Prof. Dr. Halil Ak, İstanbul, Beyin ve Sinir Cerrahisi

Prof. Dr. Halil Ak

Beyin ve Sinir Cerrahisi - İstanbul

Omurilik Kanal Darlığı, Trigeminal Nevralji, Bel-Sırt-Boyun Ağrıları Tanı Ve Tedavisi

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Doğu Mah. Nevbahar Sokak No: 2  Pendik, İstanbul
Pendik Özel Bölge Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Halil Ak Hakkında

Halil Ak Kimdir?

Prof. Dr. Halil AK, İlk ve orta öğrenimini Kadirli’de, lise öğrenimini Osmaniye Lisesi'nde tamamlamıştır. 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmiş ve 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. Yine 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başlamış, 1980 yılında ihtisasını tamamlayarak nöroşirürji uzmanı unvanını almıştır. 1980-2007 yılları arasında uzman, öğretim görevlisi, yardımcı doçent ve doçent unvanları ile görev yapmıştır. 2007’den beri nöroşirurji profesörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. Dr. Halil Ak, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda bölüm başkanı olarak çalışmış ve 1 Ocak 2015 tarihinde emekli olmuştur. 1983-1992 yılları arasında ek görevle Adli Tıp Kurumu 1. İhtisas Kurulu’nda konsültan nöroşirürji uzmanı olarak, 1992-2005 yılları arasında 1. İhtisas Kurulu Nöroşirürji Üyesi olarak görev yapmıştır. 1983’de 1 ay süre ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Laboratuarı’nda mikrocerrahi eğitimi almıştır.

1984-1985 yıllarında Brüksel Üniversitesi Erasme Hastanesi Nöroşirürji Kliniği’nde Prof. Dr. J. Brotchi’nin yanında klinik ve bilimsel faaliyetlere katılarak mikronöroşirürjikal müdahaleler, kafa tabanı cerrahisi ve sellar patolojiler için trans-sfenoidal cerrahi girişim yöntemi üzerine çalışmalar yapmıştır.

1985 yılında Zürih Üniversitesi Nöroşirürji Kliniği’nde bir ay süre ile Prof. Dr. M. Gazi Yaşargil’in yanında mikrocerrahi kursuna ve Yaşargil’in mikroşirürji ve Landolt’un endonasal trans-sfenoidal hipofiz ameliyatlarına katılmıştır.

Prof. Dr. Halil AK, Türk Tabipler Birliği, Türk Nöroşirürji Derneği, Türk Nöropsikiyatri Derneği, Balkan Tıp Birliği (Union Medicale Balkanique), Türk Patoloji Derneği gibimesleki kuruluşlara da üyedir.

Hipofiz tümörleri, beyin tümörleri, omurilik tümörleri, anevrizma ve vaskuler malformasyon ameliyatları, hidrosefali (çocuk ve erişkin) ameliyatları, kafa travması ve kafa içi kanamaları, beyin kanaması ameliyatları, çocuk veya erişkin kafa, omurga - omurilik orta hat anomalileri (meningosel, meningmiyasel, gergin omurilik ameliyatları), lomber ve servikal disk hernileri (fıtıkları), boyun, bel sırt omurga kırık ve kaymaları ve omurga kanal darlıklarına bağlı omurilik ve sinir sıkışması ameliyatları, hemifasiyal spazm ve trigeminal nevralji ameliyatları, Arnold-Chiari, araknoid kist ve syringomyeli ameliyatları Periferik sinir (kol ve bacakta sinir kesileri, sinir sıkışmaları ve sinir kılıfı tümörleri) cerrahisi ameliyatları en sık gerçekleştirdiği cerrahi operasyonlardır.

Bilimsel Yayınları:

Prof. Dr. Halil Ak’ın uluslararası SCI Expended kapsamına giren dergilerde ondört bilimsel makalesi, ulusal hakemli dergilerde otuziki bilimsel makalesi, ulusal kongrelerde otuz bilimsel bildirisi, uluslararası kongrelerde oniki bilimsel bildirisi, bir kitap ve üç kitap bölümü, beş tez danışmanlığı mevcuttur. 

Not: Bana soru sormak ve benden bilgi almak isteyen hastaların dikkatine; film yorumlama dışındaki şikayetlerinizi ve daha önce tedavi gördüyseniz tedavi bilgilerinizi, sorunuzda kısaca belirtmeniz gerekmektedir.

