Prof. Dr. Nejat Güney

Ortopedi ve Travmatoloji - İstanbul
5.0

Ön Çapraz Bağ Kopması, Kas - İskelet Sistemi yaralanmaları, Kas Ağrıları

5.0

“Hastaya ilgisi mükemmel. Mesleki deneyim ve becerisi zaten tartışılmaz. Çift taraflı kalça protezi a...” Devamı

Prof. Dr. Nejat Güney

Prof. Dr. Nejat Güney, 1948 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Lise öğrenimini Galatasaray ve Pertevniyal Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise mezuniyetinin ardından tıp öğrenimini İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde almış ve 1973 yılında mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini ise 1975–1980 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD gerçekleştirmiş ve sonrasında da aynı fakültede çalışmalarına devam etmiştir. 1986 yılında doçentlik, 1994 yılında ise profesörlük unvanını almıştır. Özellikle 1980 yılından sonra çocuklarda kalça çıkığı, çarpık ayak ve kırıklı hastaların tedavileri ile ilgilenmiş ve bunun yanında da  eklem hastalıklarının tedavileri üzerine yoğunlaşmış, kalça ekleminin kireçlenmeleri ile romatizmal hastalıklar üstüne çalışmalar yapmıştır.

Prof. Dr. Güney, 1987 yılında 3 ay Londra’da Royal National Orthopaedic Hospital'de Prof.Dr. George Bentley’ ile birlikte diz ekleminin artrozu ve diz protezi üzerine çalışmalar yapmıştır ve Türkiye'ye dönünce de bugün halen diz protezi ameliyatlarında kullanılanTotal Kondillar diz protezini diz hastalarında kullanmaya başlamıştır.

Prof. Dr. Güney, 2 kez daha İngiltere ve Almanya’da çeşitli hastanelerde görev yapmış, ABD'de protezlerle ilgili çeşitli hastane ve kurs çalışmalarına katılmıştır. Uzmanlığını aldığı 1980 yılından bugüne kadar 2500’ü aşan total kalça ve 3500 ü aşan total diz protezi operasyonu uygulamıştır.

Prof. Dr. Güney, Türkiye'de  ilk kez iki taraflı olarak dize ve kalçaya, aynı ameliyat gününde diz protezini ve kalça protezini uygulamasını yaparak bu yöntemin öncüsü olmuştur. Kendisinin diz ve kalça artroplastisi konularında hem yurtiçinde hem yurtdışında pek çok kongrede sunumları vardır ve konferanslar vermektedir.

Prof. Dr. Güney, çalışmalarına halen çeşitli hastanelerde ve muayenehanesinde tam gün olarak devam etmekte ve hasta kabul etmektedir. Kendisinin ayrıca diz ve kalça total protezi cerrahisi ile ilgili pekçok bilimsel makalesi de bulunmaktadır.  Prof. Dr. Güney'in protez cerrahisinin yanı sıra diğer ilgi alanları da erişkinlerde ayak çarpıklıkları, çocuk ve erişkin kalça çıkığı, kalça kırıkları başta olmak üzere bütün kırıklar ve ortopedinin çeşitli dallarıdır.

Kalca ve diz protezi icin MR veya Rontgen uzerinden muayene

Hocam merhabalar.Trabzondan ulaşiyorum sizlere.Röntgen veya mr sonuclarina bakarak muayene ediyor musunuz? Selamlar.

Prof. Dr. Nejat Güney

Prof. Dr. Nejat Güney tarafından cevaplandı

Röntgenl gönderirseniz bakarım.... Cevabı görmek için tıkla.

27 Temmuz 2020 tarihinde cevaplandı.

Kalça gelişim geriliği

Sayın Hocam Kızım 2 ay 5 günlük. Sağ alfa 58 beta 44 Derece Sol Alfa 64 Beta 44 Derece. Sağda Tip 2a Kalça 3 ayda kontrol önerildi yazıyor. Ortopedi doktoruna gittik bir şey kullanmayın 3 ayda geliniz dedi. Biz Çift bez + Frejka yastığı kullanmaya başladık. Yapmış olduğumuz uygulama doğru mudur? Frejka yastık yerine Pavlik bandaj mı kullanmalıyız? Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ediyor, İyi çalışmalar diliyorum. Sayın Hocam.

Prof. Dr. Nejat Güney

Prof. Dr. Nejat Güney tarafından cevaplandı

Tedavi doğrudur, 3 ayın sonunda alfa açısı 60 dereceye gelirse sıkıntı yok demektir. Yeni ultrason d... Cevabı görmek için tıkla.

17 Temmuz 2019 tarihinde cevaplandı.

Sizden yardım istiyorum

Kolay gelsin 59 yaşında bayan hastayım kıkırdarum yıpranma var menüsküslerde yırtılma var sıvılarda azalma var sağ dizim daha çok prp yaptırdım hiçbir etki yok iki dizdende protez uygulanmasını isteniyor sizinle iletişime gecebilirmiyiz

Prof. Dr. Nejat Güney

Prof. Dr. Nejat Güney tarafından cevaplandı

Tülay hanım benim iletişim adreslerim internette mevcut. Siz beni arayabilirsiniz. Cevabı görmek için tıkla.

5 Şubat 2019 tarihinde cevaplandı.

Prof.Dr Nejat Güney Özel Muayenehanesi
Dikilitaş Mahallesi Selenium Plaza, Hakkı Yeten Cd. No:10/D Şişli/İstanbul
Tedaviler
Diz artroskopisi Hrt(hormon replasman tedavisi) Diz kapağı çıkığı cerrahisi Diz protezleri Laminotomi Fizik tedavi Eklem cerrahisi Total kalça replasmanı Aproskopik topuk dikeni cerrahisi Latarjet ameliyatı Devamı

İlgi Alanları

Ön Çapraz Bağ Kopması Kas - İskelet Sistemi yaralanmaları Kas Ağrıları Kıkırdak Hastalıkları Ve Yaralanmaları Kırık Kırıklar Kifoskolyoz Kol Ve Bacak Muayenesi Kök Hücre (Fibrocell) Ortopedik Hastalıklar Ozonize PRP Kalça Eklemi ve Labrum Hasarı Ön Çapraz Bağ Yırtığı Ön Ve Arka Çağraz Bağ Yaralanmaları Ve Tedavisi P.R.G.F (kök hücre )
Devamı

Görüşler

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
TB
TC *** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Hastaya ilgisi mükemmel. Mesleki deneyim ve becerisi zaten tartışılmaz. Çift taraflı kalça protezi ameliyatı yaptırmış bir hastası olarak kesinlikle öneririm.

FQ
Fat*** Q***
Zamanlama
İlgi
Ortam
4 yıl önce

Çok iyi yüreyi temiz bir doktor, her kezin derdine çare buluyor. İYİKİ VARSINIZ HOCAM.....

SB
Sem*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Hocamız Sayın Prof. Dr. Nejat Güney benim kalça protezi ameliyatımı 22 aralıkta yaptı! 3 gün bana bebekler gibi baktılar ALLAH razı olsun. Hem Hocamdan, hem ekibinden, hemde hastane personelinden çok ama çok memnun kaldım. 25 aralıkta eve geçtim egzersizlerimi yaptım bu gün 9. günüm ve volkırsız yürüyebiliyorum ağrılarım bitti hamdolsun ve ihtiyacım olduğunda kendisini aradım , o güler yüzüyle sorduklarımın cevabını aldım. Ben çok korkuyordum bu operasyondan Hocamada söz etmiştim, kendisi beni öyle rahatlattıki aynen dediği gibi kolayca atlattım. Her keze korkmamalarını, kendilerini Hocam gibi becerikli ellere teslim etmelerini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. İYİKİ VARSINIZ HOCAM, İYİKİ SİZE ULAŞMIŞIM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM BAŞARILARINIZIN SONSUZ OLAMASINI DİLİYOROM................

öt
öme*** T***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

çok iyi bir doktor içten ve samimi cevaplar vererek bizleri sağolsun doğru yönlendiriyor.

ms
Meh*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

İlgili bir doktorumuz teşekkürler.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Nejat Güney ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Nejat Güney için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Nejat Güney nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Nejat Güney Prof.Dr Nejat Güney Özel Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Nejat Güney hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Nejat Güney Ortopedi ve Travmatoloji uzmanıdır. Ön Çapraz Bağ Kopması, Kas - İskelet Sistemi yaralanmaları, Kas Ağrıları alanlarında hizmet veriyor ve Diz artroskopisi, Hrt(hormon replasman tedavisi), Diz kapağı çıkığı cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Facebook Twitter Instagram Youtube