Prof. Dr. Halil Ak

5.0

Omurilik Kanal Darlığı, Trigeminal Nevralji, Bel-Sırt-Boyun Ağrıları Tanı Ve Tedavisi

5.0
Soru sor

“Mükemmel ötesinde bir hocam” Devamı

Prof. Dr. Halil Ak

Prof. Dr. Halil AK, İlk ve orta öğrenimini Kadirli’de, lise öğrenimini Osmaniye Lisesi'nde tamamlamıştır. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmiş ve 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. Yine 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış, 1980 yılında ihtisasını tamamlayarak nöroşirürji uzmanı unvanını almıştır. 1980-2007 yılları arasında uzman, öğretim görevlisi, yardımcı doçent ve doçent unvanları ile görev yapmıştır. 2007’den beri nöroşirurji profesörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Halil Ak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda bölüm başkanı olarak çalışmış ve 1 Ocak 2015 tarihinde emekli olmuştur. 1983-1992 yılları arasında ek görevle Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu’nda konsültan nöroşirürji uzmanı olarak, 1992-2005 yılları arasında 1. İhtisas Kurulu Nöroşirürji Üyesi olarak görev yapmıştır. 1983’de 1 ay süre ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Laboratuarı’nda mikrocerrahi eğitimi almıştır.

1984-1985 yıllarında Brüksel Üniversitesi Erasme Hastanesi Nöroşirürji Kliniği’nde Prof. Dr. J. Brotchi’nin yanında klinik ve bilimsel faaliyetlere katılarak mikronöroşirürjikal müdahaleler, kafa tabanı cerrahisi ve sellar patolojiler için trans-sfenoidal cerrahi girişim yöntemi üzerine çalışmalar yapmıştır.

1985 yılında Zürih Üniversitesi Nöroşirürji Kliniği’nde bir ay süre ile Prof. Dr. M. Gazi Yaşargil’in yanında mikrocerrahi kursuna ve Yaşargil’in mikroşirürji ve Landolt’un endonasal trans-sfenoidal hipofiz ameliyatlarına katılmıştır.

Prof. Dr. Halil AK, Türk Tabipler Birliği, Türk Nöroşirürji Derneği, Türk Nöropsikiyatri Derneği, Balkan Tıp Birliği (Union Medicale Balkanique), Türk Patoloji Derneği gibimesleki kuruluşlara da üyedir.

Hipofiz tümörleri, beyin tümörleri, omurilik tümörleri, anevrizma ve vaskuler malformasyon ameliyatları, hidrosefali (çocuk ve erişkin) ameliyatları, kafa travması ve kafa içi kanamaları, beyin kanaması ameliyatları, çocuk veya erişkin kafa, omurga - omurilik orta hat anomalileri (meningosel, meningmiyasel, gergin omurilik ameliyatları), lomber ve servikal disk hernileri (fıtıkları), boyun, bel sırt omurga kırık ve kaymaları ve omurga kanal darlıklarına bağlı omurilik ve sinir sıkışması ameliyatları, hemifasiyal spazm ve trigeminal nevralji ameliyatları, Arnold-Chiari, araknoid kist ve syringomyeli ameliyatları Periferik sinir (kol ve bacakta sinir kesileri, sinir sıkışmaları ve sinir kılıfı tümörleri) cerrahisi ameliyatları en sık gerçekleştirdiği cerrahi operasyonlardır.

Bilimsel Yayınları:

Prof. Dr. Halil Ak’ın uluslararası SCI Expended kapsamına giren dergilerde ondört bilimsel makalesi, ulusal hakemli dergilerde otuziki bilimsel makalesi, ulusal kongrelerde otuz bilimsel bildirisi, uluslararası kongrelerde oniki bilimsel bildirisi, bir kitap ve üç kitap bölümü, beş tez danışmanlığı mevcuttur. 

Not: Bana soru sormak ve benden bilgi almak isteyen hastaların dikkatine; film yorumlama dışındaki şikayetlerinizi ve daha önce tedavi gördüyseniz tedavi bilgilerinizi, sorunuzda kısaca belirtmeniz gerekmektedir.

Pendik Özel Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Nevbahar Sokak No: 2 Pendik/İstanbul
Hizmetler
Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi Epiduroskopi Mikrodiskektomi Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Halil AK, İlk ve orta öğrenimini Kadirli’de, lise öğrenimini Osmaniye Lisesi'nde tamamlamıştır. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmiş ve 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. Yine 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış, 1980 yılında ihtisasını tamamlayarak nöroşirürji uzmanı unvanını almıştır. 1980-2007 yılları arasında uzman, öğretim görevlisi, yardımcı doçent ve doçent unvanları ile görev yapmıştır. 2007’den beri nöroşirurji profesörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Dil

İngilizce

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AG
Ayt*** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
19.04.2021

Mükemmel ötesinde bir hocam Görüşü Şikayet Et

Nur*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
09.01.2020

İyi bir doktor demek çok az kalır, ablamın çok riskli anevrizma ameliyatını büyük bir başarıyla gerçekleştirdi ve kendi kızı gibi endişelendi. Gerçekten hem iyi bir insan , hemde işinin ehli bir doktor. Allah uzun ömürler versin inşallah ? Görüşü Şikayet Et

ÖN
Öme*** N***
Zamanlama
İlgi
Ortam
22.08.2017

Saygıdeğer hocama ivedi olarak yanıt vermesi ve açıklamalarından dolayı minnettarım. Kısmetse ilk fırsatta ve belirttiği süre geçince muayene için de görüşüceğiz. Kendisine uzun ve sağlıklı bir ömür ve çalışma hayatı dilerim. Görüşü Şikayet Et

SD
Sah*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
17.08.2017

Kesinlikle tek kelimeyle harika bir insan çok iyi tanımıyorum ama mesajım verdiği cevaba birlikte çok nazik ve duyarlı olduğu kesinlikle kanıtı kendisine buradan tekrar teskurler imi ve saygılarımı sunarım iyiki sizin gibi siz sayın değerli hocalarımız var? Görüşü Şikayet Et

NO
Nil*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
09.09.2016

Çok teşekkür ediyorum Hocam 24 saat geçmeden sorularıma yanıt verdiniz.Sizin gibi insanlar var oldukça korkacak hiçbirşey yok.Allah razı olsun Görüşü Şikayet Et

Hal*** ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
21.06.2016

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim hocam. Görüşü Şikayet Et

ZD
Zey*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
15.04.2016

Cok teşekkürler soruma daha 24 saat geçmeden cevap verdiğiniz için Görüşü Şikayet Et

MU
Meh*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
16.02.2016

9.Temmuz.2009'da Sol köşe tümörü ameliyatı oldum,şimdi çok şükür sağlığım yerinde,eline,yüreğine sağlık Halil hocam.Mehmet Uyanik Görüşü Şikayet Et

me
M.a*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
12.01.2016

ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim değerli hocam saygılar... Görüşü Şikayet Et

SS
Sel*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
07.12.2015

İlginiz için çok teşekkür ederim Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Halil Ak ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Halil Ak için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Halil Ak nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Halil Ak Pendik Özel Bölge Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Halil Ak hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Halil Ak Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanıdır. Omurilik Kanal Darlığı, Trigeminal Nevralji, Bel-Sırt-Boyun Ağrıları Tanı Ve Tedavisi alanlarında hizmet veriyor ve Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi, Epiduroskopi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube