Prof. Dr. Ateş Yanyalı

Göz Hastalıkları - İstanbul
5.0

Retina, Göz Tansiyonu, Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı)

5.0

“Farklı şehirlerde farklı doktorlara göründükten sonra kendisine araştırmalarla internette rastladık....” Devamı

Prof. Dr. Ateş Yanyalı

1966'da dünyaya gelen Doç. Dr. Ateş Yanyalı, lise öğrenimini 1983 yılında Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamlamış ve aynı yıl girdiği  İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur. 1990 ile 1994 yılları arasında ise Fransa'da Claude Bernard Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göz Hastalıkları uzmanlık eğitimi almış, Prof. Dr. Mireille Bonnet'in Kliniği'nde özellikle vitreus, retina ve makula (sarı nokta) hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Uzmanlık eğitiminin ardından 1995 ile 1999 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Retina biriminde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başlamıştır.1999 ile 2000 yılları arasındaki süreçte ise ABD'de Newyork'da Columbia Üniversitesi Harkness Eye Institute'de vitreus, retina ve sarı nokta hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmalar yapmıştır. Bu süreçte özellikle retina ve vitreus cerrahisinde geliştirdiği teknikler ve buluşlarıyla tanınan Prof. Dr. Stanley Chang ile birlikte çalışmıştır.

2001 yılında Türkiye'ye dönmüş ve 2001 ile 2011 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev almıştır. Ayrıca 2001 yılında yine bu hastanede vitreoretinal cerrahi uygulamalarını başlatmıştır. Doç. Dr. Yanyalı, özellikle şeker hastalığının (diyabetin) gözde oluşturduğu hasarlar ile ilgili yoğun olarak çalışmıştır ve diyabetik makula ödemi (şeker hastalığına bağlı görme merkezinde sıvı toplanması) tedavisi üzerine yaptığı bilimsel çalışmalar ise American Journal of Ophthalmology, Retina ve European Journal of Ophthalmology gibi dergilerde yayınlanmıştır. 

Şeker hastalığına bağlı görme merkezinde (sarı nokta, makula) sıvı toplanması tedavisi üzerine yaptığı çalışma ile 2004 yılında European VitreoRetinal Society'nin en iyi poster ödülünü almıştır. (Modified grid laser photocoagulation versus pars plana vitrectomy with internal limiting membrane removal in diabetic macular edema). 2006 ile 2010 yılları arasında ise Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezinde retina, vitreus ve sarı nokta hastalıklarının teşhis ve tedavileri ile ilgili çalışmalarını sürdürmüş; doçentlik unvanını 2007 yılında almıştır.

Doç. Dr. Yanyalı, 2010 yılında özel göz muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. 20 yılı aşan meslek yaşamı süresince 10 binin üzerinde göz ameliyatı gerçekleştirmiştir. Doç. Dr. Yanyalı, özellikle retina, vitreus ve sarı nokta hastalıklarının cerrahi tedavisindeki önemli gelişmelerden biri olan dikişsiz vitrektomi uygulamasına dünyada ilk başlayanlardandır ve bu konu ile ilgili bilimsel çalışmaları American Journal of Ophthalmology ve European Journal of Ophthalmology gibi dergilerde yayınlanmıştır. Kendisinin100'ün üzerinde bilimsel çalışması vardır ve bu çalışmalarına 300'ün üzerinde atıf yapılmıştır. Doç. Dr. Yanyalı aynı zamanda birçok yurtiçi ve yurtdışı dergide hakemlik görevi de yapmaktadır. Doç. Dr. Yanyalı, çok iyi derecede İngilizce ve ayrıca Fransızca bilmektedir.

 

Doç. Dr. Ateş YANYALI Muayenehanesi
Bağdat Caddesi Sadıkoğlu Apt. No:403/4 Suadiye / İstanbul Kadıköy/İstanbul
Hizmetler
Medikal retina Anti vegf, intravitreal enjeksiyon tedavileri Vitrektomi Oct (optik koherens tomografi) Retina laser fotokoagulasyonu Devamı

Hakkında

1966'da dünyaya gelen Doç. Dr. Ateş Yanyalı, lise öğrenimini 1983 yılında Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamlamış ve aynı yıl girdiği  İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur. 1990 ile 1994 yılları arasında ise Fransa'da Claude Bernard Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göz Hastalıkları uzmanlık eğitimi almış, Prof. Dr. Mireille Bonnet'in Kliniği'nde özellikle vitreus, retina ve makula (sarı nokta) hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Uzmanlık eğitiminin ardından 1995 ile 1999 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Retina biriminde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başlamıştır.1999 ile 2000 yılları arasındaki süreçte ise ABD'de Newyork'da Columbia Üniversitesi Harkness Eye Institute'de vitreus, retina ve sarı nokta hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmalar yapmıştır. Bu süreçte özellikle retina ve vitreus cerrahisinde geliştirdiği teknikler ve buluşlarıyla tanınan Prof. Dr. Stanley Chang ile birlikte çalışmıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yabancı Dil

Fransızca, İngilizce

Ödüller

European Vitreoretinal Society en iyi poster ödülü

İlgi Alanları

Retina Göz Tansiyonu Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı) Diabetik Retinopati Sarı Nokta (Makula Dejenerasyonu) Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
EB
Esm*** B***
Zamanlama
İlgi
Ortam
2 yıl önce

Farklı şehirlerde farklı doktorlara göründükten sonra kendisine araştırmalarla internette rastladık.Ne kadar şanslıymışım ki bu kadar net,açıklayıcı,güven veren bir doktora rastladım.Yaptığı operasyonla ve pozitif konuşmalarıyla yeniden görmenin güzelliği ve keyfine vardım.Kliniği fiziki anlamda çok yeterli ve yanında çalışan kişiler de güleryüzlü.Kübra Hanım’a da teşekkür ediyorum. Eğer retina hastalığınız varsa ve doktor araştırıyorsanız güvenle gidebilirsiniz. Ellerinize sağlık,umarım ben de ilerde sizin gibi bir hekim olurum.

ME
Mus*** E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
7 yıl önce

BU DOKTORUMUZ HAKKINDA "MÜKEMMEL" DIŞINDA YAPILACAK BİR YORUM KESİNLİKLE KÖTÜ NİYETLİDİR.

Sık Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ateş Yanyalı ile nasıl iletişime geçerim?

Prof. Dr. Ateş Yanyalı için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Prof. Dr. Ateş Yanyalı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Prof. Dr. Ateş Yanyalı Doç. Dr. Ateş YANYALI Muayenehanesi bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Prof. Dr. Ateş Yanyalı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Prof. Dr. Ateş Yanyalı Göz Hastalıkları uzmanıdır. Retina, Göz Tansiyonu, Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı) alanlarında hizmet veriyor ve Medikal retina, Anti vegf, intravitreal enjeksiyon tedavileri, Vitrektomi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube