Prof. Dr. Müjdat Yenicesu, Ankara, Dahiliye - İç Hastalıkları

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu

Dahiliye - İç Hastalıkları, Nefroloji - Ankara

Polikistik Böbrek Hastalığı, İdrarda Kan Görülmesi (Hematüri), İdrarda Protein Görülmesi (Proteinüri, İdrara Protein Kaçağı)

Randevu Al 0 (850) 811 37 21

Adres (2)

Meşrutiyet Cad. No: 22 /7 Kızılay  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Müjdat YENİCESU Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
Söğütözü Caddesi,2165 Sokak No:6 Söğütözü  Çankaya, Ankara
Medicana Ankara

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Hakkında

Müjdat Yenicesu Kimdir?

Prof. Dr. Müjdat YENİCESU, 1961 yılında Balıkesir - Edremit'te doğmuştur. Lise öğrenimini İstanbul Haydarpaşa ve Yalova Lisesi'nde bitirdikten sonra  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1984 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde yapmış ve 1990 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında 1991 yılında 4 ay süreyle Çanakkale Deniz Hastanesi'nde ve Körfez Savaşı nedeniyle 4 ay süre ile İskenderun Deniz Hastanesi'nde İç Hastalıkları Uzmanı olarak görev yapmış olan Prof. Dr. Müjdat YENİCESU, 1991 yılında GATA Nefroloji Bilim Dalı Başkanlığında Nefroloji Yan Dal ihtisasına başlamış ve 1993 yılında Nefoloji Uzmanı olmuştur. 1994-1997 yılları arasında aynı bilim dalında Yardımcı Doçent olarak görev yapmış, 1995 -1996 yılları arasında ise ABD'de Nashville Vanderbilt Üniversitesi'nde yurtdışı eğitimini tamamlamıştır. 1997 yılında Türkiye'ye dönmüş ve aynı yıl Doçent unvanını almıştır.

Prof. Dr. Müjdat YENİCESU, 1997-2005 yılları arasında GATA Nefroloji Bilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak görevini sürdürürken 2005 yılında Nefroloji Bilim Dalı Başkanlığına atanmış, 2006 yılında ise Profesör olmuştur. 2012 yılında GATA Nefroloji Bilim Dalı Başkanlığı görevinden emekli olan Dr. YENİCESU, mesleki çalışmalarına şu anda Ankara'da bulunan özel muayenehanesinde devam etmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • GÜLHANE ASKERI TIP AKADEMISI

İlgilendiği Hastalıklar

 • Polikistik Böbrek Hastalığı
 • İdrarda Kan Görülmesi (Hematüri)
 • İdrarda Protein Görülmesi (Proteinüri, İdrara Protein Kaçağı)
 • Kanlı İdrar (Hematüri)
 • Kistik Böbrek Hastalıkları

Tedaviler

 • Abdominal ultrasonografi
 • Böbrek ultrasonu
 • Kan elektrolit testi
 • Keratinin kan testi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 37 21

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

em..�

Yillardir kroniklesen idrar yollari enfeksiyonum vardi her ay antibiyotik kullanmak zorunda kaliyordum Mujdat hocamla tanisana kadar onerdigi bitkisel takviyelerle sorunum antibiyotik bile kullanmadan ortadan kalkti Allah razi olsun 25-07-2018

l..lan Becene

Canımı gözüm kapalı emanet edebileceğim ender doktorlardan birisidir sık nefrit olup kendisinin tedavisiyle sorunuma çözüm bulandır iyi ki varsınız 19-12-2017

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Müjdat Yenicesu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Böbrek nakli

  Hocam iyi günler 28.01.2013 tarihinde annemden aldığım böbrekle nakil oldum kreatinim 1.2 - 1.4 arasındaydı son 1 yıldır kreatinim 3 aylık kontrolde 1.5 - 1.6 - 1.8 ve 2 oldu geçen gün özel baktırdim dışardan 1.8 çıktı kullandığım ilaçlar certican 0.75 mg 2x1 cellcept 500 mg 2x1 deltacortil 5 mg yar... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Müjdat Yenicesu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Hipoatremı, hipertansiyon böbrek yermezliği

  Merhabalar, babam 63 doğumlu, 30 yıldır diyabet tip 1 ve 2 yıldır hipertansiyon hastası ****,43 ve **** olunca, tansiyon da durmadan inip çıkınca hipoatremi teşhisi konulup nefrolojiye gitmemiz söylendi. cdk_****, kreatinin idrar: 47,4. p:2,75. k:3.5 albumin: 4,51. çıkmış. ****,... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Müjdat Yenicesu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
.