Prof. Dr. Hüseyin Sinan

Genel Cerrahi - İstanbul
5.0

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Şişmanlık (Obezite), Obezite

“Uzun zamandir araştırdığım ama bir türlü cesaret edemediğim şeker ameliyatına karar vermem, hocamızi...” Devamı

Prof. Dr. Hüseyin Sinan

Dr. Hüseyin Sinan, Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğdu. İlk, orta öğrenimini ve sonrasında lise öğrenimini İstanbul’da Pertevniyal Lisesi’nde tamamladı. Sonrasında 1996 yılında Tabip Teğmen olarak GATA’dan mezun oldu.

Şırnak’ta yaptığı mecburi kıta hizmetinin ardından İstanbul GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde Genel Cerrahi uzmanlık eğitimi almıştır. Uzman doktor olarak ilk görev yeri Samsun Asker hastanesidir.

ABD Seattle’da Washington Üniversitesi Center for Videoendoscopic Surgery bölümünde “Advance Laparoscopic Surgery” konusunda 1 yıl süreyle Visiting Scholar ve Research Fellow olarak çalıştı.

Ardından Ankara GATA Acil Tıp AD, Genel Cerrahi AD’de, Ankara Mevki asker hastanesinde çalıştı ve Van Asker hastanesinde 2 yıl süreyle baştabip olarak görev yapmıştır. Dr. Hüseyin Sinan, 2014 tarihinde Genel Cerrahi Doçenti ünvanı almıştır.

Ankara GATA Genel Cerrahi AD’de 2 yıl süreyle öğretim üyesi olarak çalıştıktan sonra 2017 yılı Ağustos ayı itibariyle İstanbul’da Metabolik Cerrahi kliniğinde 2 yılı aşkın süre çalışarak yaklaşık 1500 civarında ameliyata bizzat iştirak etti. Doç. Dr. Hüseyin Sinan 2019 yılı Aralık ayında T.C. Rumeli Üniversitesi’nde profesörlük kadrosuna atanmıştır.

Çok sayıda yurt dışı ve yurt içi bilimsel yayınla birlikte kitap bölümü yazarlığı, kitap çevirmenliği, yurt içinde ve yurt dışında toplantılarda sunulan çok sayıda poster ve sözel bildiri, bilimsel toplantılarda davetli konuşmacı ve oturum başkanı olarak görev yapmıştır. Evli ve bir çocuk sahibi olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Facebook: Prof. Dr. Hüseyin Sinan

Web Sitesi: Prof. Dr. Hüseyin Sinan

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Pendik/İstanbul
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
İleri Laparoskopi Deneyimi Duodenal Swicth Gastrik bypass Gastrik Bypass Revizyon Mide Balonu Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Dr. Hüseyin Sinan, Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğdu. İlk, orta öğrenimini ve sonrasında lise öğrenimini İstanbul’da Pertevniyal Lisesi’nde tamamladı. Sonrasında 1996 yılında Tabip Teğmen olarak GATA’dan mezun oldu. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2019
Deneyim: 3 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Zayıflama (Kilo verme) tedavisi Şişmanlık (Obezite) Obezite Mide Bypass Tüp mide Devamı

Deneyimler

Prof. Dr. Hüseyin Sinan (2019 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 31 59

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
MA
Mel*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Uzun zamandir araştırdığım ama bir türlü cesaret edemediğim şeker ameliyatına karar vermem, hocamızin ameliyat ettiği yakınım sayesinde oldu. Hocamızla ilk görüşmem sonrasında, ameliyat öncesi yapilacak olan check-up sonucuna göre ameliyat karari verileceğinin bana söylenmesi ise hocamıza olan güvenimi artırdı ve sonuç olarak ameliyat olmaya kesin karar verdim. Hayatim boyunca bu kadar ayrıntılı bir check-up tan geçmemiştim. Hatta ya şeker değerlerim ve check-up sonucum olumlu çıkmazsa diye inanılmaz strese girmiştim. Çünkü hocamız istenen değerleri taşımamam durumunda kesinlikle ameliyatın söz konusu olamayacağını söylemişti. Şükürler olsun ki tüm değerlerim ameliyata uygun bulundu ve yaklaşık 1 ay önce ameliyat oldum. 13 Kasım hayatımda bir dönüm noktası oldu. Hala inanamıyorum ama şeker ve insülin değerlerim dahil olmak üzere yüksek kan şekerine bağlı tüm değerlerim 1 ay sonunda normal değerlere ulaştı. Ayrıca 1 senedir diyet yapmama rağmen bir türlü veremediğim ciddi oranda bir kilo kaybı yaşadım. Hocamız ameliyat öncesi ve sonrasında hastaneden çıkış yapana kadar izinli olduğu günlerde bile durumumu takip etmek için sürekli hastaneye geldi. Hocam sizinle yolum kesiştiği için o kadar mutluyum ve size o kadar saygı duyuyorum ki bunu kelimelerle anlatamam. Ülkemizde sizin gibi değerli bilim adamlarının olması gerçekten gurur verici. Tabi bu süreçte tükenmek bilmeyen bütün sorularima günün hangi saatinde olursa olsun cevap veren ve şeker ölçümlerimi 1 ay boyunca neredeyse günlük takip eden diyetisyenim Hatice hanım ve koordinasyon dahil olmak üzere tedavi sürecinin tüm aşamalarında bana yardım eden Kübra hanıma da ayrıca teşekkür ederim.

MS
Meh*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Metabolik Cerrahi ve Obezite cerrahisi dalında uzman ve çok deneyimli bir cerrahtır. Gerek ameliyat uyguladığı hasta sayısı ve gerekse de ekibinin tam profesyonel olarak çalışması sayesinde hasta memnuniyeti açısından çok çok üst seviyelerdedir. Kesinlikle bu açıdan bir şikayetiniz varsa bilgi almanızı öneririm.

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 9 Aralık 2021
Mehmet Bey merhaba, nazik değerlendirmeniz için çok teşekkürler.
Mah*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Bugüne kadar tanıdığım en harika ekip her şeyi dört dörtlük şekerim 800 yerdeyken şu an 140 da sadece 1 ay geçti bir ay içerisinde 10 kilo verdim bu bey hepsi yağdan gitmiş çok memnunum bugüne kadar çoğu zaman doktorlarla konuştuk görüştük ama Hüseyin Sinan bey kadar mükemmel bir insan görmedim iyi asistanı Kübra hanım diyetisyene Hatice hanım ve büyük insan Hüseyin hocam hepinize çok teşekkür ediyorum gerçekten harikasınız

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 9 Aralık 2021
Mahsime Hanım merhaba, tüm ekibimle, size sevdiklerinizle birlikte sağlıklı günler diliyoruz.
ÖG
Özl*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Obezite cerrahisi için hocamla buluştuk.cok korktuğum bir ameliyatti. Ama hocam kaygılarımı öyle güzel giderdi ki ameliyata karar verdim. Çok başarılı bir ameliyatla yepyeni bir hayata adım attım. Morbit obez biriyim. Bir yıl sonra biriydim diycem inşallah . Düşünen ama cesaret edemeyen herkese tavsiye ederim. Hüseyin Sinan hocam bu işin ehli.elinize sağlık tekrar tekrar teşekkür ediyorum 🤗

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 9 Aralık 2021
Özlem Hanım merhaba, tüm ekibimle birlikte, kararınızın size ve ailenize hayırlı olmasını diliyoruz. Sevdiklerinizle sağlıklı günler...
ŞÇ
Şük*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 ay önce

Hocamız ve ekibi gercekten başarılı, işini halkıyla yapan bir ekip. Her işin bir ehli olur hocamız da alanında ehil, bilge insanlardan. Tüp mide ameliyatı için gittik başarılı bir ameliyat geçirdik. Tavsiye üzerine gitmiştik. Kendisine ekibine ve bu güzel insanları ve hizmeti bize tanıtan hastane yetkililerine de çok çok teşekkür ederiz.

