Prof. Dr. Nejat Güney, İstanbul, Ortopedi ve Travmatoloji

Prof. Dr. Nejat Güney

Ortopedi ve Travmatoloji - İstanbul

Ayak Ve Ayak Bileği Hastalıkları, Diz Eklemi Ağrısı, Eklem Ağrıları

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi

Dikilitaş Mahallesi Selenium Plaza, Hakkı Yeten Cd. No:10/D  Şişli, İstanbul
Prof.Dr Nejat Güney Özel Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Nejat Güney Hakkında

Nejat Güney Kimdir?

Prof. Dr. Nejat Güney, 1948 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Galatasaray ve Pertevniyal Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise mezuniyetinin ardından tıp öğrenimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde almış ve 1973 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise 1975–1980 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD gerçekleştirmiş ve sonrasında da aynı fakültede çalışmalarına devam etmiştir. 1986 yılında doçentlik, 1994 yılında ise profesörlük unvanını almıştır. Özellikle 1980 yılından sonra çocuklarda kalça çıkığı, çarpık ayak ve kırıklı hastaların tedavileri ile ilgilenmiş ve bunun yanında da  eklem hastalıklarının tedavileri üzerine yoğunlaşmış, kalça ekleminin kireçlenmeleri ile romatizmal hastalıklar üstüne çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Güney, 1987 yılında 3 ay Londra’da Royal National Orthopaedic Hospital'de Prof.Dr. George Bentley’ ile birlikte diz ekleminin artrozu ve diz protezi üzerine çalışmalar yapmıştır ve Türkiye'ye dönünce de bugün halen diz protezi ameliyatlarında kullanılanTotal Kondillar diz protezini diz hastalarında kullanmaya başlamıştır.

Prof. Dr. Güney, 2 kez daha İngiltere ve Almanya’da çeşitli hastanelerde görev yapmış, ABD'de protezlerle ilgili çeşitli hastane ve kurs çalışmalarına katılmıştır. Uzmanlığını aldığı 1980 yılından bugüne kadar 2500’ü aşan total kalça ve 3500 ü aşan total diz protezi operasyonu uygulamıştır.

Prof. Dr. Güney, Türkiye'de  ilk kez iki taraflı olarak dize ve kalçaya, aynı ameliyat gününde diz protezini ve kalça protezini uygulamasını yaparak bu yöntemin öncüsü olmuştur. Kendisinin diz ve kalça artroplastisi konularında hem yurtiçinde hem yurtdışında pek çok kongrede sunumları vardır ve konferanslar vermektedir.

Prof. Dr. Güney, çalışmalarına halen çeşitli hastanelerde ve muayenehanesinde tam gün olarak devam etmekte ve hasta kabul etmektedir. Kendisinin ayrıca diz ve kalça total protezi cerrahisi ile ilgili pekçok bilimsel makalesi de bulunmaktadır.  Prof. Dr. Güney'in protez cerrahisinin yanı sıra diğer ilgi alanları da erişkinlerde ayak çarpıklıkları, çocuk ve erişkin kalça çıkığı, kalça kırıkları başta olmak üzere bütün kırıklar ve ortopedinin çeşitli dallarıdır.

Diploma aldığı kurum
 • İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • ISTANBUL ÜNIVERSITESI
İlgilendiği Hastalıklar
 • Ayak Ve Ayak Bileği Hastalıkları
 • Diz Eklemi Ağrısı
 • Eklem Ağrıları
 • Kalça Kireçlenmesi Ve Tedavisi
 • Diz Ve Bel Kireçlenmesinde Radyofrekans
Tedaviler
 • Diz artroskopisi
 • Hrt(hormon replasman tedavisi)
 • Diz kapağı çıkığı cerrahisi
 • Diz protezleri
 • Laminotomi

Doktor Yorumları

Değerlendir
5 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

Feyzan..giç
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hastaya ilgisi mükemmel. Mesleki deneyim ve becerisi zaten tartışılmaz. Çift taraflı kalça protezi ameliyatı yaptırmış bir hastası olarak kesinlikle öneririm. 12-09-2018

ma..irova

Çok iyi yüreyi temiz bir doktor, her kezin derdine çare buluyor. İYİKİ VARSINIZ HOCAM..... 19-06-2017

ra..�ar

Hocamız Sayın Prof. Dr. Nejat Güney benim kalça protezi ameliyatımı 22 aralıkta yaptı! 3 gün bana bebekler gibi baktılar ALLAH razı olsun. Hem Hocamdan, hem ekibinden, hemde hastane personelinden çok ama çok memnun kaldım. 25 aralıkta eve geçtim egzersizlerimi yaptım bu gün 9. günüm ve volkırsız yürüyebiliyorum ağrılarım bitti hamdolsun ve ihtiyacım olduğunda kendisini aradım , o güler yüzüyle sorduklarımın cevabını aldım. Ben çok korkuyordum bu operasyondan Hocamada söz etmiştim, kendisi beni öyle rahatlattıki aynen dediği gibi kolayca atlattım. Her keze korkmamalarını, kendilerini Hocam gibi becerikli ellere teslim etmelerini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. İYİKİ VARSINIZ HOCAM, İYİKİ SİZE ULAŞMIŞIM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BAŞARILARINIZIN SONSUZ OLAMASINI DİLİYOROM................ 30-12-2015

er..lisu

çok iyi bir doktor içten ve samimi cevaplar vererek bizleri sağolsun doğru yönlendiriyor. 31-10-2015

met..hat

İlgili bir doktorumuz teşekkürler. 22-04-2015

5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Nejat Güney tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kalca ve diz protezi icin mr veya rontgen uzerinden muayene

  Hocam merhabalar.trabzondan ulaşiyorum sizlere.röntgen veya mr sonuclarina bakarak muayene ediyor musunuz? selamlar.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Nejat Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kalça gelişim geriliği

  Sayın hocam kızım 2 ay 5 günlük. sağ alfa 58 beta 44 derece sol alfa 64 beta 44 derece. sağda tip 2a kalça 3 ayda kontrol önerildi yazıyor. ortopedi doktoruna gittik bir şey kullanmayın 3 ayda geliniz dedi. biz çift bez + frejka yastığı kullanmaya başladık. yapmış olduğumuz uygulama doğru mudur? fre... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Nejat Güney

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.