Prof. Dr. Erdinç Aydın

Göz Hastalıkları - İzmir
5.0

Vitroretinal Cerrahi, Lazer cerrahisi, Akıllı göz içi merceği

“Iki gozumde katarakt vardi. Katarakt ameliyatı oldum. Ameliyat basarili gecti. Cana yakın, muayene o...” Devamı

Prof. Dr. Erdinç Aydın

Prof. Dr. Erdinç Aydın Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1992 yılında mezun olmuştur. TUS da Türkiye 59. olarak, Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim dalında uzmanlık eğitimini başarı ile tamamlamıştır. İnönü Üniversitesi Göz Hastalıkları Hastanesi'nde 1999-2001 yılları arasında Öğretim görevlisi olarak 1,5 yıl çalışmıştır.

2001 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesinin ve Göz Anabilim Dalının kurucu Ögretim Üyeliğini yapan Prof. Dr. Erdin Aydın, 2003 yılında Üniversite tarafından görevli olarak Amerika Birleşik Devletleri, Luisiana eyaleti, New Orleans şehrinde, Tulane Universitesi Sağlık Bilimleri Merkezi, Vitreoretinal Cerrahi Bölümünde Prof.Dr. Gholam A. Peyman (Vitrektomi cihazını ilk tasarlayan ve üretmiş olup, Oftalmoloji de LASIK de dahil 51 patenti mevcuttur) ile birlikte retina ve kornea neovaskularizasyon modelleri, ilaç uygulamaları ve geliştirilmesi, stem cell, ayrıca retinanın vasküler hastalıklarının tıbbı ve cerrahi klinik uygulamaları konularında 1 yıl süre ile fellow olarak çalışmıştır. 2006 yılında Sağlık Bakanlığı Ulucanlar Göz Hastanesi, 2. Klinik, Retina Biriminde vitreoretinal cerrahide retinotomi, retinektomi ve ağır silikon kullanımı konularında 2 ay süre çalışmıştır.

Yenidoğan Retinopatisi (ROP) Tıbbı ve Cerrahi Tedavisi konusunda William Beamount Hospital , Department of Ophthalmology, Royal Oak, MI, USA da eğitim almıştır. Uluslararası Oftalmoloji Birliğinin (ICO) Yeterlilik Sınavlarını ve Üst Düzey Yeterlilik Sınavını geçerek FICO unvanını almıştır. Geliştirdiği sütürlü göz içi lens yerleştirilmesi tekniği birçok ulusal ve uluslararası dergide yayınlanmıştır.

Doçent unvanını 2006 yılında almıştır. 2009 yılına kadar Gaziosmanpaşa Üniversitesi Göz Anabilim Dalı ve Retina-Uvea birim başkanlıklarını yürütmüş olup, 2013 yılında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalında Ögretim Üyesi (Prof. Dr.) olarak görevine başlamıştır. Bu görevine halen devam etmektedir.

Prof. Dr. Erdinç Aydın mesleki çalışmalarına özel muayenehanesinde devam etmektedir.

 

Prof. Dr. Erdinç Aydın Muayenehanesi
Kültür Mah. Plevne Cad.Dr. Rıfat Bey Apt. No:14 D:8 Konak/İzmir
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Sarı nokta hastalığı (yaşa bağlı makula dejenerasyonu) Laser tedavileri Lasik Medikal retina Multifokal göz içi lensleri Devamı
İmkanlar
Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) İkram Oyun Odası Devamı
Ödeme Yöntemleri
Kredi kartı ile ödeme Nakit Devamı
Randevu Hattı
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Göz Hastalıkları AD
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Kliniği, Basın Sitesi Karabağlar/İzmir
En Yakın Uygunluk
Hizmetler
Sarı nokta hastalığı (yaşa bağlı makula dejenerasyonu) Laser tedavileri Lasik Medikal retina Multifokal göz içi lensleri Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Erdinç Aydın Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1992 yılında mezun olmuştur. TUS da Türkiye 59. olarak, Uludağ Üniversitesi Göz Hastalıkları Anabilim dalında uzmanlık eğitimini başarı ile tamamlamıştır. İnönü Üniversitesi Göz Hastalıkları Hastanesi'nde 1999-2001 yılları arasında Öğretim görevlisi olarak 1,5 yıl çalışmıştır. Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uzmanlık Aldığı Kurum

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 12.1992
Deneyim: 30 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

Ödüller

FICO

İlgi Alanları

Vitroretinal Cerrahi Lazer cerrahisi Akıllı göz içi merceği Göz Tümörleri Gözyaşı kanalı ve kanalikülün travmatik kesileri cerrahisi Devamı

Deneyimler

İnönü Üniversitesi Göz Hastalıkları Hastanesi (1999 - 2001)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 25 96

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
HA
Has*** A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
12 gün önce
Katarakt ameliyatı
Prof. Dr. Erdinç Aydın Muayenehanesi

Iki gozumde katarakt vardi. Katarakt ameliyatı oldum. Ameliyat basarili gecti. Cana yakın, muayene olsun ameliyat olsun güzel geçti. Güven veren bir yaklaşımı var. Tavsiye ederiz.

MK
Mut*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
18 gün önce
Katarakt ameliyatı
Prof. Dr. Erdinç Aydın Muayenehanesi

Annemin katarakt ve astigmat babamın ise katarakt ve sarı nokta problemini kısa profosyonel ve açıklayıcı bir şekilde operasyonla çözdü. Bu süreçte içinizi rahatlattı. Kesinlikle tavsiye ederim. Bende operasyonu kesinlikle ona yaptıracağım

MB
May*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
26 gün önce
Retina cerrahisi
Prof. Dr. Erdinç Aydın Muayenehanesi

Gözün arkasında membran oluşumu yüzünden babamın sol gözünün görme oranı yuzde 5e kadar düşmüştü. Ameliyat olması söyleniyordu fakat daha önce ziyaret ettiğimiz 2 doktor da ameliyatı yapamayacağını söyleyip Erdinç Bey'e yönlendirdiler. Iyiki de öyle olmuş. Hayatı kitap olan babam goŕemediği için cok zorlanıyordu. Ilk görüşmede doktorumuz tüm sakinliği ile ayrıntılı bir açıklama yaptı. Amelyattan çok çekinen babam Erdinç beyin ilgisi sayesinde çok rahat bir süreç geçirdi. Şuan amelyatın üzerinden daha 3 hafta geçmiş olmasına rağmen gözün görmesi yüzde 40'a çıktı. Daha da artacağını düşünüyoruz. Her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Erdinç Beye minnettarız. Gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz.

ÖS
Özg*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 ay önce
Retina cerrahisi
Prof. Dr. Erdinç Aydın Muayenehanesi

2015 yılında kornea nakli olmuştum. Ağustos 2022 tarihinde bir darbe neticesinde yeniden korneadan ameliyat olmak zorunda kaldım. Bu defa gözde retina yırtığı oluştu ve göz görme yetisini kaybetti. Görüştüğüm göz doktorları ikinci bir ameliyatın fazla risk taşımasından dolayı ameliyatı gerçekleştirmek istemediler. Bu durum neticesinde Erdinç Hocayla tanıştık. Kendisi oldukça riskli durumda olan gözü, başarılı bir operasyonla tekrar görmesini kazandırdı. Erdinç Hocaya böylesine riskli bir ameliyatı başarıyla gerçekleştirdiği için teşekkür ederim.

GT
Gör*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 ay önce
Katarakt ameliyatı
Prof. Dr. Erdinç Aydın Muayenehanesi

Yıllardır korktuğumuz ve ertelediğimiz katarakt ameliyatımızı Erdinç hoca sayesinde başarılı bir şekilde atlattık. Annemizin baş titremesi ve sırt üstü yatamama problemi olmasına rağmen; doktor bey bu denli riskli ve zor bir ameliyatı güzel bir şekilde gerçekleştirdi. Kendisine emeği ve özverisi için minnettarız.

BO
Bar*** O***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Miyop astigmat görme bozukluğum nedeniyle lasik yöntemiyle lazer operasyonu oldum. Erdinç Hoca operasyon öncesi ve sonrasında özenle ve sabırla bire bir ilgilendi. Hocanın bilgi ve tecrübesi sayesinde sorunsuz bir ameliyat geçirdim. Kendisi alanında uzman çok iyi bir cerrah. Erdinç Hocayı herkese gönülden tavsiye ediyorum.

br
B R***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Yorum randevu sonrasında eklendi.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Erdinç Aydın ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Erdinç Aydın için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Erdinç Aydın için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Erdinç Aydın ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504742596

Prof. Dr. Erdinç Aydın nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Erdinç Aydın Prof. Dr. Erdinç Aydın Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Erdinç Aydın hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Erdinç Aydın Göz Hastalıkları uzmanıdır. Vitroretinal Cerrahi, Lazer cerrahisi, Akıllı göz içi merceği alanlarında hizmet veriyor ve Sarı nokta hastalığı (yaşa bağlı makula dejenerasyonu), Laser tedavileri, LasikSarı nokta hastalığı (yaşa bağlı makula dejenerasyonu), Laser tedavileri, Lasik hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Haritada Gör
Facebook Twitter Instagram Youtube