Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı

Kardiyoloji - Adana

Kalp Pili Uygulaması, Yüksek Tansiyon, Varis Tedavisi

Takvim talep et Değerlendir

Doktorun Adresi

Belediye Evleri Mahallesi,Turgut Özal Bulvarı No:234  Çukurova, Adana
Özel Medline Adana Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı

Mahmut Tuna Katırcıbaşı Hakkında

Mahmut Tuna Katırcıbaşı Kimdir?

Nisan 1974 Adıyaman doğumluyum. İlk orta ve lise öğrenimimi kadir-şinas insanların yaşadığı bu küçük, şirin şehirde tamamladım. Üniversite eğitimim 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinde başladı. 1998 yılında tıp doktoru ünvanını kazandım. Kısa bir dönem sadece oradaki insanların ismini ve yerini bildikleri bir köy sağlık ocağında çalıştım. Akabinde 1999 yılının Temmuz ayında Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesinde Kardiyoloji uzmanlık eğitimime başladım. 2003 yılının sonunda kardiyoloji uzmanı ünvanını elde ettim. Bu ünvanla başladığım Adana Başkent Uygulama ve Araştırma Hastanesindeki görevimde Başkent Üniversitesi ait diğer hastanelerde dahil olmak üzere on binlerce hasta muayenesinde ve binlerce kardiyak girişimde bulundum. Aynı hastanede hem ulusal hem uluslararası dergilerde yayımlanan kongrelerde sunulan yüzlerce makale sözlü bildiri ve vaka bildirimlerinde bulundum. 2009 yılının Ocak ayında kardiyoloji uzmanlık alanında doçentlik ünvanını kazandım. 2009 yılının Mayıs ayından itibaren Adana Özel Ortadoğu Hastanesinde kardiyoloji kliniğinde çalışmaya başladım Bu tarihte itibaren kliniğinin kurulmasında/yönetilmesinde ve bu kliniğin yönetimde görev aldım. 2017 Nisan ayından itibaren ise Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalında Öğretim üyesi olarak çalışmalarıma devam etmekteyim. Mesleğimin gerektirdiği gerek anjiyografi odasında gerek medikal tedavi ayağında gerekse de yoğun bakım tedavisinde gerekli donanıma sahip olmakla birlikte özellikle koroner arterlerin balon stent veya medikal yolla takibinde hatırı sayılır bir vaka tecrübesine ve yetiye sahibim.

Adana Tabib Odası, Türk Kardiyoloji Derneği, Avrupa Kardiyoloji Derneği, Tema Vakfı Doğal Yaşam Aktivistleri Derneği Üyesiyim.

Mesleğim dışında Türkiye’nin yakın geçmiş tarihi ile ilgili dökümanlar belgeler ve eserleri özellikle takip eder okumaktan büyük zevk alırım. İyi bir sanat müziği dinleyicisiyim.

Diploma aldığı kurum
 • ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Kalp Pili Uygulaması
 • Yüksek Tansiyon
 • Varis Tedavisi
 • Üfürümler
 • Tansiyon Yüksekliği
Tedaviler
 • Anjiyogram
 • Aort kapak replasmanı
 • Ekg
 • Eko(ekokardiyografi)
 • Geçici kalp pili

Mahmut Tuna Katırcıbaşı Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ker..in
Zamanlama
İlgi
Ortam

Babamin kalp rahatsizligi dolayisiyla tanistigimiz degerli hocamız gerek ilgi ve hoşgörüsü gerek engin bilgi ve tecrubesiyle hastaneden memnun ayrılmanızı sağladı.Babamin hastalık sürecinde ve anjiyosunda tedavi yontemleri ile daha rahat nefes almamiza icimizin ferahlamisina yardim ettigi icin degerli hocama sonsuz tesekkurlerimi bir borc bilirim.Kalp hastası olan arkadaşların ziyaret etmelerini öneririm. 17-12-2019

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Mahmut Tuna Katırcıbaşı Cevapladığı Sorular

 • Kalp krizi

  Merhaba hocam. babam kalp krizi gecirdi anjio oldu fakat 5 tane damari tikali bunun icin baypas istenildi. şuanda kalp gücü yuzde 30 ama ilac veriliyor. çarşamba günü ameliyat olacak ozamana kadar yuzde 45 olabilecegini soylediler doktorlar. ana damarlarndan sadece bir tanesi saglam. riski cok mu? a... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Göğsüm cok ağrıyor

  Merhaba doktor bey benim 3 gündür sol göğsüm acıyor yatar iken kalkar iken gezer iken nefes alır iken öksürür iken sol tarafım cok ağrıyor kolumu dahi kaldırsam eğilir iken bile zorlanıyorum doktora gittim kalp ritmine baktılar kan aldılar ilk kanda kan değerleri yüksek cıktı dediler kalp krızı olab... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Mahmut Tuna Katırcıbaşı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.