Prof. Dr. Duran Canatan

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Genetik Hastalıkları - Antalya
5.0

Kansızlık (Anemi), Henoch-Schönlein Hastalığı, Hemanjiyom

“İyiki varsınız hocam Allah razı olsun sizden. Saygılarımla” Devamı

Prof. Dr. Duran Canatan

Prof. Dr. Duran Canatan, 1979 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Görevine Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda kurum doktoru olarak başlamıştır. 1980 yılında Ankara Üniversitesi  Antalya Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda asistan olarak başladığı görevini, kurucu olarak gittiği Antalya’da 1984 yılında  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak tamamlamıştır. Askerlik görevini Foça Üs Komutanlığı'nda ve zorunlu hizmet görevini Elbistan Devlet Hastanesi'nde tamamladıktan sonra, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Bilim Dalı'nda yan dal ihtisasına başlamıştır. 1992 yılında moleküler genetik tekniklerini öğrenmek için, İsviçre Basel Üniversitesi Moleküler Genetik Merkezi'nde 6 ay süreyle çalışmıştır.  

1993 yılında  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda  Çocuk Hematoloji Uzmanı olmuştur. Aynı yıl Doçent unvanını almıştır. 1996 yılında halen başkanı olduğu Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı'nı (AKHAV) kurmuş, vakıfta 24 yıldan beri  Antalya ve bölgesinde talaseminin önlenmesi ve hastaların tedavisi için çalışmalarını sürdürmektedir.

1996 yılında Türkiye Kan Merkezleri Transfüzyon Derneği kuruculuğunu yapmıştır. Aynı amaçla 2008 yılında Türk Kan Vakfı'nın kuruculuğunu üstlenmiştir. Şu anda her iki kurumun da denetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

2000 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı ve üniversite, vakıf, dernek temsilcileri  bir araya gelerek Ulusal Hemoglobinopati Konseyi'nin (UHK)  5 yıl başkanlığını yürütmüştür. 2005 yılında konseyi Türkiye Talasemi Federasyonu'na dönüştürerek 8 yıl başkanlığını yapmıştır 1994 yılından beri, Sağlık Bakanlığı ile birlikte Ulusal  Talasemi Önleme Projesi'ni yürütmektedir. Bu proje ile ülkemizde talasemili hasta çocuk doğumu %90 azalmıştır.

2001 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Profesörlük unvanını alarak, Dekan yardımcılığı, Çocuk Hematoloji Bilim Dalı Başkanlığı, Kan Merkezi Müdürlüğü, Kanser Tedavi ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür.2005 yılından beri bilimsel danışmanlığını yaptığı Azerbaycan Haydar Aliyeva Vakfı'ndan görevlendirme talebi gelince, 2010 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi'den emekli olarak Bakü'de kurulan Talasemi Merkezi'nin başına süpervisor olarak atanmıştır. 2011 yılında üçüncü uzmanlık alanı olan Çocuk Genetik Uzmanlığı'nı almıştır.

2013 yılında Özel Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi'ni kurmuştur. 2017-2018 yıllarında Avrupa Birliği Erasmus+, Talasemide Eşitlik: Equality Projesini, Antalya Valiliği, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Antalya Talasemi Derneği , İtalya Ferrara Quisina Hastanesi ve İspanya Barselona Üniversitesi ile yürütmüştür.

2019 yılında başlayan 2022 yılına kadar sürecek olan Avrupa Birliği Erasmus+, Göçmenlerde Talasemide Sorunu: Equality Plus Projesini, TC. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, İtalya Ferrara Quisina Hastanesi ve İspanya Barselona Üniversitesi ile yürütmektedir. 2017-2019 yıllarında Kanserin Erken Tanısında MikroRNA Kitleri projesini KOSGEB Arge İnovasyon Destek Projesi ile Antalya Genetik Tanı Merkezi'nde gerçekleştirmiştir.2020 yılında, COVID-19 salgını nedeni ile, “COVID 19 Salgınında MikoRNA ların rolü “ konulu proje üzerinde çalışmalar ve koronavirüs genetiği üzerine çalışmalar  yapmaktadır.

Çalışmalarını halen kurucusu olduğu Akdeniz Kan Hastalıkları Hemolobinopati Tanı Merkezi ve Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi'nde sürdürmektedir.

Özel Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi
Arapsuyu Mah. 600.Sok. Ayşe Yeşil Apt. No: 39/1 Konyaaltı/Antalya
Randevu Hattı

Hakkında

Prof. Dr. Duran Canatan, 1979 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Görevine Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda kurum doktoru olarak başlamıştır. 1980 yılında Ankara Üniversitesi  Antalya Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda asistan olarak başladığı görevini, kurucu olarak gittiği Antalya’da 1984 yılında  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olarak tamamlamıştır. Askerlik görevini Foça Üs Komutanlığı'nda ve zorunlu hizmet görevini Elbistan Devlet Hastanesi'nde tamamladıktan sonra, 1990 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Bilim Dalı'nda yan dal ihtisasına başlamıştır. 1992 yılında moleküler genetik tekniklerini öğrenmek için, İsviçre Basel Üniversitesi Moleküler Genetik Merkezi'nde 6 ay süreyle çalışmıştır.   Devamı

Sertifikalar

Diploma Aldığı Kurum

ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 01.2010
Deneyim: 13 Yıl

İlgi Alanları

Kansızlık (Anemi) Henoch-Schönlein Hastalığı Hemanjiyom Genel pediatri Epstein-Barr Virüsü (ebv) Devamı

Deneyimler

Özel Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi (2010 - Devam ediyor)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 811 39 58

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
İC
İsm*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
10 ay önce

İyiki varsınız hocam Allah razı olsun sizden. Saygılarımla

EC
Esi*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Prof.dr.Duarn Canatan ilk defa geldim ve verdığı bilgi yönlendirmeden memnun kaldım. Yanında çalışanlarda bir o kadar yardımcı oldular

Yorum randevu sonrasında eklendi.
Gül*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Doktor şimdiye kadar gördüğüm en iyi doktor diyebilirim hastayla ilgisi mükemmel şimdiye kadar yanlış yerlerde oyalandigimi düşünüyorum iyki tanidim

Yorum randevu sonrasında eklendi.
SB
Seb*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Benim kizim sekiz yaşında ve çölyak hastası üç yıldır ve başka şikayetleri vardı farklı hastanelere götürdüm hepsi ayrı ayrı teşhis koydular.Dr Duran beyi duydum ve götürdüm.Keşke daha önce duysaydim dedim çok güler yüzlü hasta ve doktor ilişkisi çok iyi inşallah iyi sonuclarimizi da duyarız kızım çok mutlu oldu.Çok teşekkür ederim.Kızımın doktor amcası oldu ?

Yorum randevu sonrasında eklendi.
GD
GİZ*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Çok net hatırlamasam da bana ikinci şans tanıdığını düşünüyorum geleceğim için yeni umutlar besleme imkanı verildiği için çok mutluyum. Doktorum duran canatan ve ekibine minnettarım.

SB
Seb*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

İlk geldiğimizde içimizde korku ve heyecan vardı ama doktorumuz sayın duran canatan beyin ve çalışanların güler yüzü korkumuzu giderdi görüşmemizden sonra kızım çok mutlu ve sevinçle ayrıldı bizim kafamızdaki soru işaretleri hepsini açığa kavuşturdu kızım ve ailem adına doktorumuza ve çalışanlarına çok teşekkürlerimizi sunarım iyi ki sizi tanımışız.

YI
Yeş*** I***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Oğlumuz için en güzel haberi verdiniz bize. yıllarca tolosemi hastalığını bizi çok korkutarak anlattılar tolosemi mojör diyerek bebeğimizi aldırmanızı söylediler. Ama sizin sayesinizde bebeğimizin tolosemi mojör değil de intermedia olduğunu öğrendik sayenizde bebeğimiz ve biz çok mutluyuz. Size minnettarız hocam.

SY
Sed*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Kafamdaki soru işaretlerini giderdiğiniz ve soruma hemen yanıtladığınız için çok teşekkür ederim Hocam

GY
Gül*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Yıllardan beri yeğenimin çektiği kansızlık probleminin nedenini bulup sorunu çözdüğü için çok teşekkür ederim.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Duran Canatan ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Duran Canatan için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Duran Canatan için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Duran Canatan ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908508113958

Prof. Dr. Duran Canatan nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Duran Canatan Özel Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Duran Canatan hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Duran Canatan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Hematolojisi, Çocuk Genetik Hastalıkları uzmanıdır. Kansızlık (Anemi), Henoch-Schönlein Hastalığı, Hemanjiyom alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 811 39 58

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube