Prof. Dr. Hüseyin Dindar

Çocuk Cerrahisi - Ankara
5.0

Sünnet Derisinin Ucunun Daralması (Bitiklik), Apandisit, Çocuk Ürolojisi

5.0

“Merhaba ben Ankara dan bideci çocuk sene 96da kalın bağırsak sorunu ile gittiğim Ankara tıp çocuk ce...” Devamı

Prof. Dr. Hüseyin Dindar

Prof.Dr Hüseyin Dindar, lisans öncesi öğrenimlerini bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1977 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1982 yılında Çocuk Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 

Mareşal Fevzi Çakmak Askeri Hastanesinde 1983-1984 yıllarında,SSK Dışkapı Hastanesinde 1984 Mayısından 1987 hazıranına kadar çalışmıştır

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde  19 Hazıran 1987 tarihinde Yard.Doç.Dr. olarak göreve başlamıştır. Ekim1989- Temmuz 1990 arasında  Fullbright Araştırma bursu ile University of California Los Angeles(UCLA) Health Center’da ve Los Angeles Children Hospital’de(USCSD) Çocuk cerrahisi ve Çocuk ürolojisi alanında araştırmalar yapmış, klinik uygulamalara katılmıştır. 

Ankara Üniversitesine dönerek  çalışmalarına devam etmiş 1995 yılı ekim ayında doçent , 2001 yılında profesör olmuştur. 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini 2002  yıllından emekli olduğu 1 Ocak 2019 yılına kadar yürütmüştür. Ülkemizde çocuklarda laparoskopik cerrahi uygulamalarının gelişmesinde öncülük yapmış, Ankara Tıp Çocuk Cerrahisinin Uluslar arası alanda tanınan ve kabul gören Türkiye’nin en iyi endoskopik cerrahi ve karaciğer transplantasyon  merkezi olmuştur. 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’ndan 1 ocak  2019 tarihinde emekli olmuştur. Bundan Sonra
“Başkent Üniversitesi Konya Araştırma ve Uygulama Merkezi” ve Alife Park Hospital Ankara hastanelerinde çalışmıştır.

Halen ACIBADEM ANKARA  Hastanesinde çalışmaktadır.

Çocuk Cerrahisi’nin tüm dallarında uzmanlaşmış olan Dr. Hüseyin Dindar’ın 50 civarında SCI’ ye kayıtlı yurt dışı dergilerde yayınlanmış makalesi, 100’ün üzerinde yurtdışı kongrelerde sunulmuş bildirisi bulunmakta olup yapmış olduğu bilimsel yayınlara 250’nin üzerinde atıfı bulunmaktadır. 


 

 

Acıbadem Ankara Hastanesi
Turan Güneş Bulvarı, 630. Sk. No:6, 06450 Yenimahalle/Ankara
Tedaviler
Apandisit tedavisi Boşaltım sistemi ve üreme organlarına ait cerrahi İnmemiş testis cerrahisi Kabızlık tedavisi Kaka kaçırma tedavisi Kasık Fıtığı (inguinal herni) tedavisi Sindirim sistemi cerrahisi Sünnet Yenidoğan cerrahisi Çocukluk çağında kanser cerrahisi Laparoskopik cerrahi Safra kesesi taşı tedavisi Yanık tedavisi Yumurtalık kisti tedavisi Solunum sistemi cerrahisi Devamı

İlgi Alanları

Sünnet Derisinin Ucunun Daralması (Bitiklik) Apandisit Çocuk Ürolojisi İdrar Deliğinin Penis Ucunda Olmaması İdrar Kaçırma (İdrar İnkontinansı) Kasık Fıtığı Penis Eğriliği Penis Ucundan Akıntı Gelmesi Peygamber Sünneti Sünnet Derisinde Şişme (Kızarıklık) Sünnet Yenidoğan Sünneti Yemek Borusu (Özafagus) Hastalıkları Wilms Tümörü (Böbrek Tümörü) Vezikoüreteral Reflü (VUR, Böbrek Reflüsü)
Devamı

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
UB
Uğu*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 ay önce

Merhaba ben Ankara dan bideci çocuk sene 96da kalın bağırsak sorunu ile gittiğim Ankara tıp çocuk cerrahi bölümünde bulunan sevgili hocamız Hüseyin Dindar hacamizin 3sene boyunca tedavimle uğraşıp ve beni tekrardan Allah'ın yardımı ile ve kendi mücadele sonucu hayata bağlayan insandir sayın Hüseyin Dindar hocamiz ( bideci bebek )

MK
Mer*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hüseyin bey oğlumun sünnetini ve fıtık ameliyatını yaptı. Kendisi sürecin başından sonuna kadar bizimle bir baba şefkatiyle ilgilendi, bebeğimizle alakalı tedirgin olduğumuz konularda bizleri rahatlattı.Ameliyat sonrası da merak ettiğimiz sorulara anında dönüş yaparak bizleri aydınlattı.

BD
Beg*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Hüseyin Hocam oğlumu sünnet etti. Oğlum 6 aylıktı, hem korona dönemi olmasının hem de annelik duygularımın yarattığı tedirginlik Hüseyin Hocam sayesinde yok oldu. Ameliyat çok güzel geçti. iyileşme sürecinde her sorumuza yanıt verdi sıkılmadan. Kontrolde de ilgisi hiç eksik olmadı. Zaten alanında kendini ispat etmiş bir doktor. Kendisine teşekkürlerimizi buradan da iletiyoruz.

Prof. Dr. Hüseyin Dindar
Prof. Dr. Hüseyin Dindar 2 Ekim 2020
teşekürler ediyorum sizin inceliğiniz
ek
Esr*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Kelimelere sığdırılamayacak kadar iyi alanında en iyi,kendisine sonsuz teşekkür ederiz.Mutlaka tanımalısınız!!!Kalender ailesi:D

Prof. Dr. Hüseyin Dindar
Prof. Dr. Hüseyin Dindar 2 Ekim 2020
teşekürler.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Hüseyin Dindar ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Hüseyin Dindar için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Hüseyin Dindar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Hüseyin Dindar Acıbadem Ankara Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Hüseyin Dindar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Hüseyin Dindar Çocuk Cerrahisi uzmanıdır. Sünnet Derisinin Ucunun Daralması (Bitiklik), Apandisit, Çocuk Ürolojisi alanlarında hizmet veriyor ve Apandisit tedavisi, Boşaltım sistemi ve üreme organlarına ait cerrahi, İnmemiş testis cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube