Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı

Kardiyoloji - Adana
5.0

Kalp Pili Uygulaması, Yüksek Tansiyon, Varis Tedavisi

5.0

“Babamin kalp rahatsizligi dolayisiyla tanistigimiz degerli hocamız gerek ilgi ve hoşgörüsü gerek eng...” Devamı

Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı

Nisan 1974 Adıyaman doğumluyum. İlk orta ve lise öğrenimimi kadir-şinas insanların yaşadığı bu küçük, şirin şehirde tamamladım. Üniversite eğitimim 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladı. 1998 yılında tıp doktoru ünvanını kazandım. Kısa bir dönem sadece oradaki insanların ismini ve yerini bildikleri bir köy sağlık ocağında çalıştım. Akabinde 1999 yılının Temmuz ayında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kardiyoloji uzmanlık eğitimime başladım. 2003 yılının sonunda kardiyoloji uzmanı ünvanını elde ettim. Bu ünvanla başladığım Adana Başkent Uygulama ve Araştırma Hastanesindeki görevimde Başkent Üniversitesi ait diğer hastanelerde dahil olmak üzere on binlerce hasta muayenesinde ve binlerce kardiyak girişimde bulundum. Aynı hastanede hem ulusal hem uluslararası dergilerde yayımlanan kongrelerde sunulan yüzlerce makale sözlü bildiri ve vaka bildirimlerinde bulundum. 2009 yılının Ocak ayında kardiyoloji uzmanlık alanında doçentlik ünvanını kazandım. 2009 yılının Mayıs ayından itibaren Adana Özel Ortadoğu Hastanesinde kardiyoloji kliniğinde çalışmaya başladım Bu tarihte itibaren kliniğinin kurulmasında/yönetilmesinde ve bu kliniğin yönetimde görev aldım. 2017 Nisan ayından itibaren ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında Öğretim üyesi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. Mesleğimin gerektirdiği gerek anjiyografi odasında gerek medikal tedavi ayağında gerekse de yoğun bakım tedavisinde gerekli donanıma sahip olmakla birlikte özellikle koroner arterlerin balon stent veya medikal yolla takibinde hatırı sayılır bir vaka tecrübesine ve yetiye sahibim.

Adana Tabib Odası, Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Tema Vakfı Doğal Yaşam Aktivistleri Derneği Üyesiyim.

Mesleğim dışında Türkiye’nin yakın geçmiş tarihi ile ilgili dökümanlar belgeler ve eserleri özellikle takip eder okumaktan büyük zevk alırım. İyi bir sanat müziği dinleyicisiyim.

Özel Medline Adana Hastanesi
Belediye Evleri Mahallesi,Turgut Özal Bulvarı No:234 Çukurova/Adana
Hizmetler
Anjiyogram Aort kapak replasmanı Ekg Eko(ekokardiyografi) Geçici kalp pili Devamı

Hakkında

Nisan 1974 Adıyaman doğumluyum. İlk orta ve lise öğrenimimi kadir-şinas insanların yaşadığı bu küçük, şirin şehirde tamamladım. Üniversite eğitimim 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladı. 1998 yılında tıp doktoru ünvanını kazandım. Kısa bir dönem sadece oradaki insanların ismini ve yerini bildikleri bir köy sağlık ocağında çalıştım. Akabinde 1999 yılının Temmuz ayında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kardiyoloji uzmanlık eğitimime başladım. 2003 yılının sonunda kardiyoloji uzmanı ünvanını elde ettim. Bu ünvanla başladığım Adana Başkent Uygulama ve Araştırma Hastanesindeki görevimde Başkent Üniversitesi ait diğer hastanelerde dahil olmak üzere on binlerce hasta muayenesinde ve binlerce kardiyak girişimde bulundum. Aynı hastanede hem ulusal hem uluslararası dergilerde yayımlanan kongrelerde sunulan yüzlerce makale sözlü bildiri ve vaka bildirimlerinde bulundum. 2009 yılının Ocak ayında kardiyoloji uzmanlık alanında doçentlik ünvanını kazandım. 2009 yılının Mayıs ayından itibaren Adana Özel Ortadoğu Hastanesinde kardiyoloji kliniğinde çalışmaya başladım Bu tarihte itibaren kliniğinin kurulmasında/yönetilmesinde ve bu kliniğin yönetimde görev aldım. 2017 Nisan ayından itibaren ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında Öğretim üyesi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. Mesleğimin gerektirdiği gerek anjiyografi odasında gerek medikal tedavi ayağında gerekse de yoğun bakım tedavisinde gerekli donanıma sahip olmakla birlikte özellikle koroner arterlerin balon stent veya medikal yolla takibinde hatırı sayılır bir vaka tecrübesine ve yetiye sahibim. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Kalp Pili Uygulaması Yüksek Tansiyon Varis Tedavisi Üfürümler Tansiyon Yüksekliği Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
ÜZ
Ülk*** Z***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Babamin kalp rahatsizligi dolayisiyla tanistigimiz degerli hocamız gerek ilgi ve hoşgörüsü gerek engin bilgi ve tecrubesiyle hastaneden memnun ayrılmanızı sağladı.Babamin hastalık sürecinde ve anjiyosunda tedavi yontemleri ile daha rahat nefes almamiza icimizin ferahlamisina yardim ettigi icin degerli hocama sonsuz tesekkurlerimi bir borc bilirim.Kalp hastası olan arkadaşların ziyaret etmelerini öneririm.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı Özel Medline Adana Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı Kardiyoloji uzmanıdır. Kalp Pili Uygulaması, Yüksek Tansiyon, Varis Tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Anjiyogram, Aort kapak replasmanı, Ekg hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube