Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu, İstanbul, Kalp Damar Cerrahisi

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu

Kalp Damar Cerrahisi - İstanbul

Kalp Hastalıkları, Koroner Arter Tıkanıklığı, Koroner Arter Hastalığı

Takvim talep etDeğerlendir

Mehmet Ümit Ergenoğlu Hakkında

Mehmet Ümit Ergenoğlu Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Ümit ERGENOĞLU, 1966 yılında ABD’de doğmuştur. İhtisası sonrasında ABD’de Baylor College of Medicine, Methodist Hastanesi'nde ve Cleveland Clinic Foundation’da 6 yıl görev yapmıştır.

Prof. Dr. Mehmet Ümit ERGENOĞLU, Türkiye’ye döndükten sonra, Florence Nightingale Çağlayan Hastanesi'nde 2,5 yıl görev yaparken 6 ay kadar Belçika - O.L.V. Clinic Aalst' ta çalışmalarda bulunmuştur. 2007-2013 yılları arasında ise Yeditepe Üniversitesi Hastanesi'nde Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı ve Başhekim Yardımcısı olarak hizmet vermiş, 2013 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, Medical Park Göztepe Hastanesi, Beylikdüzü ve Şişli International Kolan Hastaneleri'nde de çalışmalarda bulunmuştur.

Aort ve periferik damar cerrahisi, minimal invaziv ve endovasküler girişimler, varis'in tedavi seçenekleri içerisinde yer alan minimal invaziv (su buharı tedavisi, köpükle varis tedavisi, ClariVein), Endovenöz Ablasyon Teknikleri (endovenöz lazer, endovenöz radyofrekans, endovenöz yapıştırıcı), Derin Ven Trombozu ve Mekanik Yolla Tedavisi Doç. Dr. Mehmet Ümit ERGENOĞLU'nun başlıca uzmanlık alanlarındandır.

Mesleki çalışmalarına Şişli Kolan Hastanesi ve Bayrampaşa Kolan Hastanesi'nde devam eden Dr. ERGENOĞLU, hastalarına hizmet vermekten memnuniyet duymakta olup prensip olarak danışma amaçlı muayenelerden ücret talep etmemektedir. 

Diploma aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI

Yayınlar

 • Demir T, Ergenoglu MU, Demir HB, Tanrikulu N, Sahin M, Gok E, Korkut K, Demirsoy E. Pretreatment with Methylprednisolone Improves Myocardial Protection during On-Pump Coronary Artery Bypass Surgery. Heart Surg Forum. 2015 Aug 30;18(4):E171-7. doi: 10.1532
 • Demir T, Ergenoglu MU, Tanrikulu N, Korkut AK, Demirsoy E. Endovascular treatment of abdominal aortic aneurysm in a 26-year-old man. A case report and 10-year follow-up. Ann Vasc Surg. 2015 Jul;29(5):1021.e1-3. doi: 10.1016/j.avsg.2015.01.025. Epub 2015 M
 • Demir T, Ergenoglu MU, Ekinci A, Tanrikulu N, Sahin M, Demirsoy E. Aspergillus flavus endocarditis of the native mitral valve in a bone marrow transplant patient. Am J Case Rep. 2015 Jan 21;16:25-30. doi: 10.12659/AJCR.892428.
 • Demirsoy E, Sarkislali K, Aksoy T, Ergenoglu MU. Reply to grafting restenosed coronary artery, dealing with full metal jacket. Ann Thorac Surg. 2014 Apr;97(4): 1481
 • Demirsoy E, Sarkislali KU, Aksoy T, Ergenoglu MU. Grafting restenosed coronary artery, dealing with full metal jacket. Ann Thorac Surg. 2013 Sep; 96(3): 1123

Anlaşmalı Kurumlar

 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta

Hakkında Değerlendirme Yapın

Değerlendir

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Ayak parmağı morarması

  Hocam banyodan çıktıktan sonra ayak parmaklarım morarıyo fakat herhangi bir acı oluşmuyo neden olur doktora gitmeme gerek var mı?

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Skleroterapi

  Hocam merhaba,42 yaşındayım, bacaktaki örümcek ağı seklindeki kıl kılcal damarlar için skleroterapi yaptırmak istiyorum.kilcal damarlar ergenlik döneminde başladı ve zamanla artti.doppler sonucum sol alt bacakta 3 adet perforan vende 1.2mm ve 1.7mm genişleme var ama reflü yok.disardan görünen şiş va... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. M Ergenoğlu ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. M Ergenoğlu şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Hangi sigorta şirketleri Mehmet Ümit Ergenoğlu ile anlaşmalı?
Mehmet Ümit Ergenoğlu ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Acıbadem Sigorta , Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Demir Hayat , Ergo , Groupama Sigorta , Güneş Sigorta , Mapfre - Genel Sigorta , YapıKredi Sigorta , Eureko Sigorta , Türkiye İş Bankası , Vakıfbank , Akbank , Ziraat Bankası , Zurich Sigorta )

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu Kalp Damar Cerrahisi, uzmanıdır. Aterektomi, Damar cerrahisi ameliyatları, Damar ameliyatları, Çalışan kalpte koroner bypass cerrahisi, Abdominal aort anevrizmasının endovasküler onarımı, Anterior mediastinotomi, Çalışan kalpte koroner bypass cerrahisi, Abdominal aort anevrizması(aaa) onarımı, Cabg(koroner arter bypass grefti), Atriyal septal defekt onarımı alanlarında hizmet veriyor ve Kalp Hastalıkları, Koroner Arter Tıkanıklığı, Koroner Arter Hastalığı, Kangren, Kanda Kolestrol Yüksekliği hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. M Ergenoğlu ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. M Ergenoğlu hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.