Diploma aldığı kurum

 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce

Diplomalar ve Sertifikalar

Doktor Yorumları

Değerlendir
13 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

gül..ün

İyi bir doktor demek çok az kalır, ablamın çok riskli anevrizma ameliyatını büyük bir başarıyla gerçekleştirdi ve kendi kızı gibi endişelendi. Gerçekten hem iyi bir insan , hemde işinin ehli bir doktor. Allah uzun ömürler versin inşallah ? 09-01-2020

er..

Saygıdeğer hocama ivedi olarak yanıt vermesi ve açıklamalarından dolayı minnettarım. Kısmetse ilk fırsatta ve belirttiği süre geçince muayene için de görüşüceğiz. Kendisine uzun ve sağlıklı bir ömür ve çalışma hayatı dilerim. 22-08-2017

ra..ukan

Kesinlikle tek kelimeyle harika bir insan çok iyi tanımıyorum ama mesajım verdiği cevaba birlikte çok nazik ve duyarlı olduğu kesinlikle kanıtı kendisine buradan tekrar teskurler imi ve saygılarımı sunarım iyiki sizin gibi siz sayın değerli hocalarımız var? 17-08-2017

gün..BAŞ

Çok teşekkür ediyorum Hocam 24 saat geçmeden sorularıma yanıt verdiniz.Sizin gibi insanlar var oldukça korkacak hiçbirşey yok.Allah razı olsun 09-09-2016

il..tin

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim hocam. 21-06-2016

nep ..�ERLİYURT

Cok teşekkürler soruma daha 24 saat geçmeden cevap verdiğiniz için 15-04-2016

met..nik

9.Temmuz.2009'da Sol köşe tümörü ameliyatı oldum,şimdi çok şükür sağlığım yerinde,eline,yüreğine sağlık Halil hocam.Mehmet Uyanik 15-02-2016

li..r

ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim değerli hocam saygılar... 11-01-2016

in..LI

İlginiz için çok teşekkür ederim 05-12-2015

e..lınç

Sorduğum soruyla diğer doktorların yıllardır bende bulamadığı doktor doktor surundugum bel fıtığı olduğu için teşhis konulmasının zor olduğu bir hastalığımı tek soruda bulabildi teşekkürler 29-10-2015

al..eroğlu

Teşekkür ederim 25-07-2015

ma..kök

çok memnunum halil hocanın hastasıyım çok ilgili alakadar insanı piskolojik olarakta rahatlatıyorAllah ondan razı olsun 04-07-2015

sen..t

ben anevrizma amaliyatı oldum cok iyim cok şükür 21-01-2015

13 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Halil Ak tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Hipofiz bezi

  Merhaba hocam. 3 sene once prolaktin düzeyim 45 lerde seyredince doktorum ilaçlı beyin mrı istedi. ara ara baş ağrılarım da mevcut ancak herhangi bir sorunum yok prolaktin belirtilerine yönelik. mr raporum ise şöyle "sella yapisi normal izlenmektedir.hipofiz bezi boyutu normal olup yuksekligi 7 mm... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Halil Ak

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Annem 71 yaşında bel fıtık ameliyatı için riskli mi

  Halil bey merhaba, annemin bel fıtığı ve bel kayması var yaşı 71, yatağa bağımlı kalır diye ameliyat ettirmeye korkuyoruz. şuan ağrısı var ve ayakta 5-10 dk fazla uzun duramıyor ağrısı artıyor dinlenmesi gerekiyor. sizin de görüşünüzü almamız mümkün mü annemin emarı zipli dosya aşağıda ki link... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Halil Ak

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Halil Ak kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. H Ak ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Halil Ak için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. H Ak şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Prof. Dr. Halil Ak nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Halil Ak Pendik Özel Bölge Hastanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Halil Ak hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Halil Ak Beyin ve Sinir Cerrahisi, uzmanıdır. Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi, Ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi, Boyun fitiği cerrahisi, Epiduroskopi, Mikrodiskektomi alanlarında hizmet veriyor ve Omurilik Kanal Darlığı, Trigeminal Nevralji, Bel-Sırt-Boyun Ağrıları Tanı Ve Tedavisi, Bel Ağrısı, Beyin Anevrizması hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Halil Ak için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Halil Ak muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Halil Ak hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. H Ak ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Halil Ak hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. H Ak hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.