Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.
Prof. Dr. Cengiz Dilber, Kahramanmaraş, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Prof. Dr. Cengiz Dilber

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Çocuk Nörolojisi - Kahramanmaraş

Epilepsi (Sara), Sara (Epilepsi) Hastalığı, Otizm (Otistik Bozukluk)

Randevu Al 0 (850) 811 73 50Soru Sor

Adres

Hayrullah Mah Sandalzade Bulvarı No:2 Norm Office Kat :6 D:11 Onikişubat  Merkez, Kahramanmaraş
Özel Muayenehane

En yakın müsaitlik:

Takvimi Göster

Hakkında

Cengiz Dilber Kimdir?

Prof.Dr. Cengiz DİLBER, 1965 yılında Trabzon'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini Arsin Lisesi'nde bitirmiştir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi başladığı tıp eğitimini 1988 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde yapmış ve 1995 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmuştur. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde Çocuk Nörolojisi yan dal ihtisasına başlamış olan Prof.Dr. Cengiz DİLBER 2009 yılında Çocuk Nörolojisi Uzmanı olmuştur. 

Uzmanlık eğitimi sonrasında, 1995 yılında Göksun Devlet Hastanesi'nde, 2000 yılında  Özel İbni Sina Hastanesi'nde, 2012-2015 yılları arası Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görev yapmış olan Prof.Dr. Cengiz DİLBER, mesleki çalışmalarına 2015 yılından itibaren özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

2003 yılında 3 ay süreyle Texas Children Hospıtal da Prof.Dr. Marvin Allen Fishman ile epilepsi tedavisi konusunda çalıştı. 2008 yılında Venedik’te düzenlenen epilepsi kursuna katıldı. Düzenledikleri proje ile birincilik ödülü aldılar. 2016 yılında Fillandiya’dan sonra dünyada ve Türkiyede ilk kez 5 hastada kuzey epilepsi hastalığını ve buna neden olan CLN8 genini tanımladı. Bu çalışma ile 2016 yılında Antalya da düzenlenen Ulusal Çocuk Nöroloji kongresinde birincilik ödülü aldı. Bu çalışma ulusararası dergilerde kabul edilerek dünya literatürüne girdi.

Uluslar arası dergilerde yayınlanan 32 araştırması bulunmakta, birçok uluslar arası ve ulusal kongreye katılıp güncel gelişmeleri takip etmektedir.

 

 

Diploma aldığı kurum

 • KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Uzmanlık aldığı kurum

 • ONDOKUZ MAYIS ÜNIVERSITESI

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • İngilizce

İlgilendiği Hastalıklar

 • Epilepsi (Sara)
 • Sara (Epilepsi) Hastalığı
 • Otizm (Otistik Bozukluk)
 • Zeka Geriliği (Mental Retardasyon)
 • Yürüme Bozuklukları

Tedaviler

 • Gelişimsel bozuklukların erken tanısı
 • Otizm görüntüleme ve tanısı
 • Gelişimsel bozuklukların erken tanısı
 • Aile ve Çocuk Danışmanlığı
 • Çocukta gelişimi izleme

Ödüller

 • 2016 yılında Türkiye Çocuk Nöroloji Kongresi CLN8 Mutasyonuna Bağlı Epilepsi Çalışması Sözel Sunum (1.lik ) Ödülü (23.04.2016)

Hobiler

 • Futbol
 • Kayak
 • Yüzme

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için arayın: 0 (850) 811 73 50

Hastalarının Değerlendirmeleri

Değerlendir
5 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

et ..rçi

Çok teşekkür ederim Hocam Allah razı olsun inşallah söylediğinizden daha erken süre de sonuç alır sağlıklı bir şekilde hayatımıza devam ederiz.Saygılar. 01-04-2020

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
za..slan

Yaklaşık üç yıllık tedavimizde gösterdiği ilgiden ve tedavisinden çok memnun kaldık. Çok teşekkür ederiz 02-10-2019

sin..ikli

Çok iyiydi memnun kaldim cok teşekkür ederiz doktorumuz satın cengiz dilber beye Allah razı olsun ondan 20-07-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
ul ..i

Sayın cengiz hocamdan Allah razı olsun Allahım tuttuğunu altın etsin Herkes kendi işinin ehli olabilir ama vicdan merhamet herkeste Yok bizim çocuğa kendi çocuğuymuş gibi ilgilenmesi bizi gerçekten çok memnun etti. 12-07-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
..�cı

Cengiz hocam cok iyi bir insan cok yardimci oluyor ve benim oglumun hastaligini cengiz hocam buldu sagolsun ama kötu tarafi oglumun tedavisi yok beyincigi gelismiyor elimizden geleni yapiyoruz allahtan ūmüt kesilmez insallah iyi olur saygilarimla 08-02-2019

Yorum randevu sonrasında eklenmiştir.
5 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Cengiz Dilber tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Lamictal dc dogru ila mi bize

  Cengiz hocam iyi gunler.beni. 8.5 yasinda kizim var.ilk olarak kol bacak ve agizda uyusma oldu arkasina bulanti kusma.daha sonra 3 kez sasece bulanti kusma .son olarak ta bilinc kaybi olmaksızın şuur da bulaniklik.kendini toparlama mucadelesi.kelimelerin sin harflerini okuyamama.soylemek istedigi... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Cengiz Dilber

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Eeg mr gereklimidir

  S.a. hocam iyi günler. oğlum 10 aylık ve vücudun da önce bir adet olan hipopigment var 1 liradan biraz buyuk beyazlama var sonradan iki adet oldu. dr umuz tuberroskleroz dan şüphelendı ultrasonla ciğer böbrek taraması kan tahlilleri temiz çıktı ama ben birde eeg ve beyin mr ına baktırmak istiyorum b... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Cengiz Dilber

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor

Ekibim

Çelik Şeyma 2 yıllık mesleki tecrübe

Randevu Al

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsizdir. Muayene ücret bilgisi için doktorunuza / uzmanınıza başvurunuz.


.