Prof. Dr. Bülent Menteş, Ankara, Genel Cerrahi

Prof. Dr. Bülent Menteş

Genel Cerrahi, Proktoloji - Ankara

Anal Fissür (Makat Çatlağı), Bağırsak Hastalıkları, Genital Siğil

Takvim talep etDeğerlendirSoru Sor

Doktorun Adresi (2)

Balgat Mah. Mevlana Blv. 1422. Sok. No:4  Çankaya, Ankara
Özel Memorial Ankara Hastanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Otopark (Ücretsiz) Otopark (Ücretli) Vale Kredi kartı ile ödeme Nakit Sgk Anlaşmalı
Ege Plaza Konya Yolu (Mevlana Bulvarı) No: 182 **** Ofis No: 28 Balgat  Çankaya, Ankara
Prof. Dr. Bülent Menteş Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

İmkanlar
Wi-fi Kredi kartı ile ödeme Nakit

Bülent Menteş Hakkında

Bülent Menteş Kimdir?

Prof. Dr. Bülent MENTEŞ, tıp eğitimini Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine aynı fakültede yapmış ve 1993 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. 1993-1995 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü'nde temel immünoloji, tümör immünolojisi, epidemiyoloji, kanser biyokimyası ve radyasyon onkolojisi dersleri almıştır.

Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda 2000 yılında Doçent, 2005 yılında ise Profesör olan Dr. MENTEŞ, 1997-2003 yılları arasında asistan editör olarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi resmi yayını Gazi Medical Journal’da görev almıştır. 1998 yılında Royal Liverpool University Hospital Colorectal Unit'de görev almış, burada Dr. MJ Hershman ile beraber kolorektal cerrahi ve pelvik taban cerrahisi ile ilgili ameliyatlara katılmıştır. Ayrıca, anal USG ve anorektal fizyoloji laboratuvarında eğitime katılmıştır.

The American Society of Colon and Rectal Surgeons ve Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği üyesi Prof. Dr. Bülent MENTEŞ, 2000 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı bünyesinde Stomaterapi Ünitesini ve Proktoloji Ünitesini kurmuştur. Bu üniteler, Türkiye'deki ilk örnekler olarak eğitim ve tedavi hizmetlerini halen yoğun olarak sürdürmektedirler.

Aynı zamanda 1997 yılından bu yana Tıp Fakültesi IV. dönem öğrencilerine; Pelvik taban hastalıkları, benign anorektal hastalıklar, Akut appendisit, Kolorektal kanserler teorik derslerini ve cerrahide karın muayenesi derslerini ve Gazi Üniversitesi Sağlık Meslek Eğitim Yüksek Okulu öğrencilerine tüm Genel Cerrahi teorik derslerini anlatmaktadır.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Kolorektal Cerrahi grubunda öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Prof. Dr. Bülent MENTEŞ, Ankara - Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde de hastalarını kabul etmektedir.

Prof. Dr. Bülent MENTEŞ, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği'nin süreli yayını olan Kolon ve Rektum Hastalıkları Dergisi'nin editörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca kendisinin 42'si uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleler olmak üzere 150'yi aşkın yazılı eseri vardır.

Diploma aldığı kurum
 • ANKARA ÜNİVERSİTESİ
Uzmanlık aldığı kurum
 • GAZI ÜNIVERSITESI
Yabancı Diller
 • İngilizce
İlgilendiği Hastalıklar
 • Anal Fissür (Makat Çatlağı)
 • Bağırsak Hastalıkları
 • Genital Siğil
 • Hemoroid (Basur, Mayasıl)
 • Insizyonel Herni
Tedaviler
 • Anal Fissür Tanı Ve Tedavisi
 • Anal fistül
 • Anorektal bölge cerrahisi
 • Anorektal Hastalıklar ve Kolorektal Cerrahi (Kolon, rektum, anüs iyi ve kötü huylu tümörlerine girişimler, barsak kanserleri)
 • Anorektal malformasyon cerrahisi

Doktor Yorumları

Değerlendir
10 Değerlendirme (Ort. Puan : 5)
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

lihan..TÜRK
Zamanlama
İlgi
Ortam

Muhteşem bir doktor ve öncesinde muhteşem bir insandır.Bülent hoca için hocaların hocası diyebilirim alanında tek geçerim.tekrarlayan rahatsızlıklarımdan dolayı beni defalarca kez ameliyat etmistir,yurt dışında bile ameliyat olmak zorunda kalmama rağmen sadece Bülent hocanın yaptığı ameliyatlar sonrasında rahat hissetmişimdir ,ameliyat sonrası kendinizi biran önce toparlarsınız.Allah ona uzun ömür ve sağlık versin ki bizim gibi hastaları için çare olmaya devam etsin. 16-10-2020

ğatay..tinbay
Zamanlama
İlgi
Ortam

Sayın Bülent hocama ne kadar teşekkür etsem azdır. Her yönü ile proffosyonel bir doktor. Hemoroit problemim için, yıllarca onlarca doktorla görüşüp muhtelif tedaviler denedim. Ama şunu anladımki hepsi zaman kaybıymış. Size minnettarım hocam. Allah size ömür sağlık ve mutluluk versin. Sizin gibi doktorlar yetiştirmeniz dileğiyle .... 15-12-2018

�im..ir
Zamanlama
İlgi
Ortam

Gayet ilgili ve elinden geldiğince hızlı cevap vermeye çalıştığı ve insanları yeterince aydınlattığı için kendisine teşekkür ediyorum. 31-07-2018

diz..diz

5 gun once bir rahatsizligim ile ilgili operasyon gecirdim.Prof Dr Bulent Mentes hocamin gerceklestirdigi operasyon gercekten cok cok basarili.Agri,aci neredeyse yok...Hocama ne kadar tesekkur etsem az ama...Sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum...Allah uzun saglikli omurler versin... 19-03-2016

in..�NCİ

Soruma hemen cevap aldım çok ilgili çok teşekkür ederim 25-12-2015

han..IR

Gerçekten bende çok memnunum çok ilgili ve açıklayıcı cevap verdiği için çok teşekkür ediyorum kendisine 29-11-2015

a..i

Sorularıma kısa sürede cevap verip ilgilendiğiniz için teşekkür ederim 19-11-2015

ra..t

Turkiyede doktor kelimesinin karsiligi=Bulent Mentes keske her doktor sizin gibi olabilse.. 10-10-2015

anonar..ci

kendisine çok teşekkür ederim. aycan onar 17-09-2015

şra..�kun

İlgi ve cevabınız için çok teşekkürler, iyi çalışmalar.. 01-09-2015

10 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Bülent Menteş tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
 • Huzursuz bağırsak sendromu

  Huzursuz bağırsak sendromum var doktorumun verdiği ilaçları 1 hafta kullandım iyi gibi olunca bıraktım sizce haplar bitene kadar devam mı etmeliyim

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Bülent Menteş

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Memede akıntı kanser ?

  Merhabalar hocam 38 yaşında 3 çocuk annesi bir bayanım. haşimoto troidi hastasıyım kullandığım bir ilaç yok. en küçük çocuğum 4 yaşına yeni girdi en küçük çocuğumu 28 ay boyunca emzirdim.2019 yılı kasım ayında 12 haftalık düşük yaptım.bebek 10.cu haftada kalmış ve ölmüş kürtaj oldum daha sonrasında... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Bülent Menteş

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.