Prof. Dr. Dilek Dalat, Ankara, Diş Hekimi

Prof. Dr. Dilek Dalat

Diş Hekimi, Endodonti (Kanal Tedavisi) - Ankara

Genel, Kök Kanal Tedavisi, Kozmetik Diş Hekimliği

Randevu Al 0 (850) 474 01 27Soru Sor

Adres

Aziziye Mahallesi Cinnah Caddesi No:96/2  Çankaya, Ankara
Dilek Dalat Muayenehanesi

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster
İmkanlar
Wi-fi Kredi kartı ile ödeme Nakit

Hakkında

Dilek Dalat Kimdir?

Ankara da doğdum. İlk tahsilimi Ankara Bahçelievler İlkokulunda, orta tahsilimi de Ankara Cumhuriyet Lisesinde tamamlayarak Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Yüksek Okulundan mezun oldum. 1971-73 yılları arasında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Ağız Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalında asistanlık görevinde bulundum. 1973 de Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği  Fakültesinde açılan asistanlık sınavını kazanarak Konservatif Diş Tedavi Kürsüsüne asistan olarak atandım. 1977 de “ Muhtelif Kanal Dolgu Maddelerinin Histolojik Reaksiyonları” konulu doktora tezimi  vererek “Bilim Doktoru” ünvanını aldım. 1982 de “Akut ve Kronik Pulpitislerde Prostaglandin Benzeri  Aktivitenin Değerlendirilmesi” konulu Doçentlik tezim ile “Üniversite Doçenti” ünvanını aldım. 1988 de Profesörlük ünvanını aldım. Muhtelif dönemlerde Diş Hastalıkları ve Tedavisi Anabilim Dalı ve Endodonti Anabilim Dalında Başkanlık görevlerinde bulundum. 1992- 93 de Fulbright bursu ABD de University of Connecticut Health Center
da misafir öğretim üyesi olarak araştırma ve incelemelerde  bulundum. 1998 de Eczacıbaşı Procter Gamble Ağız ve Diş Sağlığı Bilim Ödülünü kazandım. ESE ve AAE derneklerine üyeyim. Ankara  Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalında  öğretim üyesi olarak sürdürdüğüm çalışmalarımı 2014 de  tamamlayarak emekli oldum. Halen Ankara- Çankaya, Cinnah Caddesi 96/2 de ki özel muayenehanem de serbest Diş Hekimi ve Endodonti  Uzmanı olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.

Diploma aldığı kurum

 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Yabancı Diller

 • İngilizce, Almanca

İlgilendiği Hastalıklar

 • Genel
 • Kök Kanal Tedavisi
 • Kozmetik Diş Hekimliği
 • Koruyucu Diş Hekimliği
 • Kompozit Lamina

Tedaviler

 • Porselen kronlar
 • İmplant uygulaması
 • İmplantoloji
 • Inlay - onlay (porselen dolgu)
 • Kanal tedavisi

Fotoğraflar

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 474 01 27

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
1 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

lak..n

Uzun zamandır bana ağrı ve acı veren abse yapmış olan dişlerime müdahale ederek yardımcı olan Dilek hocam, buna ilaveten ağız sağlığım için gereken diğer bilgilendirmeleri de bana yaparak daha bilinçli diş bakımı yapmama yardımcı oldu.Kendisine hijyen konusunda gösterdiği hassasiyeti ve güleryüzlü tavrı için müteşekkirim. 26-11-2019

1 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Dilek Dalat tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Kanal tedavisi

  Teşekkür ederim cevabınız için hocam benim dişine kanal tedavs uygulanıyor şu anda yüzümdeki şişlik gitti ve düzenli pansumanlara gidiyorum.ama dudağımın bir kısmında sertleşme şeklinde uyuşukluk var o geçici midir hocam teşekkür ederim.

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Dilek Dalat

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Kanal tedavisi

  Merhaba hocam benim sağ alt 5 numaralı kaplamalı dişim 2 gün ağrıdı sonra hekime gittim diş nekroz ve kanal tedavisi gerektiğini söyleyip yaptı calsin bırakıp geçici kapattı fakat gece çok ağrımaya başladı sabah tekrar gittim geçici dişi çıkarıp pansuman yaptı şu an yanağım hafif şişti ve dudakta uy... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Dilek Dalat

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Dilek Dalat ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Dilek Dalat ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ayarabilirsiniz: 0 (850) 474 01 27

Prof. Dr. Dilek Dalat için nasıl randevu alabilirim?

Prof. Dr. Dilek Dalat için online veya telefonla randevu alabilirsiniz. Prof. Dr. Dilek Dalat için randevu takvimini ve en erken randevu gün/saatini doktorsitesi.com profilinde bulabilir ve online randevu oluşturabilirsiniz.

Prof. Dr. Dilek Dalat nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Dilek Dalat Dilek Dalat Muayenehanesi Bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Dilek Dalat hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Dilek Dalat Diş Hekimi, ,Endodonti (Kanal Tedavisi) uzmanıdır. Porselen kronlar, İmplant uygulaması, İmplantoloji, Inlay - onlay (porselen dolgu), Kanal tedavisi, Kanal tedavisi, Kompozit dolgu, Konservatif Diş Tedavisi, Koruyucu Diş Hekimliği, Laminate veneer alanlarında hizmet veriyor ve Genel, Kök Kanal Tedavisi, Kozmetik Diş Hekimliği, Koruyucu Diş Hekimliği, Kompozit Lamina hastalıkları uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Prof. Dr. Dilek Dalat için muayene ücreti nedir?

Prof. Dr. Dilek Dalat muayene ücreti sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Dilek Dalat muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Dilek Dalat hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Prof. Dr. Dilek Dalat hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.