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 9 Aralık 2021
Şükrü Bey merhaba, nazik yorumunuz için çok teşekkürler. Ekibimle birlikte güzel günler diliyoruz.
UA
Umu*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Anlamlı anlamsız her soruma fazlasıyla yanıt aldığım, riski en aza indirmek için her yöntemi uygulayan, idealizmi ve dürüstlüğü örnek alınası hocadır, Prof. Dr. Hüseyin Sinan

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 11 Ekim 2021
Sevgili Umutcan Bey, Tüm ekibimle birlikte, size ve sevdiklerinize sağlık ve mutlulukla dolu, diyabetsiz ve kilosuz bir yaşam diliyoruz.
fk
Fat*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Uzun araştırmalarımız sonucu okadar güzel yorumlardan sonra Hüseyin bey ile iletişime gecip obezite ameliyatı oldum ve bugün taburcu oldum ameliyattan sonra hic agrım sızım yoktu ameliyat oncesi ve sonrası gercekten cok ilgilendiler doktor beyin size yaklaşımı kişiliği hastanede gecirdiğimiz suredeki rahatlığımız herşey çok iyidi iyiki Hüseyin beyi tanımışız kendisine ve yardımcısı Kübra hanıma ve diyetisyen Hatice hanıma çok teşekkür ederiz

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 11 Ekim 2021
Sevgili Fatih Bey, Umuyoruz ki zaman geçtikçe her şey çok daha güzel olacak. Tüm ekibimle birlikte size ve sevdiklerinize sağlık ve mutlulukla dolu bir yaşam diliyoruz.
EK
Ero*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Prof. Dr. Hüseyin Sinan Yenişehir, Özel Adatıp İstanbul Hastanesi, Kardelen Sk. D:No: 2, 34912 Pendik/İstanbul Cerrah erol kuru 33 puan 17 saat önce Ben 15 yıllık şeker hastasıyım Hüseyin hocamı fecebookta instegramda gördüm hakkındaki yorumları okudum ve durumumu hastalığımı konuşmak için iletişime geçtim. Önce benim bu operasyona uygun olup olmadığımı öğrenmek için bir takım testler yapmam istendi ben bu testleri sakaryada ki adatıp hastanesinde bu testleri yaptırıp asistanı Kübra hanıma vatsaptan gönderdim inceleme sonucu operasyon için uygunluk aşamasının ilk etabını geçtim. Operasyonun diğer kısmı için çekap yapmak için İstanbul'daki adatıp hastanesine davet edildim. 23/03/2021tarihindeekap yapıldı ondada bir sorun çıkmadı 24/03/2021tarihinde saar 9:00 ameliyata alındım 1.5 - 2 saatlik bir ameliyat geçirdim. O akşam kalkıp yürüdüm 27/03/2021 tarihinde taburcu oldum. Ameliyattan beri ne şeker ne tansiyon ilacı kullanmıyorum. Hocam ve ekibi diyetisyenim Hatice hanımla her an irtibat halindeyiz. Ameliyata 102.8 kg ile girdim bu gün 6. ay (15/09/2021)kontrolüm vardı 80.3 kg tartıldım Hüseyin hocam ve diyetisyenim Hatice hanım herşeyin çok güzel olduğunu testlerin kan değerlerinin güzel olduğunu söylediler. Şifa Allah tan ama bu şifa Allah İn izni ileHüseyin hocam ve ekibinin elinden geldi Allah onlardan razı olsun. Bende çok uslu bir hasta olduğumu belirteyim verilen diyet ve egsersiz programına harfiyen uydum bunları yaparken eşimde Allah ondan razı olsun bana çok destek oldu. Biliyorum biraz masraflı bir ameliyat ama inanın sağlığınız için buna değer imkanı olan bu ameliyatı olsun ama seçiminizi iyi yapın merdiven altı yerlerde işin eğli olmayan insanlardan şifa değil daha büyük dertler gelir. Allah herkese sağlık sıhat versin bu operasyonu yaptıracak insanlara şimdiden acil şifalar nasip etsin.

