Prof. Dr. Hakkı Akalın

Kalp Damar Cerrahisi - Ankara
5.0

Varis Cerrahisi, Varis, Periferik Arter Cerrahisi

5.0

“..” Devamı

Prof. Dr. Hakkı Akalın

Prof. Dr. Hakkı AKALIN, 1949 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1972 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, aynı üniversite'de tamamlamış ve 1977 yılında Genel Cerrahi Uzmanı, 1980 yılında Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı, 1983 yılında ''Doçent Doktor'' 1988 yılında ise ''Profesör Doktor'' unvanlarını almıştır. 1985-1988 Yılları arasında kurucusu olduğu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bilim Dalı, 1988-2002 yılları arasında da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı başkanlıklarını yapmıştır. 

Kanada, Hollanda ve Fransa’da mesleki eğitim yapmış olan Prof. Dr. Hakkı AKALIN, 15 Kasım 1983 yılında Ankara Üniversitesi’ndeki ilk koroner bypass ameliyatını, 1988 yılında Türkiye’de ilk yapay kalp naklini, 1990 yılında Ankara Üniversitesi’nde ilk, Türkiye’de 6. kalp naklini, 1990 yılında davetli olarak çağrıldığı Akdeniz Üniversitesi’nde birinci ve ikinci açık kalp ameliyatlarını gerçekleştirmiştir. 1988 Yılında Ankara Tabip Odası “Sağlık Başarı” ödülünü almış, aynı yıl Ankara Üniversitesi’nde 1988 ders yılı açılış dersini “Organ Nakli” vermiştir. 1990 yılında Sağlık Bakanlığı Organ Nakli Danışma Kurulu üyeliğine seçilmiştir.

Yurt içi ve yurt dışı bir çok yayın ve makale sahibi olan Prof. Dr. Hakkı AKALIN, mesleki çalışmalarına Ankara'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Prof. Dr. Hakkı Akalın Muayenehane
Cinnah Cad. Alaçam Sok. Eren Apt. No: 6/4 Kat :1 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Kalp bypass ameliyatı Periferal vasküler bypass Çalışan kalpte koroner bypass cerrahisi Bypass ameliyatı koroner arter bypass grefti Aortik(kalp) anevrizma cerrahisi Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Hakkı AKALIN, 1949 yılında Ankara'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1972 yılında başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, aynı üniversite'de tamamlamış ve 1977 yılında Genel Cerrahi Uzmanı, 1980 yılında Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Uzmanı, 1983 yılında ''Doçent Doktor'' 1988 yılında ise ''Profesör Doktor'' unvanlarını almıştır. 1985-1988 Yılları arasında kurucusu olduğu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bilim Dalı, 1988-2002 yılları arasında da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı başkanlıklarını yapmıştır.  Devamı

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

İlgi Alanları

Varis Cerrahisi Varis Periferik Arter Cerrahisi Aort Anevrizması Aort Cerrahisi Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
AH
Azi*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

..

TG
TC *** G***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Çok değerli ve sayın doktorum,1985 te yaptığınız kapalı kalp ameliyatı ile 35 yıl sağlıklı ve kaliteli yaşam sürdüm.Siz ve muhteşem ekibinize minnettarım.Sevgi ve Saygılarımla.....Mürüvvet GÜNEYLİ

mc
Mus*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Sayın Hocam, 2014 yılında bypass ameliyatıyla beni tekrar hayata döndürdünüz. Allah sizden razı olsun. Yeni yılınızı kutlar esenlikler dilerim.

SA
Sul*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

2014 senesinde gerçekleştirdiği başarılı ameliyat ile beni hayata döndüren değerli hocam size minnettarım. Bilginiz, sabrınız ve ilginiz için teşekkür ediyorum. S.A.

KA
Kem*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Saygıdeğer Hocam, 1992 yılında Koroner Bypass ameliyatımı gerçekleştirmiştiniz. Bugünlere sizin sayenizde sağlıkla geldim, size tekrardan şükranlarımı sunuyorum. Kemal Altuner

TP
T. P***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

06.06.1996 Benim ikinci Doğum günüm. Yer, Ankara üniversitesi İbni Sina Hastanesi , Trabzon dan Ankara ya Ankara Üniversitesi Ülkemizin en büyük ve en değerli Kalp Damar Cerrahi Sn Prof.Dr.Hakki Akalın in sihirli elleri ile By Pas ameliyatı olmuş ve Allah'ın izniyle sağlığıma kavuşmuştum. 22 yıldır çok şükür bugünlere kadar sağlıklı bir şekilde yaşamama vesile olan, Bu vesile ile Ülkemizin yetiştirmiş olduğu Kalp Damar Cerrahı Sn Prof Dr.Hakkı Akalın beyle ameliyat öncesi, ameliyat esnasi ve sonrasında emeği geçen tüm sağlık personeline sonsuz teşekkürlerimle Selam,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Hepinizden ALLAH razı olsun..

DY
D. Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

İyi akşamlar bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım hocam 1987 10 ayda beni kalp kapak ameliyatı mvr operasyonu yaptınız ve halen durumum çok iyi size nice sağlıklı yıllar dilerim.

AF
A. F***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Sayın Hakkı Akalın hocam beni 1991 yılında yeniden hayata döndürdünüz size bir hayat borçluyum ömür boyu teşekkür ediyoruz size.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Hakkı Akalın ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Hakkı Akalın için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Hakkı Akalın nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Hakkı Akalın Prof. Dr. Hakkı Akalın Muayenehane bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Hakkı Akalın hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Hakkı Akalın Kalp Damar Cerrahisi uzmanıdır. Varis Cerrahisi, Varis, Periferik Arter Cerrahisi alanlarında hizmet veriyor ve Kalp bypass ameliyatı, Periferal vasküler bypass, Çalışan kalpte koroner bypass cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube