Prof. Dr. Bülent Menteş

Genel Cerrahi, Proktoloji - Ankara
5.0

Anal Fissür (Makat Çatlağı), Bağırsak Hastalıkları, Genital Siğil

5.0

“Muhteşem bir doktor ve öncesinde muhteşem bir insandır.Bülent hoca için hocaların hocası diyebilirim...” Devamı

Prof. Dr. Bülent Menteş

Prof. Dr. Bülent MENTEŞ, tıp eğitimini Gazi üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine aynı fakültede yapmış ve 1993 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olmuştur. 1993-1995 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü'nde temel immünoloji, tümör immünolojisi, epidemiyoloji, kanser biyokimyası ve radyasyon onkolojisi dersleri almıştır.

Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda 2000 yılında Doçent, 2005 yılında ise Profesör olan Dr. MENTEŞ, 1997-2003 yılları arasında asistan editör olarak Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi resmi yayını Gazi Medical Journal’da görev almıştır. 1998 yılında Royal Liverpool University Hospital Colorectal Unit'de görev almış, burada Dr. MJ Hershman ile beraber kolorektal cerrahi ve pelvik taban cerrahisi ile ilgili ameliyatlara katılmıştır. Ayrıca, anal USG ve anorektal fizyoloji laboratuvarında eğitime katılmıştır.

The American Society of Colon and Rectal Surgeons ve Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği üyesi Prof. Dr. Bülent MENTEŞ, 2000 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı bünyesinde Stomaterapi Ünitesini ve Proktoloji Ünitesini kurmuştur. Bu üniteler, Türkiye'deki ilk örnekler olarak eğitim ve tedavi hizmetlerini halen yoğun olarak sürdürmektedirler.

Aynı zamanda 1997 yılından bu yana Tıp Fakültesi IV. dönem öğrencilerine; Pelvik taban hastalıkları, benign anorektal hastalıklar, Akut appendisit, Kolorektal kanserler teorik derslerini ve cerrahide karın muayenesi derslerini ve Gazi Üniversitesi Sağlık Meslek Eğitim Yüksek Okulu öğrencilerine tüm Genel Cerrahi teorik derslerini anlatmaktadır.

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Kolorektal Cerrahi grubunda öğretim üyesi olarak çalışmakta olan Prof. Dr. Bülent MENTEŞ, Ankara - Çankaya'da bulunan özel muayenehanesinde de hastalarını kabul etmektedir.

Prof. Dr. Bülent MENTEŞ, Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği'nin süreli yayını olan Kolon ve Rektum Hastalıkları Dergisi'nin editörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca kendisinin 42'si uluslararası dergilerde yayınlanmış makaleler olmak üzere 150'yi aşkın yazılı eseri vardır.

Anal fistül

Hocam 2 sene önce anal fistül lazerli ameliyat olmuştum şuan hamileyim normal doğum da sıkıntı olur mu tekrar açılır mı açılma olursa ikinci ameliyat tutarmi sezaryan mi normal doğum mh önerirsiniz

Prof. Dr. Bülent Menteş

Prof. Dr. Bülent Menteş tarafından cevaplandı

2 senedir sorun olmadıysa bir problem olmaması gerekir Nida Hanım. Ben genel olarak normal doğumdan ... Cevabı görmek için tıkla.

27 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Apandisit olabilir mi

Hocam merhaba kolay gelsin 2 gündür bugün 3. Gün karın ağrılarım var sağ alt kadran ve göbek çevresi bazen mide üstü hocam bu apandist mıdır apandist nasıl belirti verir 3 ay önce kolonoskopi yaptırdım sigmoud kolonda nonspesifik aktif kolit çıktı apandist nasıl anlayabiliriz aşırı şiddetli bir ağrı deil ama ağrı sürekli var 5.6 günden beri halszilik var 2 gün öncede ağrılar başladı apandist olur die korkuyorum apandis ağrısı 3 gün sürer mi kusma yok bulanti zaten önceden beri var afedersiniz d...

Daha Fazla
Prof. Dr. Bülent Menteş

Prof. Dr. Bülent Menteş tarafından cevaplandı

Ben görüp yanıt verene kadar zaten tablo kendini belli etmiştir. Umarım sorunsuz hallolmuştur. Geçmi... Cevabı görmek için tıkla.

27 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Apandisit ameliyatı

Hocam merhaba 11 yıl once ameliyat oldum ben apandist patlaması diye biliyorum ama kâğıtta biyle yazmış bt sonucu batın sağ alt orta kadranda mesane superiorundan infeora doğru uzanım gösteren 99×90×59mm boyutunda düzgün kenarlı içerisinde yoğun hiperekojen internal ekolar izlenen solid görünümlü kitlesel lezyon izlenmektedir ..batin yoğun gazli olduğundan apandisit optimumu değerlendirilmemiştir her iki taraf alt kadranlarda barsak anslari arasında yoğun icerikli mayı ile uyumlu olabilecek e...

Daha Fazla
Prof. Dr. Bülent Menteş

Prof. Dr. Bülent Menteş tarafından cevaplandı

Ameliyat notu ve patoloji raporunu bilmemiz lazım Gülşen Hanım. Ulaşmaya çalışın. Bunlar olmadan kes... Cevabı görmek için tıkla.

27 Eylül 2021 tarihinde cevaplandı.

Özel Memorial Ankara Hastanesi
Balgat Mah. Mevlana Blv. 1422. Sok. No:4 Çankaya/Ankara
Hizmetler
Anal Fissür Tanı Ve Tedavisi Anal fistül Anorektal bölge cerrahisi Anorektal Hastalıklar ve Kolorektal Cerrahi (Kolon, rektum, anüs iyi ve kötü huylu tümörlerine girişimler, barsak kanserleri) Anorektal malformasyon cerrahisi Devamı
Prof. Dr. Bülent Menteş Muayenehanesi
Ege Plaza Konya Yolu (Mevlana Bulvarı) No: 182 Kat:7 Ofis No: 28 Balgat Çankaya/Ankara
Hizmetler
Anal Fissür Tanı Ve Tedavisi Anal fistül Anorektal bölge cerrahisi Anorektal Hastalıklar ve Kolorektal Cerrahi (Kolon, rektum, anüs iyi ve kötü huylu tümörlerine girişimler, barsak kanserleri) Anorektal malformasyon cerrahisi Devamı

İlgi Alanları

Anal Fissür (Makat Çatlağı) Bağırsak Hastalıkları Genital Siğil Hemoroid (Basur, Mayasıl) Insizyonel Herni Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
Nes*** Ö***
Zamanlama
İlgi
Ortam
1 yıl önce

Muhteşem bir doktor ve öncesinde muhteşem bir insandır.Bülent hoca için hocaların hocası diyebilirim alanında tek geçerim.tekrarlayan rahatsızlıklarımdan dolayı beni defalarca kez ameliyat etmistir,yurt dışında bile ameliyat olmak zorunda kalmama rağmen sadece Bülent hocanın yaptığı ameliyatlar sonrasında rahat hissetmişimdir ,ameliyat sonrası kendinizi biran önce toparlarsınız.Allah ona uzun ömür ve sağlık versin ki bizim gibi hastaları için çare olmaya devam etsin.

ÇÇ
Çağ*** Ç***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Sayın Bülent hocama ne kadar teşekkür etsem azdır. Her yönü ile proffosyonel bir doktor. Hemoroit problemim için, yıllarca onlarca doktorla görüşüp muhtelif tedaviler denedim. Ama şunu anladımki hepsi zaman kaybıymış. Size minnettarım hocam. Allah size ömür sağlık ve mutluluk versin. Sizin gibi doktorlar yetiştirmeniz dileğiyle ....

YD
Yeş*** D***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Gayet ilgili ve elinden geldiğince hızlı cevap vermeye çalıştığı ve insanları yeterince aydınlattığı için kendisine teşekkür ediyorum.

yy
Yil*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

5 gun once bir rahatsizligim ile ilgili operasyon gecirdim.Prof Dr Bulent Mentes hocamin gerceklestirdigi operasyon gercekten cok cok basarili.Agri,aci neredeyse yok...Hocama ne kadar tesekkur etsem az ama...Sonsuz tesekkurlerimi sunuyorum...Allah uzun saglikli omurler versin...

PE
Pel*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Soruma hemen cevap aldım çok ilgili çok teşekkür ederim

GH
Gul*** H***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Gerçekten bende çok memnunum çok ilgili ve açıklayıcı cevap verdiği için çok teşekkür ediyorum kendisine

es
Esr*** S***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Sorularıma kısa sürede cevap verip ilgilendiğiniz için teşekkür ederim

zu
Zeh*** U***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

Turkiyede doktor kelimesinin karsiligi=Bulent Mentes keske her doktor sizin gibi olabilse..

ak
Ayc*** K***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

kendisine çok teşekkür ederim. aycan onar

BC
Büş*** C***
Zamanlama
İlgi
Ortam
6 yıl önce

İlgi ve cevabınız için çok teşekkürler, iyi çalışmalar..

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Bülent Menteş ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Bülent Menteş için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Bülent Menteş nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Bülent Menteş Özel Memorial Ankara Hastanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Bülent Menteş hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Bülent Menteş Genel Cerrahi, Proktoloji uzmanıdır. Anal Fissür (Makat Çatlağı), Bağırsak Hastalıkları, Genital Siğil alanlarında hizmet veriyor ve Anal Fissür Tanı Ve Tedavisi, Anal fistül, Anorektal bölge cerrahisiAnal Fissür Tanı Ve Tedavisi, Anal fistül, Anorektal bölge cerrahisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube