Prof. Dr. Nejat Güney

5.0

Ön Çapraz Bağ Kopması, Kalça Eklemi ve Labrum Hasarı, Kas Ağrıları

5.0

“Hastaya ilgisi mükemmel. Mesleki deneyim ve becerisi zaten tartışılmaz. Çift taraflı kalça protezi a...” Devamı

Prof. Dr. Nejat Güney

Prof. Dr. Nejat Güney, 1948 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Galatasaray ve Pertevniyal Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise mezuniyetinin ardından tıp öğrenimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde almış ve 1973 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise 1975–1980 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD gerçekleştirmiş ve sonrasında da aynı fakültede çalışmalarına devam etmiştir. 1986 yılında doçentlik, 1994 yılında ise profesörlük unvanını almıştır. Özellikle 1980 yılından sonra çocuklarda kalça çıkığı, çarpık ayak ve kırıklı hastaların tedavileri ile ilgilenmiş ve bunun yanında da  eklem hastalıklarının tedavileri üzerine yoğunlaşmış, kalça ekleminin kireçlenmeleri ile romatizmal hastalıklar üstüne çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Güney, 1987 yılında 3 ay Londra’da Royal National Orthopaedic Hospital'de Prof.Dr. George Bentley’ ile birlikte diz ekleminin artrozu ve diz protezi üzerine çalışmalar yapmıştır ve Türkiye'ye dönünce de bugün halen diz protezi ameliyatlarında kullanılanTotal Kondillar diz protezini diz hastalarında kullanmaya başlamıştır.

Prof. Dr. Güney, 2 kez daha İngiltere ve Almanya’da çeşitli hastanelerde görev yapmış, ABD'de protezlerle ilgili çeşitli hastane ve kurs çalışmalarına katılmıştır. Uzmanlığını aldığı 1980 yılından bugüne kadar 2500’ü aşan total kalça ve 3500 ü aşan total diz protezi operasyonu uygulamıştır.

Prof. Dr. Güney, Türkiye'de  ilk kez iki taraflı olarak dize ve kalçaya, aynı ameliyat gününde diz protezini ve kalça protezini uygulamasını yaparak bu yöntemin öncüsü olmuştur. Kendisinin diz ve kalça artroplastisi konularında hem yurtiçinde hem yurtdışında pek çok kongrede sunumları vardır ve konferanslar vermektedir.

Prof. Dr. Güney, çalışmalarına halen çeşitli hastanelerde ve muayenehanesinde tam gün olarak devam etmekte ve hasta kabul etmektedir. Kendisinin ayrıca diz ve kalça total protezi cerrahisi ile ilgili pekçok bilimsel makalesi de bulunmaktadır.  Prof. Dr. Güney'in protez cerrahisinin yanı sıra diğer ilgi alanları da erişkinlerde ayak çarpıklıkları, çocuk ve erişkin kalça çıkığı, kalça kırıkları başta olmak üzere bütün kırıklar ve ortopedinin çeşitli dallarıdır.

Prof.Dr Nejat Güney Özel Muayenehanesi
Dikilitaş Mahallesi Selenium Plaza, Hakkı Yeten Cd. No:10/D Şişli/İstanbul
Hizmetler
Diz artroskopisi Hrt(hormon replasman tedavisi) Diz kapağı çıkığı cerrahisi Diz protezleri Laminotomi Devamı

Hakkında

Prof. Dr. Nejat Güney, 1948 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Galatasaray ve Pertevniyal Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise mezuniyetinin ardından tıp öğrenimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde almış ve 1973 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise 1975–1980 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD gerçekleştirmiş ve sonrasında da aynı fakültede çalışmalarına devam etmiştir. 1986 yılında doçentlik, 1994 yılında ise profesörlük unvanını almıştır. Özellikle 1980 yılından sonra çocuklarda kalça çıkığı, çarpık ayak ve kırıklı hastaların tedavileri ile ilgilenmiş ve bunun yanında da  eklem hastalıklarının tedavileri üzerine yoğunlaşmış, kalça ekleminin kireçlenmeleri ile romatizmal hastalıklar üstüne çalışmalar yapmıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
TB
TC *** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
12.09.2018

Hastaya ilgisi mükemmel. Mesleki deneyim ve becerisi zaten tartışılmaz. Çift taraflı kalça protezi ameliyatı yaptırmış bir hastası olarak kesinlikle öneririm. Görüşü Şikayet Et

FQ
Fat*** Q***
Zamanlama
İlgi
Ortam
19.06.2017

Çok iyi yüreyi temiz bir doktor, her kezin derdine çare buluyor. İYİKİ VARSINIZ HOCAM..... Görüşü Şikayet Et

SB
Sem*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
04.01.2016

Hocamız Sayın Prof. Dr. Nejat Güney benim kalça protezi ameliyatımı 22 aralıkta yaptı! 3 gün bana bebekler gibi baktılar ALLAH razı olsun. Hem Hocamdan, hem ekibinden, hemde hastane personelinden çok ama çok memnun kaldım. 25 aralıkta eve geçtim egzersizlerimi yaptım bu gün 9. günüm ve volkırsız yürüyebiliyorum ağrılarım bitti hamdolsun ve ihtiyacım olduğunda kendisini aradım , o güler yüzüyle sorduklarımın cevabını aldım. Ben çok korkuyordum bu operasyondan Hocamada söz etmiştim, kendisi beni öyle rahatlattıki aynen dediği gibi kolayca atlattım. Her keze korkmamalarını, kendilerini Hocam gibi becerikli ellere teslim etmelerini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. İYİKİ VARSINIZ HOCAM, İYİKİ SİZE ULAŞMIŞIM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BAŞARILARINIZIN SONSUZ OLAMASINI DİLİYOROM................ Görüşü Şikayet Et

öt
öme*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
02.11.2015

çok iyi bir doktor içten ve samimi cevaplar vererek bizleri sağolsun doğru yönlendiriyor. Görüşü Şikayet Et

ms
Meh*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
22.04.2015

İlgili bir doktorumuz teşekkürler. Görüşü Şikayet Et

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Nejat Güney ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Nejat Güney için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Nejat Güney nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Nejat Güney Prof.Dr Nejat Güney Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Nejat Güney hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Nejat Güney Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. Ön Çapraz Bağ Kopması, Kalça Eklemi ve Labrum Hasarı, Kas Ağrıları alanlarında hizmet veriyor ve Diz artroskopisi, Hrt(hormon replasman tedavisi), Diz kapağı çıkığı cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube