün doktorların seninle ömür boyu kalacak dediği hastalık için Müjgan hocam bitecek sadece inan sabırlı ol dedi ve bitti. Eğer granülomatoz mastit hastası iseniz asla düşünmeyin ve Müjgan hocaya gidin. Sürecimin baş kahramanı Müjgan hocam iyi ki varsınız!

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Müjgan Çalışkan Evren Genel Cerrahi, Meme Cerrahisi uzmanıdır. Meme Kanseri, Onkoplastik Meme Cerrahisi, Mamografi alanlarında hizmet veriyor ve Laparoskopik cerrahi, Laparoskopik safra kesesi ameliyatı, Meme hastalıkları tanı ve tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube