Prof. Dr. Ateş Yanyalı, İstanbul, Göz Hastalıkları

Prof. Dr. Ateş Yanyalı

Göz Hastalıkları - İstanbul

Vitroretinal Cerrahi, Katarakt, Sarı Nokta (Makula Dejenerasyonu)

Takvim talep etDeğerlendir

Doktorun Adresi

Bağdat Caddesi Sadıkoğlu Apt. No:403/4 Suadiye / İstanbul  Kadıköy, İstanbul
Doç. Dr. Ateş YANYALI Muayenehanesi

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin
İmkanlar
Online Doktor Danışma Otopark (Ücretsiz) İkram Kredi kartı ile ödeme

Ateş Yanyalı Hakkında

Ateş Yanyalı Kimdir?

1966'da dünyaya gelen Doç. Dr. Ateş Yanyalı, lise öğrenimini 1983 yılında Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamlamış ve aynı yıl girdiği  İ.Ü İstanbul Tıp Fakültesinden 1989 yılında mezun olmuştur. 1990 ile 1994 yılları arasında ise Fransa'da Claude Bernard Üniversitesi Tıp Fakültesinde Göz Hastalıkları uzmanlık eğitimi almış, Prof. Dr. Mireille Bonnet'in Kliniği'nde özellikle vitreus, retina ve makula (sarı nokta) hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Uzmanlık eğitiminin ardından 1995 ile 1999 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Retina biriminde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başlamıştır.1999 ile 2000 yılları arasındaki süreçte ise ABD'de Newyork'da Columbia Üniversitesi Harkness Eye Institute'de vitreus, retina ve sarı nokta hastalıkları ve cerrahisi üzerine çalışmalar yapmıştır. Bu süreçte özellikle retina ve vitreus cerrahisinde geliştirdiği teknikler ve buluşlarıyla tanınan Prof. Dr. Stanley Chang ile birlikte çalışmıştır.

2001 yılında Türkiye'ye dönmüş ve 2001 ile 2011 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev almıştır. Ayrıca 2001 yılında yine bu hastanede vitreoretinal cerrahi uygulamalarını başlatmıştır. Doç. Dr. Yanyalı, özellikle şeker hastalığının (diyabetin) gözde oluşturduğu hasarlar ile ilgili yoğun olarak çalışmıştır ve diyabetik makula ödemi (şeker hastalığına bağlı görme merkezinde sıvı toplanması) tedavisi üzerine yaptığı bilimsel çalışmalar ise American Journal of Ophthalmology, Retina ve European Journal of Ophthalmology gibi dergilerde yayınlanmıştır. 

Şeker hastalığına bağlı görme merkezinde (sarı nokta, makula) sıvı toplanması tedavisi üzerine yaptığı çalışma ile 2004 yılında European VitreoRetinal Society'nin en iyi poster ödülünü almıştır. (Modified grid laser photocoagulation versus pars plana vitrectomy with internal limiting membrane removal in diabetic macular edema). 2006 ile 2010 yılları arasında ise Veni Vidi Göz Sağlığı Merkezinde retina, vitreus ve sarı nokta hastalıklarının teşhis ve tedavileri ile ilgili çalışmalarını sürdürmüş; doçentlik unvanını 2007 yılında almıştır.

Doç. Dr. Yanyalı, 2010 yılında özel göz muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. 20 yılı aşan meslek yaşamı süresince 10 binin üzerinde göz ameliyatı gerçekleştirmiştir. Doç. Dr. Yanyalı, özellikle retina, vitreus ve sarı nokta hastalıklarının cerrahi tedavisindeki önemli gelişmelerden biri olan dikişsiz vitrektomi uygulamasına dünyada ilk başlayanlardandır ve bu konu ile ilgili bilimsel çalışmaları American Journal of Ophthalmology ve European Journal of Ophthalmology gibi dergilerde yayınlanmıştır. Kendisinin100'ün üzerinde bilimsel çalışması vardır ve bu çalışmalarına 300'ün üzerinde atıf yapılmıştır. Doç. Dr. Yanyalı aynı zamanda birçok yurtiçi ve yurtdışı dergide hakemlik görevi de yapmaktadır. Doç. Dr. Yanyalı, çok iyi derecede İngilizce ve ayrıca Fransızca bilmektedir.

 

Diploma aldığı kurum

 • İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi

Uzmanlık aldığı kurum

 • DİĞER

Yabancı Diller

 • İngilizce
 • Fransızca

Ödüller

 • European Vitreoretinal Society en iyi poster ödülü (14.06.2004)

Anlaşmalı Kurumlar

 • Acıbadem Sigorta
 • Ak Sigorta
 • Allianz Sigorta
 • Anadolu Sigorta
 • YapıKredi Sigorta

Doktor Yorumları

Değerlendir
2 Değerlendirme Ort. Puanı: 5
Zamanlama
İlgi
Ortam

Hasta Değerlendirmeleri

a..ışcıl

Farklı şehirlerde farklı doktorlara göründükten sonra kendisine araştırmalarla internette rastladık.Ne kadar şanslıymışım ki bu kadar net,açıklayıcı,güven veren bir doktora rastladım.Yaptığı operasyonla ve pozitif konuşmalarıyla yeniden görmenin güzelliği ve keyfine vardım.Kliniği fiziki anlamda çok yeterli ve yanında çalışan kişiler de güleryüzlü.Kübra Hanım’a da teşekkür ediyorum. Eğer retina hastalığınız varsa ve doktor araştırıyorsanız güvenle gidebilirsiniz. Ellerinize sağlık,umarım ben de ilerde sizin gibi bir hekim olurum. 08-07-2020

tafa Erden..ER

BU DOKTORUMUZ HAKKINDA "MÜKEMMEL" DIŞINDA YAPILACAK BİR YORUM KESİNLİKLE KÖTÜ NİYETLİDİR. 14-04-2016

2 görüş bulundu.

Hakkında değerlendirme yapın

Prof. Dr. Ateş Yanyalı tanıyorsanız ya da hastalığınızla ilgili ziyaret ettiyseniz görüşlerinizi, şikayetlerinizi yazabilirsiniz.

Değerlendir

Son Cevapladığı Sorular

 • Göz içine yapılan iğneler hk

  Hocam merhaba benım sorunun göz içinde olusan damarlaşma ..1 sene önce dunya göz hastanesınde göz kayması ve glokom nedennıyle amelıyat oldum..fakat doktorum göz içinde doğumsal anomalılık olduğunu sağ gözümün sol gözden farklı yapıda ve bozuk olduğunu söyledı.göz içine damarlaşma için iğn... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ateş Yanyalı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

 • Göz rahatsızkığı

  20 yıllık tip 1 diyabetliyim ve aynı zamanda kronik böbrek yetmezliğim var. diyalize girmiyotum. protein kaçağı var. kreatinin 2 civarında seyrediyor. tansiyon rahatsızlığımda var.. her iki gözümden katarakt ve sağ gözden glokom ameliyatı oldum. halen tedavilerim devam ediyor. sormak istediğim so... devamı

  Doktor Cevabı:

  Prof. Dr. Ateş Yanyalı

  tarihinde cevapladı.

  Cevabı gör

?

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru sorma kapalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Prof. Dr. Ateş Yanyalı kimdir , telefon numarası nedir?
Prof. Dr. A Yanyalı ile iletişime geçebileceğiniz numara şu an için doktorsitesi.com’da yayınlanmamaktadır. Kendisine bir mesaj göndererek güncel iletişim bilgisini ve telefon numarasını öğrenebilirsiniz.

Prof. Dr. Ateş Yanyalı için nasıl randevu alabilirim?
Prof. Dr. A Yanyalı şu an için online randevu talebi kabul etmiyor. Kendisine mesaj göndererek randevu talebinizi iletebilirsiniz.

Hangi sigorta şirketleri Ateş Yanyalı ile anlaşmalı?
Ateş Yanyalı ile anlaşmalı kurumlara doktorsitesi.com üzerinde yer alan profilini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. ( Acıbadem Sigorta , Ak Sigorta , Allianz Sigorta , Anadolu Sigorta , YapıKredi Sigorta )

Prof. Dr. Ateş Yanyalı nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?
Prof. Dr. Ateş Yanyalı Doç. Dr. Ateş YANYALI Muayenehanesi bünyesinde hasta/danışan kabul ediyor.

Prof. Dr. Ateş Yanyalı hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?
Prof. Dr. Ateş Yanyalı Göz Hastalıkları, uzmanıdır. Katarakt ameliyatı, Retina dokalmanı düzeltimi, Katarakt cerrahisi, Makula ödemi, Multifokal göz içi lensleri, Retina cerrahisi, Sarı nokta hastalığı (Yaşa Bağlı Makula Dejenerasyonu), Tıbbi retina, Yaşa bağlı makula dejeneresansı tedavileri, Retina laser fotokoagulasyonu alanlarında hizmet veriyor ve Vitroretinal Cerrahi, Katarakt, Sarı Nokta (Makula Dejenerasyonu), Diabetik Retinopati, Makula Dejeneresansı (Sarı Nokta Hastalığı) hastalıkları konusunda çalışıyor.

Prof. Dr. Ateş Yanyalı için muayene ücreti nedir?
Türkiye’de görev yapan doktorların muayene ücretleri sağlık regülasyonları nedeniyle yayınlanamamaktadır. Prof. Dr. Ateş Yanyalı muayene ücretini öğrenmek için kendisine mesaj gönderebilir veya profilinde yer alan telefon aracılığı ile irtibata geçebilirsiniz.

Prof. Dr. Ateş Yanyalı hakkındaki şikayetlere nasıl ulaşabilirim?
Prof. Dr. A Yanyalı ile ilgili doğrudan şikayetler doktorsitesi.com’da yer almamaktadır. Doktorsitesi.com sadece hastalar/danışanlar tarafından yazılan olumlu/olumsuz yorumlara/görüşlere yer vermektedir.

Prof. Dr. Ateş Yanyalı hakkındaki hasta yorumlarını okumak ve yeni yorum yazmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?
Prof. Dr. A Yanyalı hakkında yorum/görüş yazmak için doktorsitesi.com profilinde yer alan “değerlendir” butonuna tıklayıp uzman hakkındaki tecrübenizi paylaşabilirsiniz. Sistem bilgi doğrulaması için sizden üye girişi veya facebook ile giriş talep edecektir.

Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.