Prof. Dr. Hüseyin Dindar, Ankara, Çocuk Cerrahisi

Prof. Dr. Hüseyin Dindar

Çocuk Cerrahisi - Ankara

Bağırsak Tıkanması, Yenidoğan Sünneti, Yemek Borusu (Özafagus) Hastalıkları

Randevu Al 0 (850) 811 80 65

Doktorun Adresi

Turan Güneş Bulvarı, 630. Sk. No:6, 06450  Yenimahalle, Ankara
Acıbadem Ankara Hastanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hüseyin Dindar Hakkında

Hüseyin Dindar Kimdir?

Prof.Dr Hüseyin Dindar, lisans öncesi öğrenimlerini bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1977 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapmış ve 1982 yılında Çocuk Cerrahisi Uzmanı olmuştur. 

Mareşal Fevzi Çakmak Askeri Hastanesinde 1983-1984 yıllarında,SSK Dışkapı Hastanesinde 1984 Mayısından 1987 hazıranına kadar çalışmıştır

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde  19 Hazıran 1987 tarihinde Yard.Doç.Dr. olarak göreve başlamıştır. Ekim1989- Temmuz 1990 arasında  Fullbright Araştırma bursu ile University of California Los Angeles(UCLA) Health Center’da ve Los Angeles Children Hospital’de(USCSD) Çocuk cerrahisi ve Çocuk ürolojisi alanında araştırmalar yapmış, klinik uygulamalara katılmıştır. 

Ankara Üniversitesine dönerek  çalışmalarına devam etmiş 1995 yılı ekim ayında doçent , 2001 yılında profesör olmuştur. 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini 2002  yıllından emekli olduğu 1 Ocak 2019 yılına kadar yürütmüştür. Ülkemizde çocuklarda laparoskopik cerrahi uygulamalarının gelişmesinde öncülük yapmış, Ankara Tıp Çocuk Cerrahisinin Uluslar arası alanda tanınan ve kabul gören Türkiye’nin en iyi endoskopik cerrahi ve karaciğer transplantasyon  merkezi olmuştur. 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı’ndan 1 ocak  2019 tarihinde emekli olmuştur. Bundan Sonra
“Başkent Üniversitesi Konya Araştırma ve Uygulama Merkezi” ve Alife Park Hospital Ankara hastanelerinde çalışmıştır.

Halen ACIBADEM ANKARA  Hastanesinde çalışmaktadır.

Çocuk Cerrahisi’nin tüm dallarında uzmanlaşmış olan Dr. Hüseyin Dindar’ın 50 civarında SCI’ ye kayıtlı yurt dışı dergilerde yayınlanmış makalesi, 100’ün üzerinde yurtdışı kongrelerde sunulmuş bildirisi bulunmakta olup yapmış olduğu bilimsel yayınlara 250’nin üzerinde atıfı bulunmaktadır. 


 

 

Diploma aldığı kurum

 • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ÇUKUROVA ÜNIVERSITESI

İlgilendiği Hastalıklar

 • Bağırsak Tıkanması
 • Yenidoğan Sünneti
 • Yemek Borusu (Özafagus) Hastalıkları
 • Wilms Tümörü (Böbrek Tümörü)
 • Vezikoüreteral Reflü (VUR, Böbrek Reflüsü)

Tedaviler

 • Apandisit tedavisi
 • Boşaltım sistemi ve üreme organlarına ait cerrahi
 • İnmemiş testis cerrahisi
 • Kabızlık tedavisi
 • Kaka kaçırma tedavisi

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 80 65

Anlaşmalı Kurumlar

 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • Axa Sigorta

Doktor Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

üm..

Hüseyin Hocam oğlumu sünnet etti. Oğlum 6 aylıktı, hem korona dönemi olmasının hem de annelik duygularımın yarattığı tedirginlik Hüseyin Hocam sayesinde yok oldu. Ameliyat çok güzel geçti. iyileşme sürecinde her sorumuza yanıt verdi sıkılmadan. Kontrolde de ilgisi hiç eksik olmadı. Zaten alanında kendini ispat etmiş bir doktor. Kendisine teşekkürlerimizi buradan da iletiyoruz. 01-10-2020

Prof. Dr. Hüseyin DINDAR

- 02.10.2020

teşekürler ediyorum sizin inceliğiniz

a..ender

Kelimelere sığdırılamayacak kadar iyi alanında en iyi,kendisine sonsuz teşekkür ederiz.Mutlaka tanımalısınız!!!Kalender ailesi:D 17-06-2015

Prof. Dr. Hüseyin DINDAR

- 02.10.2020

teşekürler.

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Hüseyin Dindar tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Hüseyin Dindar ile nasıl iletişime geçerim?
Prof. Dr. Hüseyin Dindar ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 811 80 65

Prof. Dr. Hüseyin Dindar için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. Hüseyin Dindar için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Hüseyin Dindar için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Hüseyin Dindar hangi kurumlar Hüseyin Dindar ile anlaşmalı?
Prof. Dr. Hüseyin Dindar ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Acıbadem Sigorta , Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , Axa Sigorta , Demir Hayat , Ergo , Güneş Sigorta , Mapfre - Genel Sigorta , Ray Sigorta , Eureko Sigorta , Türkiye İş Bankası , Akbank , Ziraat Bankası , Ziraat Sigorta , Doğa Sigorta , Ethica Sigorta , Yargıtay )

Prof. Dr. Hüseyin Dindar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Hüseyin Dindar Acıbadem Ankara Hastanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Hüseyin Dindar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Hüseyin Dindar Çocuk Cerrahisi, uzmanıdır. Apandisit tedavisi, Boşaltım sistemi ve üreme organlarına ait cerrahi, İnmemiş testis cerrahisi, Kabızlık tedavisi, Kaka kaçırma tedavisi, Kasık Fıtığı (inguinal herni) tedavisi, Sindirim sistemi cerrahisi, Sünnet, Yenidoğan cerrahisi, Çocukluk çağında kanser cerrahisi alanlarında hizmet veriyor ve Bağırsak Tıkanması, Yenidoğan Sünneti, Yemek Borusu (Özafagus) Hastalıkları, Wilms Tümörü (Böbrek Tümörü), Vezikoüreteral Reflü (VUR, Böbrek Reflüsü) hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Hüseyin Dindar için muayene ücreti nedir?
Prof. Dr. Hüseyin Dindar muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Hüseyin Dindar muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.
Prof. Dr. Hüseyin Dindar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. Hüseyin Dindar hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Doktordan Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.