Prof. Dr. Müjdat Yenicesu

Dahiliye - İç Hastalıkları, Nefroloji - Ankara

Polikistik Böbrek Hastalığı, İdrarda Kan Görülmesi (Hematüri), İdrarda Protein Görülmesi (Proteinüri, İdrara Protein Kaçağı)

Randevu Al 0 (850) 811 37 21

Doktorun Adresi (2)

Meşrutiyet Cad. No: 22 /7 Kızılay  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Müjdat YENİCESU Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Kredi kartı ile ödeme Nakit
Söğütözü Caddesi,2165 Sokak No:6 Söğütözü  Çankaya, Ankara
Medicana Ankara

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı

Müjdat Yenicesu Hakkında

Müjdat Yenicesu Kimdir?

Prof. Dr. Müjdat YENİCESU, 1961 yılında Balıkesir - Edremit'te doğmuştur. Lise öğrenimini İstanbul Haydarpaşa ve Yalova Lisesi'nde bitirdikten sonra  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1984 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yapmış ve 1990 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında 1991 yılında 4 ay süreyle Çanakkale Deniz Hastanesi'nde ve Körfez Savaşı nedeniyle 4 ay süre ile İskenderun Deniz Hastanesi'nde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Müjdat YENİCESU, 1991 yılında GATA Nefroloji Bilim Dalı Başkanlığında Nefroloji Yan Dal ihtisasına başlamış ve 1993 yılında Nefoloji Uzmanı olmuştur. 1994-1997 yılları arasında aynı bilim dalında Yardımcı Doçent olarak görev yapmış, 1995 -1996 yılları arasında ise ABD'de Nashville Vanderbilt Üniversitesi'nde yurtdışı eğitimini tamamlamıştır. 1997 yılında Türkiye'ye dönmüş ve aynı yıl Doçent unvanını almıştır.

Prof. Dr. Müjdat YENİCESU, 1997-2005 yılları arasında GATA Nefroloji Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görevini sürdürürken 2005 yılında Nefroloji Bilim Dalı Başkanlığına atanmış, 2006 yılında ise Profesör olmuştur. 2012 yılında GATA Nefroloji Bilim Dalı Başkanlığı görevinden emekli olan Dr. YENİCESU, mesleki çalışmalarına şu anda Ankara'da bulunan özel muayenehanesi'nde ve Özel Medicana International Ankara Hastanesi'nde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Polikistik Böbrek Hastalığı
 • İdrarda Kan Görülmesi (Hematüri)
 • İdrarda Protein Görülmesi (Proteinüri, İdrara Protein Kaçağı)
 • Kanlı İdrar (Hematüri)
 • Kistik Böbrek Hastalıkları
Tedaviler
 • Abdominal ultrasonografi
 • Böbrek ultrasonu
 • Kan elektrolit testi
 • Keratinin kan testi
 • Böbrek Hastalıkları Tanı ve Tedavisi
Ücret Bilgisi
Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 37 21
Anlaşmalı Kurumlar
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta
 • Demir Hayat

Müjdat Yenicesu Değerlendirmeleri

Değerlendir
4 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

rkan..
Zamanlama
İlgi
Ortam

Merhaba ben 1999 nakil oldum 2020 de diyalze tekrar girdim o gunde bugunde mujdat hocam takip etti 25 yil onsus nefroloji dusunemiyorum babam gibi oldu hic cekinmeden herseyi sora bilirsiniz 02-02-2021

al ..demir
Zamanlama
İlgi
Ortam

Yorumları okuyarak annem için randevu aldım Müjdat hocamdan iyiki de yollarımız kesişmiş çok memmun kaldım kişiliğiyle hastaya yaklaşımıyla ilgisiyle bunlardan önemlisi bilgisiyle dört dörtlük bir hekim bu bölümde hekim arayan hastalara ilk tavsiye edeceğim kişidir 23-06-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
em..�
Zamanlama
İlgi
Ortam

Yillardir kroniklesen idrar yollari enfeksiyonum vardi her ay antibiyotik kullanmak zorunda kaliyordum Mujdat hocamla tanisana kadar onerdigi bitkisel takviyelerle sorunum antibiyotik bile kullanmadan ortadan kalkti Allah razi olsun 25-07-2018

l..lan Becene
Zamanlama
İlgi
Ortam

Canımı gözüm kapalı emanet edebileceğim ender doktorlardan birisidir sık nefrit olup kendisinin tedavisiyle sorunuma çözüm bulandır iyi ki varsınız 19-12-2017

4 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Müjdat Yenicesu Cevapladığı Sorular

 • Protein kaçağı

  Membranöznefrit

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Müjdat Yenicesu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Böbrek nakli

  Hocam iyi günler 28.01.2013 tarihinde annemden aldığım böbrekle nakil oldum kreatinim 1.2 - 1.4 arasındaydı son 1 yıldır kreatinim 3 aylık kontrolde 1.5 - 1.6 - 1.8 ve 2 oldu geçen gün özel baktırdim dışardan 1.8 çıktı kullandığım ilaçlar certican 0.75 mg 2x1 cellcept 500 mg 2x1 deltacortil 5 mg yar... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Müjdat Yenicesu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 37 21

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Müjdat Yenicesu için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu hangi kurumlar Müjdat Yenicesu ile anlaşmalı?
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Demir Hayat , Ergo , Güneş Sigorta , Mapfre - Genel Sigorta , Eureko Sigorta , Akbank , Ziraat Bankası , Zurich Sigorta , Fortis bank , Ziraat Sigorta , Doğa Sigorta , Ethica Sigorta , Unico sigorta , Oyak )

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu Prof. Dr. Müjdat YENİCESU Muayenehanesi Medicana Ankara Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu Dahiliye - İç Hastalıkları, ,Nefroloji uzmanıdır. Abdominal ultrasonografi, Böbrek ultrasonu, Kan elektrolit testi, Keratinin kan testi, Böbrek Hastalıkları Tanı ve Tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Polikistik Böbrek Hastalığı, İdrarda Kan Görülmesi (Hematüri), İdrarda Protein Görülmesi (Proteinüri, İdrara Protein Kaçağı), Kanlı İdrar (Hematüri), Kistik Böbrek Hastalıkları hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Müjdat Yenicesu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Müjdat Yenicesu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

.