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 11 Ekim 2021
Sevgili Erol Bey, Konuyu ve ameliyat sürecini çok iyi özetlemişsiniz. Siz sağlıkla kurtuldunuz, darısı diğer şifa bekleyen şeker hastalarının başına diyelim. Tüm ekibimle birlikte size ve sevdiklerinize sağlıklı bir ömür diliyoruz.
AT
Ali T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Diyabetten kurtulmak için hocamla irtibata geçerek hayatımdaki en önemli adımı atmış oldum. Güler yüzlü bilgili içten ve işinde çok iyi birisi olduğunu zaten söylememe gerek yok. Ameliyat öncesi ve sonrası hocamızın takibinden çok memnun kaldım. Asistanı Kübra Hanım ve Diyetisyen Hatice Hanımın emeklerinide söylemeden geçemeyeceğim. Ameliyat başarılıydı hiç korkulacak gibi değil. Şeker ilaçlarını bıraktım, zayıfladım, kan değerlerim ve enerjim müthiş. Çok teşekkürler Hüseyin Bey ve ekibi. Allah sizden razı olsun.

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 11 Ekim 2021
Sevgili Ali Bey, Tüm ekibim adına, size ve sevdiklerinize ilaçlardan uzak, diyabetsiz, mutluluk dolu yıllar diliyorum.
SE
Sal*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
8 ay önce

Herkese merhabalar. Yorumlar niteliğinde çıkmış olduğumuz serüven ile alakalı düşüncelerimi belirtmek istedim .eşim bipartisyon transfer ameliyatı geçirdi. Seker hastalığı yoktu fakat genetik olarak seker hastalığı olma yolunda ilerleyen bir obezite hatasıydı. (Aile olarak seker hastalığı genetik) 3 Ay olmak üzere ameliyat olalı.ben yorum yapmak icin üzerinden biraz zaman geçmesinden yanaydim. Doktorumuz Sayın Hüseyin SİNAN ve ekibi gayet ilgili ,alakalı bir şekilde her anımızda yanımızdaydı. Bıkmadan usanmadan her sorumuza, her türlü tereddütümüze sabırla yanıt verdiler .tekrar kendilerine buradan teşekkür etmek isterim Ameliyata uygun görüldüğüne sonra ,yatış yapıldı ve başarılı bir şekilde ameliyatı atlattık. 4 gün hastanede yatış yaptık. Sonrasında ağrılar hafiflemis ,sağlıkla sonucu bekleyip görmek üzere taburcu olduk.. Ben anladım ki bu hasta ,hasta yakını ,doktor,hemşire tam bir ekip işi 3 Ay oldu biz 124.8 kg olarak girdiğimiz ameliyattan suan hiç bir değer eksiğimiz olmadan 98.4 kg olarak her şey yolunda olarak devam ediyoruz. Kendinizi Seviyorsanız ,sağlığınıza önem gösteriyorsaniz Dr. Hüseyin SİNAN in kapısını çalın derim . W Ben, eşimin bizimle tekrar kaliteli vakit geçirebilmesini sağladığı için saygı ve sevgilerimi sunuyorum tekrar tekrar Sayın Dr. Hüseyin SİNAN Bey'e Asistanımız Kubra DOĞAN Hanım'a Diyetisyenimiz Hatice MARANGOZ Hanım'a ve tüm ekibe teşekkürlerimi sunuyorum Iyiki sizin gibi insanlar var Allah razi olsun 🍀

Prof. Dr. Hüseyin Sinan
Prof. Dr. Hüseyin Sinan 11 Ekim 2021
Sevgili Saliha Hanım, Güzel yorumunuz ve ifadeleriniz için çok teşekkürler. Tüm ekibimle birlikte eşinize ve size sevdiklerinizle geçireceğiniz, sağlık dolu, mutlu uzun yıllar diliyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Hüseyin Sinan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Hüseyin Sinan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Hüseyin Sinan için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Hüseyin Sinan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504743159

Prof. Dr. Hüseyin Sinan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Hüseyin Sinan Prof. Dr. Hüseyin Sinan bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Hüseyin Sinan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Hüseyin Sinan Genel Cerrahi uzmanıdır. Zayıflama (Kilo verme) tedavisi, Şişmanlık (Obezite), Obezite alanlarında hizmet veriyor ve İleri Laparoskopi Deneyimi, Duodenal Swicth, Gastrik bypass hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Facebook Twitter Instagram Youtube