Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu, İstanbul, Göz Hastalıkları

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu

Göz Hastalıkları - İstanbul

Göz Ağrısı, Göz Tembelliği (Ambliyopi), Tavuk Karası Hastalığı

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Teşvikiye Mah.Hakkı Yeten Caddesi. Fulya Terrace Center 1 No:11 Kat: 15 Daire : 88  Şişli, İstanbul
Prof.Dr.Halil Bahçecioğlu

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Halil Bahçecioğlu Hakkında

Halil Bahçecioğlu Kimdir?

Dr. Halil Bahçecioğlu, 1957 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul eğitimini Almanya'da, lise eğitimini ise 1976 yılında İstanbul Avusturya Lisesi'nde tamamladı. Tıp eğitimine 1976 yılında Viyana Üniversitesi'nde başlayan Dr. Bahçecioğlu, aynı yıl Graz Karl -Franzes Üniversitesi Almanca Çevirmenlik ve Graz Karl-Franzes Üniversitesi Felsefe bölümlerine de başlamıştır. Dr. Bahçecioğlu, 1979 yılında Almanca -Türkçe Yeminli Mütercim Tercüman unvanını aldı, 1980 yılında Felsefe bölümünü tamamlamış ve 1981 yılında Graz Karl-Franzes Üniversitesi felsefe bölümü yüksek lisansını gerçekleştirdi, 1983 yılında ise tıp doktoru unvanını aldı. 1983 yılında yine Viyana Üniversitesi'nde göz hastalıkları alanında ihtisasına başlamıştır ve aynı yıl askerlik hizmetini de yerine getirmiştir. 1984 yılında zorlu Yabancı Dil ve Yeterlilik sınavlarından geçerek göz hastalıkları ihtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı'nda sürdürmüştür.
1986 yılında Üniversite tarafından görevlendirilerek Viyana Üniversitesi 2.ci Göz Kliniğinde Oküloplasti üzerine eğitim almıştır.

1987 yılında yine üniversite tarafından Londra, Moorfields Göz Kliniği'nde Diyabetik Retinopati ve Argon Lazer Fotokoagülasyon konularında eğitim almak üzere üniversite tarafından görevlendirildi. 1987 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayan Dr. Bahçecioğlu, 
aynı yıl aynı fakültede uzman doktor olarak çalışmaya başlamıştır.

Dr. Bahçecioğlu, 1989 ile 1999 yılları arasında İ.Ü.Göz Hastalıkları Kornea Transplantasyonu Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde çalışmalarını sürdürdü ve 1989 yılında Londra Moorfields Göz Kliniğinde Vitreoretinal Cerrahi alanında eğitim almak üzere görevlendirildi.

Dr. Bahçecioğlu, 1991 yılında Doçent unvanını aldı ve İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki görevini sürdürdü. 1992 yılında Amerika'da Luisiana State University Eye Center'da Vitrektomi ve Excimer Laser konuları ile ilgili çalışmalar yürüttü. 1998-1999 yılları arasında İ.Ü.Göz Hastalıkları Kornea Transplantasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü.

Dr. Bahçecioğlu, 1999 yılında Profesör unvanını aldı ve bu tarihten 2001 yılına kadat yine İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı' nda görev almayı sürdürdü. 2001-2005 yılları arasında Kadir Has Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı oldu. 2005-2006 yılları arasında İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Retraktif Cerrahi Birim Başkanı oldu. 2006-2001 yılları arasında T.C İstanbul Bilim Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü.
2012-2014 yılları arasında Şişli ve İstanbul Florance Nigthingale Hastanesi Göz Birim Başkanı olarak görev yapan Dr. Halil Bahçecioğlu, 2014 yılından itibaren hastalarını kendi kliniğinde kabul etmektedir.

Doktor Yorumları

Değerlendir
16 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

ila..ün

Rahmetli babası Kemal dayıda çok iyi bir kalp doktoru idi ve annesi Necla yengede iyi bir diş doktoruydu. Halil beyinde iyi bir doktor olması çok normal 22-10-2018

lem..aduman

Kısa zamanda cevabınız için teşekkürler 27-03-2016

an..ldız

08-03-2016

ER..ADAYI

teşekkürler hayırlısı bakalım inşallah önmeli bişi çıkmaz gözümde. 17-02-2016

eyman..T

Hocam ilginiz için teşekkürler. 16-02-2016

..

Kısa zamanda cevap için teşekkürler.. 25-01-2016

e..ınlı

08-01-2016

nur..ur

İlginiz için tesekkur ederim 24-12-2015

nur..ur

İlginiz için tesekkur ederim 24-12-2015

in..al

Soruma kısa sürede ve net bir yanıt verdiği için teşekkür ediyorum kendisine sağlıklı günler dilerim. 23-11-2015

a..�demir

Çok kısa zamanda net cevap verdiğin için teşekkürler hocam. 16-11-2015

�e..lık

İlginiz için teşekkür ederim hocam. 24-10-2015

ar..ircioğlu

Eğer doktorunuz Halil Bey ise siz şanslı hastalardansınız :) 15-10-2015

ient..

soruma kısa zamanda cevap verdiğiniz için çok teşekkürler en iyi dileklerimle 07-09-2015

MET KORUCU..URUM

çok iyi ilgilendi 10-08-2015

met..aş

x 19-04-2015

16 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Bir gözde renk solgunluğu

  Merhaba hocam, benim sol gözümde ufak bir bozukluk var bir çok doktora gittim gizli hipermetrop dediler göz tembelliği diyen oldu ama ben bir türlü ne olduğunu anlayamıyorum. gün içinde sol gözümü sağ gözüme göre daha güçsüz hissediyorum ilginç bir his oluyor bazen, sadece sol tarafta... ve re... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kornea dikligi

  Hocam merhaba ben 9 yildir lens kullaniyorum. lens gozlerime zarar vermismi ve lazer ameliyat olabilir miyim diye doktora gittim. kornea filmi cekildi. doktor gozlerinde diklesme var ve kornea yapisida ince dedi. su an icin lazer ameliyati uygun bulmuyorum 4 ay sonra tekrar kontrol edelim dedi.dokto... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. H Bahçecioğlu ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. H Bahçecioğlu şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu Prof.Dr.Halil Bahçecioğlu bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu Göz Hastalıkları, uzmanıdır. Botulinum toksini tip a, Lasik, Blefaroplasti, Intralase - lasik, OCT (Optik Koherens Tomografi) alanlarında hizmet veriyor ve Göz Ağrısı, Göz Tembelliği (Ambliyopi), Tavuk Karası Hastalığı, Prematüre Retinoplastisinde Göz Muayenesi, Görme Bozukluğu hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. H Bahçecioğlu ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Halil Bahçecioğlu hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. H Bahçecioğlu hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.